Skopje East Gate

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.147
Поени од реакции
3.656
Џабе јас го гледам ова кога никогаш нема да отидам во молов.
(Невакциниран сум, а и таков ќе останам)
Се надевам на отворањето ќе имаат барем 190 луѓе. :D
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.318
Поени од реакции
6.025
Автоматски споено мислење:

 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.998
Се почесто од овие секојдневниве огласи, се напоменува „редовно месечно примање“...

Која е поентата тоа да се потенцира? Демек другите немаат редовни плати, па ние имаме? Ебате менаџерите, па за што да ви работат луѓе бе, за љубов кон тинекс ли?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.614
Поени од реакции
50.913
Која е поентата тоа да се потенцира? Демек другите немаат редовни плати, па ние имаме?
За жал да и тоа е причината што други почнаа да нагласуваат.
Не ретко гледаме луѓе на протест за неисплатени плати
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.937
Поени од реакции
40.106
Редовни месечни примања и загарантиран минимум ги сметаат за некаква предност.
Немаат што да пишат, па ај ова мислиш ќе се испотепаат за работното место.

Неработни денови во недела, број на денови на годишен одмор, к15...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.907
Поени од реакции
7.289
Редовни месечни примања и загарантиран минимум ги сметаат за некаква предност.
Немаат што да пишат, па ај ова мислиш ќе се испотепаат за работното место.

Неработни денови во недела, број на денови на годишен одмор, к15...
умре времето кога буквално им беше гајле дали некој ке даде отказ , се потешко луѓе наоѓаат, сакале нејќеле и гз ке дадат ако сакаат бизнисите да им опстојат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
58
Поени од реакции
41
Многу нормално.. Не е некој будала да иде 8 саати ( мање више ;) ) на нозе за 18.000ден плата кога оние деливери со скутери и коли зимаат преку 20.000-25.000 плата а цел ден се возиш.

пс: Не дај боже да отворат мек.. Доста беа амерички квази фирми за јадење со коњско или не знам какво месо. Фала, имаме доста добри бургери и скара низ градов така шо уште едно ко кфц не ни треба.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
6.623
Поени од реакции
9.386
Многу нормално.. Не е некој будала да иде 8 саати ( мање више ;) ) на нозе за 18.000ден плата кога оние деливери со скутери и коли зимаат преку 20.000-25.000 плата а цел ден се возиш.

пс: Не дај боже да отворат мек.. Доста беа амерички квази фирми за јадење со коњско или не знам какво месо. Фала, имаме доста добри бургери и скара низ градов така шо уште едно ко кфц не ни треба.
jasno ti e deka firmi kako mc amd kfc plakaat debeli pari za licenca i mora da se drzat na tie proceduri i proizvodi... konjsko u mc nema da najdes ama u sedmica mozno e....
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
8.116
Поени од реакции
26.336
jasno ti e deka firmi kako mc amd kfc plakaat debeli pari za licenca i mora da se drzat na tie proceduri i proizvodi... konjsko u mc nema da najdes ama u sedmica mozno e....
Коњско месо во седмица е едно од подобрите работи што можеш да најдеш. Поверојатно е дека ќе налеташ на мелени уши од уличен пес.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
6.623
Поени од реакции
9.386
Коњско месо во седмица е едно од подобрите работи што можеш да најдеш. Поверојатно е дека ќе налеташ на мелени уши од уличен пес.
abe konjsko dobro spremeno e delikates u francija...

za sedmica i nasive sendvicari ne mi se ni zbori, ednostavno e kolku pari tolku muzika a za zal narodot uglavno nema pari...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.584
Поени од реакции
1.833
До какви процедури и стандарди се држат мекдоналдс? Со 17 грама плескавица? Па хартијата е потешка од плескавицата? Плескавицата нема м од месо, компирите се потпржени па замрзнати, па стоени у некакви хемикалии за да останат крцкави или не знам ти што. Компир што после 2 минути надвор од зејтин е овенат ко да бил киснет у вода? Лепче што е секогаш исто и не се распаѓа нити мувлосува? Ако тоа се стандарди, во седмица што има?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom