Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Џабе. :icon_mrgr:


Треба на тебе некое FFP правило да ти измислиме ако и оваа сезона го земеш тој глупиот СМФА куп. xD


Туку се мислам Бејл дали да го продавам, ама реално го платив 30м повеќе од вредноста, па тешко дека би се договорил со некој да ми го купи.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Џабе. :icon_mrgr:


Треба на тебе некое FFP правило да ти измислиме ако и оваа сезона го земеш тој глупиот СМФА куп. xD


Туку се мислам Бејл дали да го продавам, ама реално го платив 30м повеќе од вредноста, па тешко дека би се договорил со некој да ми го купи.
Може за Мата и уште нешто.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Две бомби одекнаа во Лондон. Рамос и Валенсија пристигнуваат да ја засилат одбраната на чеканите кои со овие засилувања сериозно се враќаат во трката по дуплата шампионската круна. Дополнително Борјан најавува уште две изненадувања за фановите.

Позитивни информации пристигнуваат и од тренинг кампот каде што Енис сликаодтабло Барди го зголеми својот рејтинг за 6, а својата вредност за миљонипол евра.

Со оваа средина само против ботови можеш :misticen: Видал на грб ќе ги носи пјанич и иниеста и ќе ти шибне гол.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Две бомби одекнаа во Лондон. Рамос и Валенсија пристигнуваат да ја засилат одбраната на чеканите кои со овие засилувања сериозно се враќаат во трката по дуплата шампионската круна. Дополнително Борјан најавува уште две изненадувања за фановите.

Позитивни информации пристигнуваат и од тренинг кампот каде што Енис сликаодтабло Барди го зголеми својот рејтинг за 6, а својата вредност за миљонипол евра.


Со оваа средина само против ботови можеш :misticen: Видал на грб ќе ги носи пјанич и иниеста и ќе ти шибне гол.
Добро другар, дупли акаунти играш или јас сум грешка!? Се мислам дека си оној ник Forza Vardar Шалке што ги предводи.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Добро другар, дупли акаунти играш или јас сум грешка!? Се мислам дека си оној ник Forza Vardar Шалке што ги предводи.
@ForzaVardar е тој. Друг играч.
Само @ManUtdChampions може такви превари да прави и да игра со 2 профили.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
МАРКИЗИО И МАСКЕРАНО ВО ВАЛЕНСИЈА

download.jpg
Валенсија ја искористи ситуацијата во Бенфика и успеа да ги обезбеди услугите на Маркизио и Маскерано, со кои значително го засили својот тим. Менаџерот Донев одма ги идентификуваше како главни цели, а убравата брзо делуваше за да ги донесе на Местаља.
Трансферот на Маскерано беше комплетиран уште вчера и тој веќе го имаше своето деби во победата против Леверкузен, додека пак Маркизио ќе го комплетира трансферот во наредните неколку саати. Донев на денешната презентација на новите засилувања изјави:

"Добро се засиливме пред да почне сезоната, и тоа се покажува во досегашниот дел од сезоната, но тим со нашите амбиции е секогаш спремен за дополнително да се засили. Кога видовме дека на пазарот се достапни играчи од калибарот на Маркизио и Маскерано, веднаш ги започнавме преговорите. Со овие две засилувања ги засилуваме средината и одбраната, позиции на кои немавме можност доволно добро да се засилиме пред почетокот на сезоната. Овие играчи доаѓаат со големо искуство и можат да бидат клучни во преостанатиот дел од сезоната. Нашата цел останува иста, одиме на титулата, а со новите трансфери сме чекор поблиску до остварување на целта. Не ја отфрлам можноста да доведеме уште некој играч за да ги пополниме позициите во тимот."
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Од кај ги наоѓате париве :(
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Од кај ги наоѓате париве :(
upload_2017-6-26_19-56-20.png

Имав зачувано, плус продадов тројца играчи.

Маркизио не очекував да го земам и веќе спремав алтернатива, ама оној со Интер испадна стиснат, а плива во пари :D

А Боро пробуваше да ме натера ептен да го преплатам :icon_mrgr:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Прегледај го приврзокот 173401

Имав зачувано, плус продадов тројца играчи.

Маркизио не очекував да го земам и веќе спремав алтернатива, ама оној со Интер испадна стиснат, а плива во пари :D

А Боро пробуваше да ме натера ептен да го преплатам :icon_mrgr:
Онака дадов за маркизио не дека ми треба кај ќе го играм после само концерн да биде ќе треба..
Едино за Бале ако сака чемпионс нешто може да направиме некој дил даглас коста и некое милионче да му дадам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Искрено јас го сакав Маскерано, пошто ми фали јак дефанзивец. Но после неколку часовните дебати и анализи со мојот стручен тим одлучивме да му веруваме на Лапорт, и се откажавме од Маскерано пред се поради неговата висина. Со оглед на тоа што немавме доволно пари за Рамос (играч што всушност најмногу ни требаше), како главна цел го идентификувавме Давид Силва за позицијата АМФ, но Порто понуди премногу.


На состаноците исто така се дискутираше евентуално заминување на Бејл и Погба и промена на формацијата, но сега за сега ништо поконкретно се немаме договорено. Освен дека не ги сакаме Мата и Даглас Коста во никој случај. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Кавани го менувам за друг напаѓач, помлад од него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom