Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Ај шо беа бедни денеска Јуве беа, ама по гаден тим од Сасуоло нема. Секогаш Јувентус имал проблеми со нив, Сасуоло играат ко за ЛШ Финале... ама битно од Фрозиноне ќе изгубат.
Абе какви проблеми имал Јувентус со небитниве? 4 победи имаат од 17 меча од кога влегоа во Серија А. И тоа 3 во последните три години. Се надевам дека сезонава конечно ќе испаднат и дека никад веќе нема да се вратат.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Миланезите се уфилмуваат дека се многу појаки од Јуве на форумот а забораваат брзо дека да не го казнеа Јуве за сосема други работи надвор од терените, овие немаше да помирисат ЛШ ова година. Досаѓаат тука кастиел и компанијава и ни држат лекции дека биле во борба за титула и демек Јуве е надвор од сите математики...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.374
Поени од реакции
6.385
Абе какви проблеми имал Јувентус со небитниве? 4 победи имаат од 17 меча од кога влегоа во Серија А. И тоа 3 во последните три години. Се надевам дека сезонава конечно ќе испаднат и дека никад веќе нема да се вратат.
Не дека тепаат, Интер на 2 утакмици по 7 комада им има стегнато и тоа у сезони со Џонатан и Рене Крхин у состав, ама у право е, се посираат од трчање со големите од трчање, ко за животот да играат. Гадна екипа се.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.648
Миланезите се уфилмуваат дека се многу појаки од Јуве на форумот а забораваат брзо дека да не го казнеа Јуве за сосема други работи надвор од терените, овие немаше да помирисат ЛШ ова година. Досаѓаат тука кастиел и компанијава и ни држат лекции дека биле во борба за титула и демек Јуве е надвор од сите математики...
Da ne bese kalcopoli vie ke si ostanevte na nivo na Lazio, takvi hipoteticki muabeti Interas ne smee da diskutira.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.085
Поени од реакции
12.707
Da ne bese kalcopoli vie ke si ostanevte na nivo na Lazio, takvi hipoteticki muabeti Interas ne smee da diskutira.
И вие игравте у серија Б,а си дозволувате да ги дупите за тоа јувенташите...
Затоа најубаво да ја остаиме историјата на историчарите и музеите.
Ова што ти го збори човекот е од лани.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.182
Поени од реакции
56.684
Da ne bese kalcopoli vie ke si ostanevte na nivo na Lazio, takvi hipoteticki muabeti Interas ne smee da diskutira.
Ќе можеш да објасниш малце поубаво што сакаш да кажеш со ова? У Калчополи Јувентус беше казнет и избркан у втора лига, Милан беше бодовно казнет за таа една сезона што значи и они биле криви, ама за следните 5-6 каде секогаш завршуваа позади Интер никој не им беше крив со оглед на тоа што играчкиот кадар им беше тука, освоија ЛШ, играа уште едно финале.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.648
И вие игравте у серија Б,а си дозволувате да ги дупите за тоа јувенташите...
Затоа најубаво да ја остаиме историјата на историчарите и музеите.
Ова што ти го збори човекот е од лани.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Pa istorija e i od lani, koj ti e muabetov neznam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.648
Ќе можеш да објасниш малце поубаво што сакаш да кажеш со ова? У Калчополи Јувентус беше казнет и избркан у втора лига, Милан беше бодовно казнет за таа една сезона што значи и они биле криви, ама за следните 5-6 каде секогаш завршуваа позади Интер никој не им беше крив со оглед на тоа што играчкиот кадар им беше тука, освоија ЛШ, играа уште едно финале.
Milan imase druga cel, fokus vo drugo natprevaruvanje, ako Juve ne bese osakaten, so raka na srce si zasluzile Inter nemase da pomirisa Skudeto, bas istoto kako lani bea kazneti.

Muabetot na interasot pogore e kao lani Juve da ne gi kaznea Milan nemase top 4 da bide.

Ama koga e vo prasanje Inter nema vrska togas druga e perspektivata

Bukvalno ista situacija ista paralela e toa so go pisav za Inter i kalcopoli i Milan i Juve lani.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.648
Baska lani za lani, Milan znacitelno se pojaca ima podobdri 11 i daleku po siroka klupa.

Jas mislam deka tesko e Milan da bide sampion ali ke vidite deka ke imame 10+ poveke bodovi od Juve iako igraat samo Serie A


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.182
Поени од реакции
56.684
Milan imase druga cel, fokus vo drugo natprevaruvanje, ako Juve ne bese osakaten, so raka na srce si zasluzile Inter nemase da pomirisa Skudeto, bas istoto kako lani bea kazneti.

Muabetot na interasot pogore e kao lani Juve da ne gi kaznea Milan nemase top 4 da bide.

Ama koga e vo prasanje Inter nema vrska togas druga e perspektivata

Bukvalno ista situacija ista paralela e toa so go pisav za Inter i kalcopoli i Milan i Juve lani.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ааа епа добро, имале друга цел и тоа треба да им го земеме како оправдување што имаа освоено точно 1 Скудето и уште 1 титула од таа другата цел, за период од некои 10тина години.

Што ти гарантира дека Интер немало да помириса Скудето ако се натпреварувале у ферски услови а не у наместено и украдено првенство?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Da ne bese kalcopoli vie ke si ostanevte na nivo na Lazio, takvi hipoteticki muabeti Interas ne smee da diskutira.
Kaj gledas tuka hipoteticki muabeti... Jas ti iskomentiras na fudbalski aspekt i rezultati na terenot, toa realnosta.

Fakt e deka imate nekolku dobri transferi, no uste e rano vaka da se udirate na gradi pogotovo posle debaklot sto go jadevte na derbito.

Smetam deka vie ke se borite za TOP 4 i toa ke vi bide pekolno tesko da go ostvarite.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.648
Kaj gledas tuka hipoteticki muabeti... Jas ti iskomentiras na fudbalski aspekt i rezultati na terenot, toa realnosta.

Fakt e deka imate nekolku dobri transferi, no uste e rano vaka da se udirate na gradi pogotovo posle debaklot sto go jadevte na derbito.

Smetam deka vie ke se borite za TOP 4 i toa ke vi bide pekolno tesko da go ostvarite.
Pa bas od fudbalski aspekt i rezultati na terenot e mn slicna situacijata Inter i Juve ke imaa isto poeni , Milan 2 pomalce

Top 4 labavo sme godinava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.374
Поени од реакции
6.385
Кој го измисли овој терминов од 12.30 и зошто?
Само женетите имаат мака со вој термин оти у недела ги праќаат на пазар невестите. Вртат со ливчето кругови околу тезгите, му напишале шо да земе, а он појма нема шо е тоа бамји и како изгледаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom