Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Таму Дани е задолжен за односи со јавноста и за административните работи, неможам да водам 2 во исто време. :icon_mrgr:
Затоа 250 клуба у исто време можеш :LOL:
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
На кого му требаше дефанзивен везњак нека пише, ме мрзи да вртам по темава, во Сити имам солидни, над 90. Приоритет имаат послабите тимови, оние од втора лига, и оние што имаат англиски играчи за шиткање :P
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
На кого му требаше дефанзивен везњак нека пише, ме мрзи да вртам по темава, во Сити имам солидни, над 90. Приоритет имаат послабите тимови, оние од втора лига, и оние што имаат англиски играчи за шиткање :P
Види си инбокс на менаџер :гик:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
На кого му требаше дефанзивен везњак нека пише, ме мрзи да вртам по темава, во Сити имам солидни, над 90. Приоритет имаат послабите тимови, оние од втора лига, и оние што имаат англиски играчи за шиткање :P
Па брат јас ти барам од пред еден месец ми ги одбиваш понудите. Ете ти за Криховјак кажи дали сакаш само кеш или одговара така Валдфиори и кеш ..
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Па брат јас ти барам од пред еден месец ми ги одбиваш понудите. Ете ти за Криховјак кажи дали сакаш само кеш или одговара така Валдфиори и кеш ..

Ги одбивав пред да се решам да го оставам Сити, ке се договориме сега нешто.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.416
Поени од реакции
42.673
Барселона со пресврт до нова победа


Барселона го совлада Свонси со 2-1 во 28мото коло од Кајгана Лигата и го нанижи 25тиот меч без пораз. Екс играчот на Реал, Хесе ги донесе лебедите во водство на стартот на второто полувреме, а Бегович, кој дебитираше во дресот на Свонси беше одличен цел натпревар и со своите 9 одбрани сигурно беше човек на натпреварот. Сепак на 2 пати беше покус, прво при слободниот удар на Меси во 67та минута, и втор пат пред самиот крај на натпреварот, кога Суарез по асистенијата на Мунир и ја донесе 25тата победа на Барселона сезонава.

_____________________________________________________________________________________



Јунајтед ги забележи првите 3 поени после реконструкцијата на тимот



Денис Прает му ја донесе првата победа на тимот на Манчестер Јунајтед после освојувањето на Кајгана Купот. Младиот Белгиец неколку месеци помина во у-21 категоријата на Јунајтед и ја искористи шансата кој ја доби од Звонко вечерва, со што можеби си купи место во тимот и за наредното коло. Јувентус не беше воопшто лош противник, но Хандановиќ беше на висината на задачата и со своите 5 одбрани беше можеби најзаслужен за победата на црвените ѓаволи. Јулијан Бранд имаше солидно деби во новиот тим, а Саул и Марсијал имаа полесни повреди и се неизвесни за мечот од 29то коло против Дортмунд.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.343
Барселона со пресврт до нова победа


Барселона го совлада Свонси со 2-1 во 28мото коло од Кајгана Лигата и го нанижи 25тиот меч без пораз. Екс играчот на Реал, Хесе ги донесе лебедите во водство на стартот на второто полувреме, а Бегович, кој дебитираше во дресот на Свонси беше одличен цел натпревар и со своите 9 одбрани сигурно беше човек на натпреварот. Сепак на 2 пати беше покус, прво при слободниот удар на Меси во 67та минута, и втор пат пред самиот крај на натпреварот, кога Суарез по асистенијата на Мунир и ја донесе 25тата победа на Барселона сезонава.
И Хесе дебитираше.
Ем знаеше дека ќе играм со резервен состав, ем пак ми излезе со Меси, Суарез и Кавани :(

85ка ми стартуваше.

Штета, за малку ми избегаа бодовите, иако не се ни надевав на нив тука. Прилика да ги одморам стартерите ми беше мечов.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.416
Поени од реакции
42.673
И Хесе дебитираше.
Ем знаеше дека ќе играм со резервен состав, ем пак ми излезе со Меси, Суарез и Кавани :(

85ка ми стартуваше.

Штета, за малку ми избегаа бодовите, иако не се ни надевав на нив тука. Прилика да ги одморам стартерите ми беше мечов.
Па да играше со прв ќе те истресев. :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
После подолг период Арсенал со две вржани победи и тоа денешнава против големиот ривал од Лондон, Челси. Реално ми бидна криво кога видов дека сум му симнал поени ама тоа е јебига извини бураз не беше намерно гомнариве у екипа што ги имам губеа од послаби тебе те начекаа да распалат :/

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.416
Поени од реакции
42.673
После подолг период Арсенал со две вржани победи и тоа денешнава против големиот ривал од Лондон, Челси. Реално ми бидна криво кога видов дека сум му симнал поени ама тоа е јебига извини бураз не беше намерно гомнариве у екипа што ги имам губеа од послаби тебе те начекаа да распалат :/

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
А за што му се поените? xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom