Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.983
Поени од реакции
3.504
Така зебрата ја потфатија ? За вимето ?
Srekja imaa be, si trckase zebrata bezgrizno i od nekoja grmuska se izbaci zmijata i zebrata mavase so kopitata i ja tepase i tepase ama koga mislese deka ja istepa ovaa zmijata se svrti i ja kasna..
 
Последно уредено:

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.244
Јас не знам нека си еби матер нека си еби че одам на зрачење од хумор, овај Сладоледџија ме умре, ми истекоја очи и попаднаа веѓи веќе втора тура.
Ла Попарача ди Сладоледџија :pos:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.699
Поени од реакции
23.759
Можам да ги избришам последниве неколку постови, но како да заборавам што прочитав?
За тоа ќе го прашаш Костиќ. Он на секој акаунт го заборава пасвордот.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.519
Поени од реакции
5.811
Па нели имаше шпекулации за Јувентус и нивните доктори дека препишувале сумљиви супстанции :icon_lol:

Барселона се исто сумљиви, али една екипа за која сум сигурен дека биле под допинг се Депортиво Ла Коруња, кога ги тепаа Милан у ЛШ.

90 минути спринт трчаа цел тим, без пауза без ништо, ако тоа не е допинг тогаш незнам што е :toe:
Автоматски споено мислење:


Still, the club were taken to court in 2002, where, while chief executive Antonio Giraudo and sporting director Luciano Moggi were implicated, one man emerged as the arch villain: Riccardo Agricola, the club's suitably named 'pharma-guy'.

During the trial, a haematologist named Giuseppe D’Onofrio, who famously later summarised his evidence in the 2013 Dutch documentary 'Andere Tijden Sport', examined the haemoglobin levels of Juventus' players from February 1996 to June, and found they could only be explained by the use of blood transfusions or the banned hormone erythropoietin (EPO).

:icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.557
Поени од реакции
5.059
Си бара изговори инцесто, италијаните се посебна сорта на инает тераат, и да пијат и да пушат ако ги фати лудилото можи да ги ебат инцестите колку и да се спремни. 2021 финале европско првенство пример.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.004
Поени од реакции
6.318
Честитки до фановите на Милан како што прочитав го одкупиле земјиштето и официјално започнала изградбата на новиот стадион. Ако сум грешка нека ме поправат.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.015
Поени од реакции
2.736
Се уште е рано за ставање темели,до сега чекаа промена на урбанистичкиот план бидејќи на тоа место било планирана изградба на друг помал стадион.
Одлична вест е и значи дека работите се движат во вистинска насока што сега се официјализира кпувањето на земјиштето за изградба стадионот во областа Сан Франческо.
Следен чекор е добивање одобрение за градба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom