Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 март 2022
Мислења
228
Поени од реакции
780
4 комада од Сасуоло мајко мила какво сладење
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
Јувентус со Гати , Мирети, Фаџиоли, Меккени во тим срамота е да биде вметнат во било каков разговор за титула. Слободно лигата може се распушти ако овој тим е било каде во близина за борба за титула.
Истото важи и за Милан ако освои. Слободно лигата нека се распушти.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
Ova tie muabet na inat samo, Milan za Juve momentalno e Inter
Самиот Интер не е Интер за Јуве а не па Милан. Најслаби во историја кога биле Јуве биле во најмала рака рамноправни на дуелите со Интер. Од Серија Б кога дојдоа им земаа 4 бода, лани 6.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.479
Поени од реакции
4.636
Самиот Интер не е Интер за Јуве а не па Милан. Најслаби во историја кога биле Јуве биле во најмала рака рамноправни на дуелите со Интер. Од Серија Б кога дојдоа им земаа 4 бода, лани 6.
I nie lani gi siluvavme Napoli 10 gola im dadovme vo 3 utakmici ama oni si osvoija, ostaj dvomec, Inter e seriozen tim, imaat potencijal za 90ka, dodeka Milan mislam max ima 80 85, Juve ne poveke od 70.

Mn mizerna ekipa imate, fakt. So igraci se toa Locateli, Fagioli, Mirati, McKennie, Gatti, Danilo, Kostic, se e toa boranija igraci so sledna ekipa bi im bila Bologna, Salernitana toj stil.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.210
Поени од реакции
8.012
I nie lani gi siluvavme Napoli 10 gola im dadovme vo 3 utakmici ama oni si osvoija, ostaj dvomec, Inter e seriozen tim, imaat potencijal za 90ka, dodeka Milan mislam max ima 80 85, Juve ne poveke od 70.

Mn mizerna ekipa imate, fakt. So igraci se toa Locateli, Fagioli, Mirati, McKennie, Gatti, Danilo, Kostic, se e toa boranija igraci so sledna ekipa bi im bila Bologna, Salernitana toj stil.
Наполи не се мерило, нискокласна екипа во поголем дел од својата историја. Прегледај ги меѓусебните на Јуве и Интер. Разликата е евидентна во победи, 30-35 негде. Може до утре да се смеете.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.479
Поени од реакции
4.636
Наполи не се мерило, нискокласна екипа во поголем дел од својата историја. Прегледај ги меѓусебните на Јуве и Интер. Разликата е евидентна во победи, 30-35 негде. Може до утре да се смеете.
A so ima vrska H2H, razgovarame kolku e Juve mizeren godinava, ne negiram deka Juve ima podobar H2H.

Voa ti e isto ko sea ja tuka da meram kur deka Inter i Juve zaedno use 100 godini nema da go pominat Milan vo LS tituli.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Рано е бе дечки полека, 5 коло уште не е завршено. Убав пост имаше Usher на претходнава страна, чекај ќе дојдат повреди, ќе дојдат згуснати распореди, ќе видиме што ќе биде.
Во пракса, да најубаво му е на Интер сега со 4 од 4 и дуел со последниот у лигава, ама да не ги подречам, еве бутнуе некое расно копито гол со глава за Емполи утре и катанаџото, 90 минути, Интер 100 шанси нема гол. Се може да се деси. Нека помине барем полусезона па да правиме муабет кој е најблиску до титула. Милан првите 3 кола имаше игра како Бразил у најјаките времиња, на која страна топка да дадат, нити Пулишиќ се фаќаше нити Леао, ко конзерва отвараа одбрани, мал нокдаун од Интер, нити со Њукасл нити денеска знаеја кај тераат.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ти се брукаш, во ден каде Милан јаде петарда ти споделуваш линкови со вести поврзани со Јуве. Поголемо брукање од тоа тешко.
Kaко да ти објаснам не знам. Јувентус е мизерија. Тешка мизерија. Од цел тим Киеза и Влахович нешто вредат. Пропалитет од клуб. Што од управа до тренер и играчи. Кај и да гледаш мизерно е.
Автоматски споено мислење:

Рано е бе дечки полека, 5 коло уште не е завршено. Убав пост имаше Usher на претходнава страна, чекај ќе дојдат повреди, ќе дојдат згуснати распореди, ќе видиме што ќе биде.
Во пракса, да најубаво му е на Интер сега со 4 од 4 и дуел со последниот у лигава, ама да не ги подречам, еве бутнуе некое расно копито гол со глава за Емполи утре и катанаџото, 90 минути, Интер 100 шанси нема гол. Се може да се деси. Нека помине барем полусезона па да правиме муабет кој е најблиску до титула. Милан првите 3 кола имаше игра како Бразил у најјаките времиња, на која страна топка да дадат, нити Пулишиќ се фаќаше нити Леао, ко конзерва отвараа одбрани, мал нокдаун од Интер, нити со Њукасл нити денеска знаеја кај тераат.
Апсолутно ова за Милан ти нема вистина. Со Њукасл тотална доминација беше ако воопшто ја гледаше само што немаа завршница. Денеска со Верона добро беше што воопшто играа теренот беше утоп. Добивка е што избегнаа посериозни повреди. Тоа со Интер повеќе беше Психолошката предност која Инзаги ја има врз Пиоли ни приближно не е разликата толку во квалитет знаеш и сам. Кажав на почеток прв Фаворит е Интер со мала предност пред Милан па после Наполи и Јуве. Ете јуве нема згуснат распоред одморени се па пак ништо не можат да направат и не личат на апсолутно ништо. Така да згуснатиот распоред нема да има улога. Едино повредите можат да сменат ама како што можат да се случат на Интер или Милан исто и на Јуве може се деси. Само што Интер и Милан можат многу подобро се справат со повреди. Додека јувентус не може апсолутно ништо една клучна повреда да има.
 
Последно уредено:

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Апсолутно ова за Милан ти нема вистина. Со Њукасл тотална доминација беше ако воопшто ја гледаше само што немаа завршница. Денеска со Верона добро беше што воопшто играа теренот беше утоп. Добивка е што избегнаа посериозни повреди. Тоа со Интер повеќе беше Психолошката предност која Инзаги ја има врз Пиоли ни приближно не е разликата толку во квалитет знаеш и сам. Кажав на почеток прв Фаворит е Интер со мала предност пред Милан па после Наполи и Јуве. Ете јуве нема згуснат распоред одморени се па пак ништо не можат да направат и не личат на апсолутно ништо. Така да згуснатиот распоред нема да има улога. Едино повредите можат да сменат ама како што можат да се случат на Интер или Милан исто и на Јуве може се деси. Само што Интер и Милан можат многу подобро се справат со повреди. Додека јувентус не може апсолутно ништо една клучна повреда да има.
Ја гледав првите 15 минути и морав да испаднам, така беше како што викаш, статистиката на крајот сама си кажува дека сте имале и шанси и посед, ама мислам доминација е 5 гола да му фрснеш на противникот, а не топката да ја имаш и 0-0 конечен.
Ја секогаш би земал 1-0 победа и топката да биде кај противникот 90 минути, за тебе не знам. Токму тие промашувања, тоа „утепа ли се бато“ моментот на Леао пред гол ти е еден од примерите што ги спомнав дека баш е рано да се каже кој кај ќе заврши на крај на сезона. Киксов на Гати денеска може ќе им дојде како освестуење на Јувентус да работат повеќе на тренинг. Ја не би го потценил Јуве дека нема да се бори за титула барем уште 10тина кола додека не поминат. Фаворити за титула секогаш за првенството се Интер, Милан и Јувентус, тоа е светото тројство. Рома, Лацио и Наполи се изненадувања по една сезона ако се поклопат коцките и толку, таков бил и таков ќе биде фудбалот у Италија.
Единствен начин ова да се промени е да влезе арапин несаламен ко оној на Сити, да испере добра пара у некоја боса екипа ко Фросиноне, да си игра фифа менаџер и да почне да доминира. Така Сити стана фудбалски клуб, така Челзи стана фудбалски клуб.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.345
Поени од реакции
5.462
Мислам и јас сум за Милан али да пишеш дека тоа со Њукасл било доминација :pos:

Е со вакви испади делам тема у фан клуб, исто и она штрумфчено што се пали на сопственикот на клубот, уместо на клубот :pos:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ја гледав првите 15 минути и морав да испаднам, така беше како што викаш, статистиката на крајот сама си кажува дека сте имале и шанси и посед, ама мислам доминација е 5 гола да му фрснеш на противникот, а не топката да ја имаш и 0-0 конечен.
Ја секогаш би земал 1-0 победа и топката да биде кај противникот 90 минути, за тебе не знам. Токму тие промашувања, тоа „утепа ли се бато“ моментот на Леао пред гол ти е еден од примерите што ги спомнав дека баш е рано да се каже кој кај ќе заврши на крај на сезона. Киксов на Гати денеска може ќе им дојде како освестуење на Јувентус да работат повеќе на тренинг. Ја не би го потценил Јуве дека нема да се бори за титула барем уште 10тина кола додека не поминат. Фаворити за титула секогаш за првенството се Интер, Милан и Јувентус, тоа е светото тројство. Рома, Лацио и Наполи се изненадувања по една сезона ако се поклопат коцките и толку, таков бил и таков ќе биде фудбалот у Италија.
Единствен начин ова да се промени е да влезе арапин несаламен ко оној на Сити, да испере добра пара у некоја боса екипа ко Фросиноне, да си игра фифа менаџер и да почне да доминира. Така Сити стана фудбалски клуб, така Челзи стана фудбалски клуб.
Не зборам за резултатска доминација него во стил на игра. Немавме едноставно завршница а и Поуп доста топки фати. Башка не е киксот на Гати проблем само. Проблем е немањето идеја и мртва игра. А и прашање колку Киеза ќе остане здрав знаеме сите колку проблеми со повреди има и самиот. Едноставно не можам да ги видам Јувентус во борба за титула. Не викам дека сум во право ама сепак. По тоа што го покажаа екипите во првите пет кола тој е редоследот. Интер игра најпаметен фудбал сега за сега. Затоа и ги гледам како прв фаворит. Ама и кај Милан и кај Интер прашалник ми се тренерите. Да имаа други тренери уште од сега ќе кажев кој ќе освои титула сигурно. Ама со Пиоли и Инзаги никад не се знае. Се е до нив моментално.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.992
Ај шо беа бедни денеска Јуве беа, ама по гаден тим од Сасуоло нема. Секогаш Јувентус имал проблеми со нив, Сасуоло играат ко за ЛШ Финале... ама битно од Фрозиноне ќе изгубат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom