SHUT.IT.DOWN. Договор EU-Facebook-Twitter-Google-MS за ограничување на слободата на говорот!

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од VOLK2234, 31 мај 2016.

 1. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.574
  Допаѓања:
  3.408
  Во име на слободата, демократијата, човековите права, и други зборови:

  --- Споено дупло мислење, 1 декември 2016 ---
   
 2. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.284
  Nakon EU “ruske propagandiste” kriminalizira i SAD – Dokument HR 6393

  U svakom slučaju, nakon Europske unije je, gotovo u tišini, sličan, ako ne i gori, zakon donio i Predstavnički dom američkog Kongresa. Uskoro će biti jasnije hoće li Trump nastaviti voditi Obaminu politiku ili će odbaciti sramotni prijedlog zakona koji kriminalizira ne samo ruske, nego i mnoštvo američkih portala, blogova i internetskih stranica koji se usude napisati bilo što je u suprotnosti sa službenim stavom State Departmenta i američkog establishmenta. Naravno, kao posljednji instrument se mogu koristiti i Facebook i Google, koji bi trebali blokirati objave i širenje navodno “lažnih vijesti“, a kriterij što je istina, a što laž su otprilike naznačeni u izvješću nepoznatih stručnjaka nepoznate skupine PropoOrNot.

  џабе им е се.. и наместени исиловски акции како тие во Париз со Ебдо и други ...исиловците ќе им доваѓаат, нивниот народ ќе ја согледа вистината на болен начин.. симптоматично е што и кај нас под притисок на опозицијата и еу се уведе агенција за балансирање на медиуми, невидена мизерија...
   
  На Бачето му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Бачето

  Бачето

  Член од:
  1 февруари 2005
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  344
  Да, веќе секој сам може да види дека и либерал фашизмот е тоталитарен режим,но со многу полоши цели од социјализмот.
  Ситуацијата денес е слична со паѓањето на Рајстагот, Хитлер мобилизира деца да го штитат Рајхот. Рацете на целата фашистичка елита се во крв од геноцидот врз нивните сопствени народи, ако изгубат знаат дека нема да има каде да се скријат и нема да има милост кон нив, така да ќе одат докрај, инквизиција, концентрациони логори за "непослушните", но будењето доаѓа, дали со народна револуција или по американскиот пример, ќе бидат изметени од власт.
   
 4. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.284
  Хитлер е почетник за овие...Ѓорги Димитров сепак успеа да се одбрани на хитлеровиот суд, ама во УСА во 50-тите, кога и СССР направи нуклеарна бомба, осудија за крадење на плановите за нуклеарна бомба еден обичен хаузмајстор и неговата сопруга и ги егзекутираа на електричен стол...
   
 5. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.574
  Допаѓања:
  3.408
  Мотивите за нападот во Берлин и натаму нејасни

  Од германската полиција велат дека мотивите за вечерашната трагедија во Берлин остануваат нејасни.
  Полицијата вели дека состојбата е под контрола.


  Претседателот Гаук шокиран од трагедијата.
  Ако сакаш да фатиш аутизам, слободно читај го Deutsche Welle.
  Мислам дека е најшугавиот левичарски весник што шири гангрена низ Европа, на чело со Инес Пол и Александар Кудашев.
  Од корен ги мразат Христијаните, а ронат крокодилски солзи за Африканците, Пакистанците, Евреите, Авганистанците, итн.

  Ако пишеш на Фејсбук нешто против мигрантите - говор на омраза - 5 години затвор.
  Тоа е денеска Европска, Меркелова Германија, абортиран монструм помешан со 1984 од Орвел.

  И во меѓувреме, све ќе им биде нејасно, ќе се чудат, ќе се шокираат со подзинати разлигавени усти велејки:
  АМА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ГО ПРЕДВИДИ ОВА...


  Да живее Меркелова ЕУ!
   
  На Spiegel и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.
 6. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  9.378
  Допаѓања:
  18.161
  Oва е една од работите во која најмногу се согласуваме. За жал, вака поставена унија со овие принципи и приоритети нема да опстане.

  Да, ич никој не можеше да предвиди, кретени.
   
  На Spiegel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.574
  Допаѓања:
  3.408
  Google го бојкотира Велигден.
  Се прашувам зошто?

   
  На Шкорпион му/ѝ се допаѓа ова.
 8. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  просто бе...наредбата е: белите ариевци посебно, а и сите христијани вкупно мораат да исчезнат. Најдобро оружје за тоа се муслиманските фундаменталисти , што пофундаментални тоа поарно, што пожестоки тоа поефикасно. И авторот на оваа идеологија и тактика од соросоиди спроведувана , ама ич не е некоја затуцана арапчуга.Баш напротив... :) :) :)
   
 9. F.E.A.R.

  F.E.A.R. Национален-Социјалист

  Член од:
  11 јуни 2015
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  13
  [​IMG]
   
 10. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.574
  Допаѓања:
  3.408
 11. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.574
  Допаѓања:
  3.408
 12. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.634
  Допаѓања:
  6.174
  Lepen e glasot na toa video, ne zbori zukemberg
   
  На Vanlok му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  3.992
  Допаѓања:
  5.635
  Ако, сркај си "на Заев ќерка му" помија, @VOLK2234
   
 14. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.574
  Допаѓања:
  3.408
  ???
   
 15. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.634
  Допаѓања:
  6.174
  Citaj od usni, a i ako si videl edno intervju na Mark ke vidis deka toa ne e negoviot glas.
  Eve go govorot i ke vidis deka toa ne e on.
   
  На Vanlok му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: