Shameless (US)

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Лип и Фиона да се здружат, ќе водат добар бизнис. Јас мислев Лип ќе ја поддржеше Фиона за пералнава ама ништо. Лип станува новиот Френк :mad:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Лип е реално, арогантно копиле, без влакна на јазикот.
Искрен е, директен и дрзок кон Фиона, затоа што е убеден дека прави грешка.
Пред 2-3 епизоди кога седеа на маса и кога оваа му кажа you little arrogant shit, он се насмевна под брк.

Се насмевна и не се навреди затоа што неговата дрскост во таа епизода резултираше во тоа Фиона да сфати дека мора сериозно да се тера работата и да не си играат курот членовите на семејството затоа што веќе не се деца.
И токму тоа беше целта на Лип.
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
I fix bar. I watch kids.I cook. I give oral. I protect from dangerous Russian. Everything for this two.

Kev and V are you hearing Lana? - Yes.
Whats is she saying?

Kev: She gives oral. :pos:

се отепав од смеење на сценава.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Не сакав Фиона да ја продаде пералната. Оваа сезона ми е врвот од нејзиниот лик. Е сега ако пак изигра паметно, пак ќе ги вложи парите во некој бизнис, а не да ги прокоцка некако.

Лип више не можам да го гледам. И жал ми е за него, а и сакам конечно да реши да се фрли од мост. Греота е што никогаш не го користи мозокот, арогантно копиле е само за зборење, апсолутно си го троши животот. Менди го пријави на факултет, дури ни за тоа немаше желба. Таму се искурва и се пијанеше кога и да имаше прилика, знаеме како тоа заврши. Сега на братот му е испод ниво да мие чинии, а реално, дури и кога имаше многу повеќе, не го ценеше. Најмизерен е карактерно од сите во фамилијава. Он имаше најголема шанса за некаков успех во животот и се заеба сам. Сите се деца на Френк и Моника и се заебани во старт, не само тој. Мислам дека му нема спас више.

Иан исто си се плукна сам во фаца и на тоа што последниве две сезони го градеја ко лик. Ликови ко Џими и Мики им се ставени ко тест да се види колку се глупи во одлуките, а овој сега си се лизна велико. Бар кога ќе ги фатат со Мики може ќе делат ќелија и ќе уживаат заедно во педерлукот непречено.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Не сакав Фиона да ја продаде пералната. Оваа сезона ми е врвот од нејзиниот лик. Е сега ако пак изигра паметно, пак ќе ги вложи парите во некој бизнис, а не да ги прокоцка некако.

Лип више не можам да го гледам. И жал ми е за него, а и сакам конечно да реши да се фрли од мост. Греота е што никогаш не го користи мозокот, арогантно копиле е само за зборење, апсолутно си го троши животот. Менди го пријави на факултет, дури ни за тоа немаше желба. Таму се искурва и се пијанеше кога и да имаше прилика, знаеме како тоа заврши. Сега на братот му е испод ниво да мие чинии, а реално, дури и кога имаше многу повеќе, не го ценеше. Најмизерен е карактерно од сите во фамилијава. Он имаше најголема шанса за некаков успех во животот и се заеба сам. Сите се деца на Френк и Моника и се заебани во старт, не само тој. Мислам дека му нема спас више.

Иан исто си се плукна сам во фаца и на тоа што последниве две сезони го градеја ко лик. Ликови ко Џими и Мики им се ставени ко тест да се види колку се глупи во одлуките, а овој сега си се лизна велико. Бар кога ќе ги фатат со Мики може ќе делат ќелија и ќе уживаат заедно во педерлукот непречено.
гледам ја пратиш серијава активно.... јас ги изгледав сите сезони до последна... ме интересира на телевизија на кој канал ја даваат и кога т.е у колку саат.... досадно ми е да чекам торент башка и со превод многу каснат.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
гледам ја пратиш серијава активно.... јас ги изгледав сите сезони до последна... ме интересира на телевизија на кој канал ја даваат и кога т.е у колку саат.... досадно ми е да чекам торент башка и со превод многу каснат.
Јас не ја гледам на тв, во понеделник ја симнувам на торент и скоро секогаш имало превод. Моментално се на седма сезона, десетта епизода.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Јас не ја гледам на тв, во понеделник ја симнувам на торент и скоро секогаш имало превод. Моментално се на седма сезона, десетта епизода.
седма сезона десета епизода ама превод некако не наоѓам на некој од балканскиве јазици....
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Немам изгледана сезона, изгледана епизода после која ќе бидам разочаран.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
:(
No.
No, that's it.
Look, there is nothing else, all right?
Come back next year.
Jesus.
Go.
Go!
Fuck off.

Kevin :D

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Перверзија сезона, секоја се' подобра и подобра. Секоја сезона карактерите од една страна созреваат а од друга пак паѓаат на исти фори. Се гледа дека со тоа што „ојде“ Моника, ојде и дел од Френк ама тоа не го менува фактот дека следна сезона, една од првите три сцени ќе биде како е некаде мортус пијан и лежи у негова повраќаница. Само јас мислам дека овој и го тури курот на Фиона и дека ја ограби со 250к за зградата? Лип пак на колеџ? Иан, онака, мене ми е најдосаден некако, што знам. Деби, од сезона во сезона се поголема кучка станува, сфе да и ебам ама мора да биде таква, за да добие нешто, ваљда. Карл, од класичен вајт треш, можеби ќе биде единствениот кој ќе успее, можеби. Лиам, може ќе му дадат повеќе минутажа у следна сезона. Во врска со Кев, Ви и Лана, некако јако ми беше да ги глеам ко тројка. Тешко дека ќе се смират у следна сезона, па се надевам дека ќе си го земат Алиби а Лана ќе најде начин да остане во САД а да не ја депортираат, пошто логично би било овие да ја пријават у имиграционо.
За крај, графитот на Моника, сфе да и ебам изопачено.

Capture.JPG

П.С. Мики, му ебам тоа педерот :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom