Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.105
Поени од реакции
19.305
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.983
Поени од реакции
5.665
Не играш веќе?[DOUBLEPOST=1558295870][/DOUBLEPOST]

@ManUtdChampions мислам дека е за Ворлд
Бан имав 1 недела од форумов сеа се пуштам. :D

Не играм неам време, ако сакате да се уклучам да ви распродадам играчите?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.105
Поени од реакции
19.305
Бан имав 1 недела од форумов сеа се пуштам. :D

Не играм неам време, ако сакате да се уклучам да ви распродадам играчите?
Ako ne igras togas napusti. Quit club. Mozebi ke najdeme nov menadzer za vo novata sezona. A taka ne gi prodavaj igracite. Ne e fer.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.336
Поени од реакции
42.162
@Клипче помина повеќе од пола сезона, заборави дека треба да почнеш да губиш?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.385
Поени од реакции
30.283
ајде време е да се откажам од играва, титула од Атлетик Билбао у последно коло губам, цел тим ист ко и цела сезона, мрш!


хаххахахахахахх човече каков ЧОУКЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕР
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.336
Поени од реакции
42.162
БРЕЈКИНГ ЊУС: ДОНЕВ ОСВОИ НОВА ТИТУЛА И ОДИ ВО ПЕНЗИЈА

Најуспешниот менаџер во Кајгана Светот денес соопшти дека оди во пензија веднаш по крајот на сезоната, откако во последното коло успеа да го искористи киксот на @Клипче и да освои уште една лигашка титула, со што дополнително ја потврди својата доминантност.

"Веќе долго време размислував за ова и воопшто не беше лесна одлука. Но, сметам дека сега е вистинското време за да се повлечам, после четири години успешна кариера. Уживав во секој ден со своите фудбалери и среќен сум што имавме можност да ги освоиме сите трофеи. Сега оставам простор некој од останатите тренери да се покаже во вистинско светло, им посакувам среќа на сите."

Донев е најпопуларен по својата доминација со Реал Мадрид во Кајгана Светот, но исто така бележеше успеси и во останатите Кајгана лиги. Во својата кариера освои 23 трофеи, и тоа:

download.jpg

Засекогаш ќе остане запаметен како менаџерска легенда.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.105
Поени од реакции
19.305
Се помалку остануваме :(

Спамајте по фан клубовите може ќе се најде нешо :icon_lol:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.105
Поени од реакции
19.305
Mad Coko исто нема да игра веќе. Што ќе правиме со лигава?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.105
Поени од реакции
19.305
Како и да е пак сме малку. Треба да направиме лига со слаби тимови. Пример мк тимови и тоа само 8 тима со 8 менаџери од кои и Дани би играл мислам и тој Мартин што го најдов на СМ исто што е од Македонија што се приклучи во ЛЕ
 
На врв Bottom