Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.786
Поени од реакции
22.907
Трајте сеа комшивчиња,тимот што ве силуваше во саботата игра :D
Сине колку ти е мучно на душата да покушаваш да не дупиш со моја заебанција а да не можеш да го користиш терминот шампион?

:kuracc:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.907
Поени од реакции
11.943
Сине колку ти е мучно на душата да покушаваш да не дупиш со моја заебанција а да не можеш да го користиш терминот шампион?

:kuracc:
Од другата година ќе го користам терминот шампион ;)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.191
Поени од реакции
5.704
Милан верона класика итаљанцки очобол беше утакмицава.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.423
Поени од реакции
12.692
Да сум Берарди би го тепал овој што промаши.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.968
Поени од реакции
5.993
Бидејќи требаше да биде надвор, таман е. :)
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
26.072
Поени од реакции
78.314
Денес и против 7 играчи да игра Јуве, нема да тепаат...мизерии се.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.968
Поени од реакции
5.993
Каков брилијантен самоубиствен хет-трик.... :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.786
Поени од реакции
22.907
Овој пољаков почна да се дере голазо Гатиии ја мислев Јуве израмни :icon_lol:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.488
Поени од реакции
7.798
А таман медиумиве у Италија го искористија фијаското на Милан прошли викенд да извадат насловни дека повторно Интер и Јувентус ќе се бореле за титула… :pos:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.549
Поени од реакции
5.529
А таман медиумиве у Италија го искористија фијаското на Милан прошли викенд да извадат насловни дека повторно Интер и Јувентус ќе се бореле за титула… :pos:
Јувентус со Гати , Мирети, Фаџиоли, Меккени во тим срамота е да биде вметнат во било каков разговор за титула. Слободно лигата може се распушти ако овој тим е било каде во близина за борба за титула.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.441
Поени од реакции
4.591
Мислам сериозен муабет едини клуб шо може да му ја земе титулата на Интер годинава е Милан.

Под неколку услови, Интер да оди јако во ЛШ да има по збиен распоред, Милан да испадне уште групи. На Милан главните играчи да им се здрави, Интер да имаат повреди.

Во секое друго сценарио Интер осваја.

Јуве, Наполи топ 4.

Рома, Лацио да си се вратат кај шо им е местото 6-10то.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom