SHUT.IT.DOWN. Договор EU-Facebook-Twitter-Google-MS за ограничување на слободата на говорот!

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.696
Поени од реакции
27.617
I vie anti globalisti stanuvate pogolem otok od liberalive, ti go davam originalnoto video kaj sto se gleda deka tvoeto e fejk i toa smajlo ti e argumentot?
ало, јасно му е дека не е неговиот глас, ваљда не е толку глуп
само, како што си кажа ти, он е анти глобалист, conspiracy theorist, мисли дека е врвен познавач на политиката и заклучоците ги донесува со своја глава, чита non mainstream news сајтови и тоа со марк му го имаат погодено како кец на десетка
за волк тој voice-over не е смешен, туку волк мисли дека навистина закерберг се залага за тие работи ))
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.232
Поени од реакции
38.098
ало, јасно му е дека не е неговиот глас, ваљда не е толку глуп
само, како што си кажа ти, он е анти глобалист, conspiracy theorist, мисли дека е врвен познавач на политиката и заклучоците ги донесува со своја глава, чита non mainstream news сајтови и тоа со марк му го имаат погодено како кец на десетка
за волк тој voice-over не е смешен, туку волк мисли дека навистина закерберг се залага за тие работи ))
Da mu bese jasno ke mi kazese, a i vidi gi komentarite pod videoto, idioti ubedeni deka e vistinsko.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.696
Поени од реакции
27.617
Da mu bese jasno ke mi kazese, a i vidi gi komentarite pod videoto, idioti ubedeni deka e vistinsko.
значи јасно му е, не сака директно да ти каже, мисли дека те ремети со тоа are you sure about that
само благојчо од каменица и сличните со блага ретардација и подолу може да поверуваат дека основачот на фејсбук јавно кажува дека сите ќе бидат егзекутирани ако немаат фејсбук
а благојчо и сличните немаат капацитет да се регистрираат на сајтови/линкаат
коментарите долу се тролови или се луѓе од типот на волчко наш
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
за волк тој voice-over не е смешен, туку волк мисли дека навистина закерберг се залага за тие работи ))
За кои работи, гласање на избори онлајн?
Смешно ми е, како не, особено voiceover-ов, овој пат монтиран лично од хакерите од Харвард.
Секако дека Цукерберг не се залага за тие работи, он не го мислеше тоа, туку има некои што му љубоморат и сакаат да го дискредитираат :свиркам:
Срам да им е.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.696
Поени од реакции
27.617
За кои работи, гласање на избори онлајн?
Смешно ми е, како не, особено voiceover-ов, овој пат монтиран лично од хакерите од Харвард.
Секако дека Цукерберг не се залага за тие работи, он не го мислеше тоа, туку има некои што му љубоморат и сакаат да го дискредитираат :свиркам:
Срам да им е.
Гревко, македонци работат на систем за онлајн гласање уште пред 5 години, а имаат и готов продукт:
http://ivote.mk/
Што има врска онлајн систем за гласање со ограничување на слобода на говор?
Кажав веќе, видеото е монтирано за да ги задоволи потребите на таквите луѓе како вас, и е дефиниција за зборот exaggerate.
Што се однесува до онлајн гласање, секако дека постои огромен сомнеж за безбедности пропусти во таков систем и доста други работи, но за неколку децении може ќе бидне :)
А тоа дека ќе биде задолжително преку фејсбук... :pos:
Textbook пример си за онлајн заговарачиве ))
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Гревко, македонци работат на систем за онлајн гласање уште пред 5 години, а имаат и готов продукт:
http://ivote.mk/
Што има врска онлајн систем за гласање со ограничување на слобода на говор?
Кажав веќе, видеото е монтирано за да ги задоволи потребите на таквите луѓе како вас, и е дефиниција за зборот exaggerate.
Што се однесува до онлајн гласање, секако дека постои огромен сомнеж за безбедности пропусти во таков систем и доста други работи, но за неколку децении може ќе бидне :)
А тоа дека ќе биде задолжително преку фејсбук... :pos:
Textbook пример си за онлајн заговарачиве ))
Од "теорија на заговор" до "за неколку децении може ќе бидне" во рок од неколку саати.
Па ти вака ако продолжиш, ќе ме претркаш и мене :vozbud:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.696
Поени од реакции
27.617
Од "теорија на заговор" до "за неколку децении може ќе бидне" во рок од неколку саати.
Па ти вака ако продолжиш, ќе ме претркаш и мене :vozbud:
Замисли дека беа спомнати барем 2 работи во видеото.
Едната беше онлајн гласање.
Другата беше задолжителен фејсбук во спротивно егзекуција.
Што мислиш ти вака, на која од овие 2 работи мислев јас кога реков теорија на заговор? :)
Се одјавувам.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Што мислиш ти вака, на која од овие 2 работи мислев јас кога реков теорија на заговор? :)
Not sure if заклучок дека е теорија на заговор или немање смисла за хумор. :D
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Google отпушти свој вработен затоа што напишал мемо во кое ја критикувал левичарската политика што ја водат во фирмата, и дал предлози како да се подобри атмосферата.
Секако, "прогесивците" го сватиле ова како ерес, и го отпуштиле од работа.
Затоа што имал поинакви политички ставови од тие на фирмата!

http://www.zerohedge.com/news/2017-08-07/google-fires-author-outrageous-memo-slamming-companys-anti-conservative-culture

Не ме чуди, со оглед на тоа какви фрикови работат таму, и кои крипови се сопствениците...
Кога ќе ми текне дека имам Gmail, морници ме лазат.





 
Последно уредено:

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387


Google го промовира феудализмот како идеологија на 21 век


Фали уште вработените со бонови да почне да ги плаќа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.696
Поени од реакции
27.617
Breitbart - најрелевантниот извор на информации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom