Shameless (US)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Моите слики се од жените на кои Лип им го има закачено. Ти ставаш слика од Фиона, па што знам, може му текнало и неа да ја опне. Галагер и се е можно. Бот! :pos:
Ааааааааааааа :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Новата сезона од 5ти ноември.
Три месеци ... :(
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
До сега излагале во Јануари епизодите така да добро е што уопште годинава ќе излезат.
Па седма излезе порано, инаку требаше јануари годинава нели. Си снимаат навреме луѓето, пред месец дали почнаа со снимање на 8 сезона, а веќе објавија дата за почеток.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Три месеци ... :(
Молам? Лета времево, особено кога не мислиш на серијата.
Пред некој ден ми ја спомна другар, и се напнав.
Му викам леле бе кај ме потсети, што убаво заборавив дека секогаш си патам по Шејмлес откако ќе заврши, серија што најмногу ми недостасува... а тоа да ти биле само уште 4 дена.


Душава ми е исполнета на нереален начин <3

 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас ги прегледав уште еднаш сите трејлери што ги објавија, се возбудив за новава сезона, се присетив претходната што беше, не ми се верува дека помина толку време ... мислам дека сум спремна за нова игра со моите емоции и Галагер фамилијава. :love:
Во понеделник луѓе, да не заборавите само. :D
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.781
Поени од реакции
33.569
Колку добра компилација, човече, жено, девојко!
Прејака глума.
Fiona No. 1
Некој да го гледа ова, а нема поим за Shameless, ќе си рече дека е некоја сериозна, емотивна, за плачење драма.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Некој да го гледа ова, а нема поим за Shameless, ќе си рече дека е некоја сериозна, емотивна, за плачење драма.
Да, така е направено.
А покрај другите работи, Шејмлес е и тоа, во суштина. Мене ми е тој дел поважен од комедијата.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.781
Поени од реакции
33.569
Да, така е направено.
А покрај другите работи, Шејмлес е и тоа, во суштина. Мене ми е тој дел поважен од комедијата.
Плус, мислам дека глумата на останативе глумци (сите освен Вилијам Мејси и Џоан Кјузак) е многу потценета.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Мислам дека Еми заслужува едно Еми. :D А не е ни номинирана досега. Вилијам што кога е номиниран, нема освоено.
Клипов е спојка од едни од најтешките моменти, иако комедијата е скоро исто застапена во серијава.
Врската Фиона со мајка и отсекогаш ми била најтешка за гледање, делот кога и вика дека и нејзе и била мајка ми е срцепателен. :(
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ја заборавивте бе, никој зар не ја изгледа денес? :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom