Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Последниве три меча од кога го дадов де роси за верати имам гол разлика 9:9..
Итно ми треба некој дм, давам 10 милиона плус медел, перси, хуан хесус, давид луис.
Ауриер го сакаш ?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.453
Поени од реакции
42.741
Може да си го прашаш Габи од Атлетико или Густаво од Волфсбург. :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.767
Поени од реакции
12.964
Ми треба класичен деструктивец таму затоа не го пробувам верати. Него го играм на цм заедно со коке позади силва.
Не можам габи пошто веќе имам направен макс трасфери со атлетико. А за густаво мислев и имам пишано на илумниус ама сум и немал.
@Makaron ептен катастрофа рејтинзи има ауирер, 5.8 просек. Ама ако не напраам ништо со густаво ќе ти пишам.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ми треба класичен деструктивец таму затоа не го пробувам верати. Него го играм на цм заедно со коке позади силва.
Не можам габи пошто веќе имам направен макс трасфери со атлетико. А за густаво мислев и имам пишано на илумниус ама сум и немал.
@Makaron ептен катастрофа рејтинзи има ауирер, 5.8 просек. Ама ако не напраам ништо со густаво ќе ти пишам.
Го играв бек цело време, го немам пробано ДМ, можит е добар таму.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.453
Поени од реакции
42.741
nico.jpg

Барселона ја доби битката со Јунајтед, Зенит и Атлетико и успеа да го донесе Николас "Нико" Гаитан на Камп Ноу. Во спротивен правец ќе патува Арда Туран, според многумина дури и подобар играч. Сепак, Чемпионс беше јасен околу трансферот и изјави: "Арда Туран е голем работник на теренот и тоа го прави неверојатен фудбалер, но на нас ни треба играч кој може да пружи повеќе во офанзивата, а токму Нико ги има тие карактеристики. Купивме фудбалер кој е неверојатно брзо и знае да игра со топка, кој има одличен центрашут, и кој може редовно да дава голови и да асистира. Меси и Нејмар ќе може комотно да одморат во преостанатиот дел од сезоната."

Гаитан уште на првиот тренинг со новиот тим ја покажа магијата на неговата левица и го матираше Каспер Шмајхел од центарот. (0:22)


"Треба уште леб да јаде за да го стигне татко му" се нашали Нико за Barca TV во интервјуто во кое кажа дека уште како мал бил фан на фудбалот кој го игра Барселона и дека е пресреќен што ќе ја има можноста да соработува со, според него, најдобриот тренер во Кајгана светот.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.095
Поени од реакции
57.471
Прегледај го приврзокот 142776

Барселона ја доби битката со Јунајтед, Зенит и Атлетико и успеа да го донесе Николас "Нико" Гаитан на Камп Ноу. Во спротивен правец ќе патува Арда Туран, според многумина дури и подобар играч. Сепак, Чемпионс беше јасен околу трансферот и изјави: "Арда Туран е голем работник на теренот и тоа го прави неверојатен фудбалер, но на нас ни треба играч кој може да пружи повеќе во офанзивата, а токму Нико ги има тие карактеристики. Купивме фудбалер кој е неверојатно брзо и знае да игра со топка, кој има одличен центрашут, и кој може редовно да дава голови и да асистира. Меси и Нејмар ќе може комотно да одморат во преостанатиот дел од сезоната."

Гаитан уште на првиот тренинг со новиот тим ја покажа магијата на неговата левица и го матираше Каспер Шмајхел од центарот. (0:22)


"Треба уште леб да јаде за да го стигне татко му" се нашали Нико за Barca TV во интервјуто во кое кажа дека уште како мал бил фан на фудбалот кој го игра Барселона и дека е пресреќен што ќе ја има можноста да соработува со, според него, најдобриот тренер во Кајгана светот.
Паје е појак
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
@Клипче кога ќе порасне сака да биде @JimmyFloydBottleBank . :icon_lol::kuracc:

Иначе која епик измена ја имаше Клипов, некојси Гаудино за Левандовски. Се стркалав од фотеља коа видов.:pos::pos::pos:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
@Клипче кога ќе порасне сака да биде @JimmyFloydBottleBank . :icon_lol::kuracc:

Иначе која епик измена ја имаше Клипов, некојси Гаудино за Левандовски. Се стркалав од фотеља коа видов.:pos::pos::pos:
Сеа доаѓам дома и глеам има резултати и пратам внимателно, те газам цела утакмица и ми влага некој си Гаудино брееееееееееј.

Забораив дека денес е купот, не сум наместил нишо.

Честитки во секој случај.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.453
Поени од реакции
42.741

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.095
Поени од реакции
57.471
Дaни ќе е зaдoлжен кoгa ќе се игрa пo негoви прaвилa.

Дoстa се вaдиш нa негo :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom