Shanghai Rolex Masters 2015 (11.10 - 17.10.2015)

Koj ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    23
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
Не ми се глеа финалето утре со кој и да игра Цонга, ќе изгуби со одвај 6-7 гема освоени.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Веројатно поенот после кој Цонга доби и меч топка ќе биде поен на годината.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Изгледа малер му сум, спиев цело време, не го гледав мечот. Се разбудив на 5-5 во третиот сет и го фатив поенот на брејк топка и само видов како излегува Надал на мрежа и потоа греши со волеј кој обично го погодува. Реков готово, но кога видов дека вториот сет е 6-0, реков ајде можда ќе му врати некако, а и против Карловиќ се истаде така.
Дефинитивно можеше да направи брејк, кога веќе влезе во поените, да не прам муабет за тој смешниот удар на 15 30 кога комотно можеше да има 2 брејк топки, сепак правдата си дојде на свое место бидејќи беше ас претходно на што Тсонга не побара челенџ. Меѓутоа поенот на 30 30 што бил поен на годината, држи вода, меѓутоа од не знам колку пати Тсонга би го погодил она и мислам дека имаше премногу среќа, нормално истото важи за останатите грешки во гемот на Надал вклучувајќи ја очајничката последна за крај на мечот, сигурно можеше ова да заврши поинаку... како и да е, сезонава се виде, тапа невидена, можеше малку да крене сега со финале барем, ама ништо.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Не ми се глеа финалето утре со кој и да игра Цонга, ќе изгуби со одвај 6-7 гема освоени.
Па боље него Надал со макс 5 гема освоени... :D

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
vakov tsonga odamna nemam gledano, potseti na stariot dobar tsonga, mislam deka se vraka vo svojata vrvna forma, ke bide opasno narednata godina.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Очекував понеизвесен меч. Ова не е ни забавно за гледање.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Дај го Надал. Повеќе гемови ке земеше.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
vakov tsonga odamna nemam gledano, potseti na stariot dobar tsonga, mislam deka se vraka vo svojata vrvna forma, ke bide opasno narednata godina.
Лани во Торонто ги испотепа и Федерер и Ноле па после го немаше нигде. Таков е Цонга, топло ладно ептен, али кога ќе е разигран тогаш е доста заебан лик.

Ноле денес не ни мора да игра најдобро што може, иако игра, пошо Мареј е очаен.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
30 неизнудени и 47% 1st serve in...Поише сам се тепаше Мареј. И испадна дека Томич беше најблиску да му земе сет...еј човече не можат сет да му земат бе дај не ме јеби, 20 сета по ред има земе Ноле без ни еден да изгуби
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom