Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Зa игрaвa требa среќa или знaење? Сo Свoнси мoже дa се игрa?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Зa игрaвa требa среќa или знaење? Сo Свoнси мoже дa се игрa?
Менаџер бе брат, си правиш тим, тактика. "Закажуваш" измени пред мечот, имаш 3 опции во 45та, 60та или 75та и исто се место во зависност од резултатот, каде имаш милион опции. Пример можеш да направиш во случај да губиш 2 разлика во 75та да ти влезат поофанзивни играчи да смениш тактика 3-4-3, во случај да водиш 2 разлика да смениш подефанзивна тактика и да влезат подефанзивни играчи, во случај да е нерешено само Геце да влезе место Милер и Рибери место Даглас Коста. Значи си играч менаџер, само онлајн. И што утакмиците не се кога сакаш ти, туку 2 меча во неделата. :)

Свонси ќе ги ставам за тебе ако планираш да играш. :D[DOUBLEPOST=1450913665][/DOUBLEPOST]Не ми отвара ID бе..

You are currently in position 1040 in the Custom Game World creation queue. Up to 40 Game Worlds are created every hour between 09:00 and 20:00 Game Time (GT).
Cancel Game World


Kajgana Wolrd е иначе. :D Ваљда ако одат по 40 на саат, ќе ja oтворат за 2-3 дена. :D
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Менаџер бе брат, си правиш тим, тактика. "Закажуваш" измени пред мечот, имаш 3 опции во 45та, 60та или 75та и исто се место во зависност од резултатот, каде имаш милион опции. Пример можеш да направиш во случај да губиш 2 разлика во 75та да ти влезат поофанзивни играчи да смениш тактика 3-4-3, во случај да водиш 2 разлика да смениш подефанзивна тактика и да влезат подефанзивни играчи, во случај да е нерешено само Геце да влезе место Милер и Рибери место Даглас Коста. Значи си играч менаџер, само онлајн. И што утакмиците не се кога сакаш ти, туку 2 меча во неделата. :)

Свонси ќе ги ставам за тебе ако планираш да играш. :D[DOUBLEPOST=1450913665][/DOUBLEPOST]Не ми отвара ID бе..

You are currently in position 1040 in the Custom Game World creation queue. Up to 40 Game Worlds are created every hour between 09:00 and 20:00 Game Time (GT).
Cancel Game World


Kajgana Wolrd е иначе. :D Ваљда ако одат по 40 на саат, За 2-3 дена ќе ja oтворат за 2-3 дена. :D

Ај ќе рaзгледaм утре. Не сум мнoгу пo менaџерoт.


И не сaкaм дa губaм јaс, a уште пoмaлку Свoнси дa губи :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Дај бе линк, ја ќе играм. Сум играл ова у средно, доминирав.
Иначе не го викајте @Stefan-kobe он многу разбира фудбал, сите играчи ги знае у каква форма се и стално ќе не победува, нема да биде интересно.
Не ми р'кај на јајцата у секоја тема лингур.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Бамбер ги има?
Брат, ја има и Македонија Ѓорче Петров ако сакаш, ама веќе ја направив лигата и ги ставив најдобрите екипи од сФетот.

т.е. Европа
@ManUtdChampions рачунај ме и мене. Ај интер ќе ги земам, ваљда нема да се распаднат до фебруари па да отидам во минус со рејтинзи.
Не се менуваат толку брзо рејтинзите, а и индивидуално е тоа. Кај Интер не се ништо посебно, 90ки у главно. Mиранда е најдобар со 92, последен пат му е сменет рејтингот Јануари 2015 (+1).
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
@Клипче
@VardarVoSrceto
@JimmyFloydBottleBank

Game World ID:246471

Ја пуштија играта, влегувајте. :D Јас сум Барса од едниот и Јунајтед од другиот профил. :P Овие другите дали ќе играат кој знае. Ваљда ќе им текне да видат да не ги замарам нон-стоп. Треба бар 8 профили да се соберат за да почне играта.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Викнав другар ќе влезе и он. Ваљда не е проблем секако сме двајца без тројца. Плус едно време го пратеше форумов без акаунт :нинџ:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
@Peja989

Ај биди добар и префрли ја темава во фудбал, милион луѓе се вртат таму може ќе се најде некој што ќе му се игра па ќе излезе интересна работа од играва. Стави во заграда на насловот Kajgana World, па нема да е лошо и да ги зачистиш постовите пред мојот во кој ве тагирав сите...и така немаат никакво значење претходните. :)

Иначе на вас од погоре апликациите ќе ви ги прифатам вечер, не сум дома моментално.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Викнав другар ќе влезе и он. Ваљда не е проблем секако сме двајца без тројца. Плус едно време го пратеше форумов без акаунт :нинџ:
Нема аплицирано другар ти сеа за сеа.. Иначе нема проблем, секако ни фалат луѓе. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom