Shanghai Rolex Masters 2015 (11.10 - 17.10.2015)

Koj ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    23
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Dominacija na Nole, kakva samo preciznost, bravoooo:aplauz:
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Све што може да се освои ке освои...барем како шо тргнал
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Штета за Синсинати , ама таму Федерер е неприкосновен .
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ова што го прави Ѓоковиќ е нереално, секоја му чест. Ама нека чува енергија и за Ролан Гарос до година.... аман....
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Ме импресионира колку е подобрен и посигурен на мрежа... Го силува. Уште утре може да се прогласи за најдобра сезона во историјата на тенисот, сеедно што има да се игра уште еден мастерс и АТП финалето. Секаде кај што се појави изигра финале, 3 гренд слема, 5 мастерси, (>)93.51% победи и рекорд во заработени пари а уште 2 месеци фора... Без коментар.
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
Помина една година откога Новак не изгубил ниеден атп бод,денеска одигра одлично би требало и утре да продолжи во ист ритам и да ја освоји и оваа титула:Многу поинтересен ќе беше дуелот против Надал али и против Цонга би требало да биде добар меч.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.432
Consecutive finals played
Untitled.png
ова е следниот рекорд кој се напаѓа


Djokovic is now in 13th final in a row in single season... Nobody in Tennis history manage to do that. Just another record of Fed he surpassed which was 12
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Stavroooo , vidi gi kolegite pogore , site gi fati Djovakomanija. Kako beshe , pred faktite i bogovite molchat. Iskrenite ljubiteli i poznavachi na tenisot ne mozat da ostanat ramnodushni na ova shto go pravi Djovak . Koga ke mi tekne samo kakvi diskusii sum vodel so tebe i so Stef i kolku go negiravte , ti posebno , te ne bil nishto posebno , samo dobro gagal agli, igral dosaden tenis i drugi gluposti. Kolku treba da si samobendisan trol i da nemash doblest
da zakjutish barem , a ne pak da priznaesh oti ne si bil vo pravo.
Djovak vo momentot e tolku pojak od konkurencijata shto deluva deka drugite zaboravaat da igrat tenis i toa preku nokj. Vo vakva konkurencija, da se shetash po turnirite kako od shala do finale , i koga ti odi i koga ne ti odi , deluva nerealno.Samo ushte malce da poraboti na problemot ako publikata ne e na negova strana i so pristapot kon odredeni mechevi , ke ima ushte spektakli. Igrata od base linot i behendot se teniska perfekcija. Marej vo vtoriot set vo nekolku razmeni beshe doteran do ochaj , se gledashe nemokj , shto li ne se obide chovekot, topcheto volshebno mu se vrakjashe nazad na pola metar od base linot.
Kako be denes Nadal izgubi od Conga mme, bev tazen nebare izgubil Djovak.
Ke gledavme masakr vo finaleto, Djovak ke go brisheshe terenot so Nadal.Tvrdam deka niz svetot denes za porazot na Nadal imashe povekje srekni Nadalovci a tazni Djovakovci. Inaku , nagradno prashanje, dali ste sretnale do sega da se igra linale na ATP turnir i da imame koeficient 1.05
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Андер, па на Челинџер у финале не е 1.05 не па ли на АТП...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
e utre odi do kladilnica i kladi se na pobeda na Djovak ke vidish kolku ke ti dadat :)
rafa.jpg

Сигурно многу зеле играчите и на овој меч, ме мрзи да барам други квоти, има нешто слично. За играта на Новак ништо не оспорувам, игра ненормален тенис, баш ме интересира до кога, не дека сакам да престане, би бил задоволен доколку Рафа му пружи отпор со слично ниво и да гледаме спектакл. А за тоа како Надал играл, овој Монте Карло е показател, човекот изгуби околу 10тина гема цел турнир колку што се сеќавам.
Вердаско зеде само 1 гем во финалето, да потсетам Вердаско кој играше неверојатно добро во тој дел од годината, а во полуфиналето го победи и Новак со 6-2 6-2.

rafa.jpg
Напредок, 1.07 квота тука, пазете, се работи за Мастерс 1000.
Факт е дека има многу повеќе навивачи на Ѓоковиќ во Македонија баш поради тоа што е Србин, тоа мене не ми менува ништо, ама да бидеме малку реални, барем кога се квотите во прашање. Јас видов дека беше 1.10 за Џокац во Пекинг, и не реков ништо, јасно ми беше и така и пишав во темата, може и да си проверите.

И најважното, што ли беше наградата на твоето наградно прашање? Немам време сега, ама утре ќе ти најдам уште вакви квоти, а за нивната точност провери и сам на rezultati.com , за да биде уште појако, една од прениските квоти е против Новак во финале на Монте Карло.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Прегледај го приврзокот 130953

Сигурно многу зеле играчите и на овој меч, ме мрзи да барам други квоти, има нешто слично. За играта на Новак ништо не оспорувам, игра ненормален тенис, баш ме интересира до кога, не дека сакам да престане, би бил задоволен доколку Рафа му пружи отпор со слично ниво и да гледаме спектакл. А за тоа како Надал играл, овој Монте Карло е показател, човекот изгуби околу 10тина гема цел турнир колку што се сеќавам.

Прегледај го приврзокот 130954
Напредок, 1.07 квота тука, пазете, се работи за Мастерс 1000.
Факт е дека има многу повеќе навивачи на Ѓоковиќ во Македонија баш поради тоа што е Србин, тоа мене не ми менува ништо, ама да бидеме малку реални, барем кога се квотите во прашање. Јас видов дека беше 1.10 за Џокац во Пекинг, и не реков ништо, јасно ми беше и така и пишав во темата, може и да си проверите.
jas ne sum sretnal 1.05 dosega,inaku ne deka nemalo smeshni ponizuvacki kvoti , posebno kaj Nadal i zemjenite podlogi
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
jas ne sum sretnal 1.05 dosega,inaku ne deka nemalo smeshni ponizuvacki kvoti , posebno kaj Nadal i zemjenite podlogi
Сакаш да кажеш дека се нереални? На онаа игра на Рафа од 2010та? Човекот имаше слаб почеток и едино на АО одигра слабо, пораз во четвртфинале, останатите три грен слема ги освои, а ако добро се сеќаваш против Мелцер во полуфинале на грен слем т.е. Ролан Гарос беше квота 1.01 , а истиот тој противник го тепа Новак во четвртфинале после 0-2 негатива. Океј, не бил Новак тоа тоа, ама и Надал сега не е тоа тоа ако споредуваш така.
Моментално е Новак на врвот, заслужува моментално најголема почит од сите нас, а пак од друга страна може до бесконечност да правиме споредби, вака било, така било, ама ајде нека помине уште некоја година, како што тргнало веројатно дека Новак ќе има поголеми достигнувања од Надал до крајот на кариерата, меѓутоа ајде да почекаме малку, кој ли мислеше дека после онаа 2010та Надал ќе одигра лошо во наредната, сепак и тој е човек од крв и месо, исто како и Ѓоковиќ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom