Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.905
Поени од реакции
84.307
ТОРЕС СЕ ВРАЌА ВО КИЕВ


После долги години не-динамовски авантури, време е љубимецот на фаноите на Киев од Динамо да се врати во Украина. Менаџерот на Динамовци кажа дека е исклучително задоволен од овој трансфер и кажа дека Торес ќе биде и повеќе од добра замена за повредениот Лукаку. "Мене ми е ептен јако што се вратив тука бе братче. Динамо Киев е третото најсекси нешто во Украина после Верка Сердучка и Јулија Тимошченко." изјави Ел Нињо на чистокрвен македонски јазик. Исто така фановите на Динамо очекуваат Ел Нињо повторно да ја разори Европа откако Доналд Трамп одби да го потпише тоа книжулето во Париз шо требаше да се потпише.
Да се потсетиме Торес во минатото играше сезона и половина за Динамо Киев а во 25 настапи постигна 4 погодока и 6 асистенции. Тој беше продаден за 5.9м а сега во клубот доаѓа за 3.8 милиони. Уште еден дока дека искусен економист е на чело на Киев од Динамо. Нас само ни останува да уживаме во мајсториите на малото жолто детенце од Шпанија.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Јас на Звонко ли ти личам?
Звонко од трето место во прва, замина кај 7миот од втора лига и наредна сезона ја освои КЕЛ. Ти тоа нема да го направиш никогаш во твојата SM кариера. :cool::cool:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Звонко од трето место во прва, замина кај 7миот од втора лига и наредна сезона ја освои КЕЛ. Ти тоа нема да го направиш никогаш во твојата SM кариера. :cool::cool:
Ти си селски Гвардиола бе.

Само во веќе средени тимови можеш да успееш.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Само во веќе средени тимови можеш да успееш.
:icon_lol:

Од тој Евертон што го земав само Роналдо, и Дибала (со 90 рејтинг) беа во тимот со кој земав титула. Заедно со Јагиелка и Бејнс, кои секако се играчи на Евертон. Тимот беше со Серија А играчи што си го насобрал Макарон, од кои 80% ги немав ни гледано во животот. Јас си го земав КДБ, Матуиди, Кејлор Навас, Гаитан и Модриќ. И тоа од Америка со по 25 минути во денот слободни за играта.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Без разлика што зема, таа титули ти ги донесе Роналдо кој го немаше во ПСВ
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Нормално, кондициски кога ќе умре. Затоа тој Евертон остана без менаџер
Види му статистика, дали умрел кондициски. 2-3 гола повеќе некаде само има дадено. И види ја 4тата сезона, учествувал во 30 гола, ама ми пропадна одбраната, буквално сите паднаа и ми избега титулата за поен.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Види му статистика, дали умрел кондициски. 2-3 гола повеќе некаде само има дадено. И види ја 4тата сезона, учествувал во 30 гола, ама ми пропадна одбраната, буквално сите паднаа и ми избега титулата за поен.
Евертoн умре кoндициски. Не мoже дa oчекувaш пoбеди кoгa 30 денa не менувaш сoстaв. NMF стaнувaaт.

Џaбе титули Бoрooo, те бие лoш глaс тебе вo лигиве :D
Тукa менувaше тим, вo КВ игрaше сo двa прoфилa :D

ЕДИТ
А и вo МЛС смени
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Евертoн умре кoндициски. Не мoже дa oчекувaш пoбеди кoгa 30 денa не менувaш сoстaв. NMF стaнувaaт.

Џaбе титули Бoрooo, те бие лoш глaс тебе вo лигиве :D
Тукa менувaше тим, вo КВ игрaше сo двa прoфилa :D

ЕДИТ
А и вo МЛС смени
Види го бе, мислам дека Макарон сам си даде отказ, не го исфрли играта. :) Иначе сеа гледам ПСВ завршиле втори првата сезона, така да реално гледано повеќе ради финансиски проблеми го напуштив тимот, иначе пак имав склопено добро тимче. Ама приметив дека може да ги соберам тие што ти ги набројав претходно и дека Макарон има искупено милион глупи играч по 10тина милиони oд Наполи, Сасуоло и Торино, па викам ќе ги продадам овие и ете пари за топ тимче. xD И Чоко смени па си лапна титула и тој. Изгледа до тоа е. :P


За МЛС не сменив, се откажав пошто немаше народ. Па кога се вратив после една сезона нормално си избрав тим со најмногу буџет, да пробам да составам екипа што ќе те победи, бидејќи си имаш изградено тим со (доволно) добри играчи на сите позиции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom