Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.573
Поени од реакции
12.991
Овој Зиркзе е таков тип на напаѓач, што е корисно да го имаш во тим, дури и да заврши сезона со два-три гола.

Спортски директор им е поранешниот од Аталанта, па не е чудно што во Болоња има интересни фудбалери.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.286
Поени од реакции
7.378
Пасивен офсајд се суди само ако играчот е блиску до голманот и топката иде накај играчот што е во пасивен офсајд па така му попречува на голманот да ја види топката како оди накај гол, овој кај е оддалечен минимум 6-7 метри, па и топката оди на спротивна страна, никој не се ни бунеше нит па бараше офсајд.

Али не знам што се објаснувам со Јувенташ треба само да му се каже дека играчот на Интер му се извини на судијата и затоа голот беше признат...
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.689
Поени од реакции
8.458
Една корекција, нема везе кај иде топката и колку е оддалечена од играчот. Ако му смета на видно поле на голманот и е во правец од каде шутираат, тогаш е пасивен офсајд. У ситуацијава мислам и проверуваа ВАР, и на твитер излегоа некои слики демек не е ни офсајд, ама не сум 100% сигурен.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.324
Поени од реакции
79.626
@Tomekk @Stefan-kobe @Marquess благодарам на исцрпниот "Хаха" одговор... Ма да сигурен сум ако беше ваква слична ситуација во корист на Јувентус, немаше да бегаат едно 5 страни во пишување романи.
Автоматски споено мислење:

Јас сеуште стојам на тоа дека е пасивен офсајд, башка му го попречува видикот на голманот, стои пред него.
Ако имате слика каде некој од играчиве на Емполи е поназад, ондак пеки...
 
Последно уредено:

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.395
Поени од реакции
3.541
@Tomekk @Stefan-kobe @Marquess благодарам на исцрпниот "Хаха" одговор... Ма да сигурен сум ако беше ваква слична ситуација во корист на Јувентус, немаше да бегаат едно 5 страни во пишување романи.
Автоматски споено мислење:

Јас сеуште стојам на тоа дека е пасивен офсајд, башка му го попречува видикот на голманот, стои пред него.
Ако имате слика каде некој од играчиве на Емполи е поназад, ондак пеки...
Ne e bas dobra slikata, no mozes sam da vidis kaj mu se nozete na igracot pozadi Devrij...
1695601526529.png
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.988
Поени од реакции
12.294
@Tomekk @Stefan-kobe @Marquess благодарам на исцрпниот "Хаха" одговор... Ма да сигурен сум ако беше ваква слична ситуација во корист на Јувентус, немаше да бегаат едно 5 страни во пишување романи.
Автоматски споено мислење:

Јас сеуште стојам на тоа дека е пасивен офсајд, башка му го попречува видикот на голманот, стои пред него.
Ако имате слика каде некој од играчиве на Емполи е поназад, ондак пеки...
Ти стоиш на тоа,а во постот демек прашуваш дали е офсајд?
Затоа доби хаха,зашто знаев одма дека си убеден дека е офсајд и поставуваш ванаби реторичко прашање.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.286
Поени од реакции
7.378
Ај еве ќе ти покажам:
Screenshot_20230925_125700_Chrome.jpg

Ако не знаеш англиски:
а) Немало офсајд, ногата на противникот била поназад од Бастони.
б) И да бил во офсајд, не му го попречувал видикот на голманот (а не бил во офсајд).

Читај ги а и б по неколку пати едно по друго се додека не ти стане јасно.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.025
Поени од реакции
40.198

Kajgana Shop

На врв Bottom