Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Види го бе, мислам дека Макарон сам си даде отказ, не го исфрли играта. :) Иначе сеа гледам ПСВ завршиле втори првата сезона, така да реално гледано повеќе ради финансиски проблеми го напуштив тимот, иначе пак имав склопено добро тимче. Ама приметив дека може да ги соберам тие што ти ги набројав претходно и дека Макарон има искупено милион глупи играч по 10тина милиони oд Наполи, Сасуоло и Торино, па викам ќе ги продадам овие и ете пари за топ тимче. xD И Чоко смени па си лапна титула и тој. Изгледа до тоа е. :P


За МЛС не сменив, се откажав пошто немаше народ. Па кога се вратив после една сезона нормално си избрав тим со најмногу буџет, да пробам да составам екипа што ќе те победи, бидејќи си имаш изградено тим со (доволно) добри играчи на сите позиции.
Ти бе дозна кој е Асенсио ??? Hhhh
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Абе има врска тоа што сум во германија што играчиве ми немаат имиња? Сите ми се плејер81632828..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Абе има врска тоа што сум во германија што играчиве ми немаат имиња? Сите ми се плејер81632828..
Ќе одиш во game world > player database. Одбери load data pack и одбери го Ultra World Data Pack
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Го тепав Макарон на играва. Повторувам, го тепав Макарон на играва. После едно 10тина утакмици изиграни во сите лиги. Одам да купам пиво.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Го тепав Макарон на играва. Повторувам, го тепав Макарон на играва. После едно 10тина утакмици изиграни во сите лиги. Одам да купам пиво.
Сите ме тепаа, а ќе го жртвував купот за лига да освојам. :Pos:

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311

Kajgana Shop

На врв Bottom