Shanghai Rolex Masters 2015 (11.10 - 17.10.2015)

Koj ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    23
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.433

Maстерсот во Шангај е претпоследен мастерс 1000 турнир. Овој е единствен мастерс кој не се игра во Европа или Северна Америка.Ова ќе биде седмо издание на овој мастерс. По 2 титули имаат Ѓоковиќ и Мареј, по една Давиденко и Федерер.

Лани Федерер во финалето го победи Жил Симон со 7-6,7-6, откако претходно го победи Ѓоковиќ со 6-4 и 6-4 во 1/2 финалето.

Можни 1/4 финалиња годинава:

Ѓоковиќ-Ферер
Мареј-Бердих

Вавринка-Надал
Федерер-Нишикори

Целосниот ждреб на линков.
https://mobile.twitter.com/SHRolexMasters/status/652721526756610050/photo/1

Ќе игра ли Ѓоковиќ 13то финале по ред годинава, ќе глеаме ли Федал после речиси 2 години или Вавринка може да одигра некој луд турнир? :D
 
Последно уредено од модератор:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Очекувам Надал да не стигне до 1/2 финале...па можеби ни до 1/4 финале.
Вака Новак изигра ептен јако последнава недела, он ми е #1 фаворит, мислам дека пак ќе гледаме Новак-Роџер финале.
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Ако победи Новак и у Шангај не гледам веќе тенис ти *бам конкуренцијата :yid:Нолево у машина се претвори :mad:
Ај се надевам дека Федерер ќе го спречи у намерите. :pipi:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Каков криминален тенис покажа овој Баи што играше со Маер, 45 неизнудени во 2 сета или 13 гемови...како бе вакви ги проваѓаат квалификациите

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Каков криминален тенис покажа овој Баи што играше со Маер, 45 неизнудени во 2 сета или 13 гемови...како бе вакви ги проваѓаат квалификациите

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Вајлд карта доби, тоа е трагедијата. Можеа барем на Жанг да му ја дадат, ќе стекнеше колку толку искуство.
7 винери и 37 неизнудени, ова е криминал, ова ни јас не го можам кога играм тенис жими се. Да ти ебам мравката неписмена, кој ти бе ти професионалец? Кој си бе ти крв ти ебам? Леле ама ме нервираат вакви амеби еј. :yid:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Вајлд карта доби, тоа е трагедијата. Можеа барем на Жанг да му ја дадат, ќе стекнеше колку толку искуство.
7 винери и 37 неизнудени, ова е криминал, ова ни јас не го можам кога играм тенис жими се. Да ти ебам мравката неписмена, кој ти бе ти професионалец? Кој си бе ти крв ти ебам? Леле ама ме нервираат вакви амеби еј. :yid:
Па овој коњов Хрватски рече дека прошол у квалификации, тешко ми беше да поверувам...сега читам WC да ти добил. :D

Грабул би го напукал овој 7-5 6-2 без проблем.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
На што си Чилиќ ти?

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Отворен патот на Вавринка кон финале. :D

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Ne samo shto go pobedi tuku I go nadigra Ramos. Vo tretiot set beshe I poagresiven,odigra perfektno.Roger bez prv servis e mnogu ranliv,proba da secka ama Ramos diktirashe so agresivnata igra,a I denot mu beshe dodusha.[DOUBLEPOST=1444745526][/DOUBLEPOST]So ovie bodovi shto gi gubi sega Fed,a I toa shto brani baajagi bodovi vo London,a teshko da gi odbrani,Marej ke se zacvrsti na vtoroto mesto.Mislam deka na Novak vtoroto mesto na Marej epten mu odgovara za vo idnina barem,oti samo Marej moze kolku tolku da mu parira na Djovak, pa najrano moze da se srekjavaat samo vo finale
 
Последно уредено:
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Реално гледано само Вавринка има шанси кај Новак моментално.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom