Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.501
Поени од реакции
58.887
Оваа хехеизација, релативизација и правење со сила слепи, е бетер од оваа дуизација што и се случува на државата. :D
Не разбирате ни ти ни Down, цела декада ние за секоја спорна ситуација добивавме хехенца. Тоа и цинични одговори како: ајде бе, Далберт ви игра бек, кај имате вие тим за титула, видете колку сме јаки ние... сега се сврти ситуацијата и плач и лелек одма од другата страна затоа што не свирнале нешто. Ич не ми чуе, сите солзи со задоволство ќе ги читам повторно на некоја плажа.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.005
Поени од реакции
14.127
Го рестартирал на фабрички подесувања :pos:

И не е црвен она, не е ништо уствари, милион пати сме виделе онакви лактања кои не биле судени. Глумецот од Верона полежа и стана, само стана касно па го примија, да не се легачеше немаше да падне гол.

Вистински Ио и џонтраизиран Ио. :icon_lol:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.126
Поени од реакции
18.036
Јас реков само дека не сум сигурен дали е истото правило со поседот од порано, не реков дека правилно постапи судијата. Мене ми е смешно што барате црвен овде, ко од вчера да гледате фудбал. Што вика ИО, милион вакви кошкања и нагуравања има у еден меч, па сеа ај црвен за ова ќе даваме, бог да чува. Башка веќе кога си толку паметен, зашо не спомнеш за голот на Верона нешто? Зошто не го викнаа судијата да гледа ВАР за фаул над Арнаутовиќ?
Еве го читам Даре дека се сменил поседот, тебе те читам дека нешто се мислиш, па пуштив да видам да не сум нешто грешка.

Во 92:37 е ударот на Бастони, топката во тој момент излегува од шеснаесетникот и завршува кај играч на Интер. Голот паѓа во 92:52, значи околу 15 секунди после настанот и во меѓувреме поседот си останува цело време на Интер, нема апсолутно никаква промена.

Свесен си дека голови се поништувале и по цела минута назад, независно од времетраењето на акцијата, важно е да не се промени поседот и да нема прекин и одново да почне акцијата во меѓувреме.

Смешно е да го споменувате голот на Верона и да спинувате ситуација каде што имаше дуел меѓу два играчи, а од друга страна да негирате удар со лакт без топка.

Не ми беше целта толку да се вртиме околу очигледна ситуација, имаше фаул од Бастони, ВАР направи грешка што не го повика судијата и тоа е тоа. Ниту некој вели дека е намерно, ниту дека ова ќе го одлучи шампионот, ниту нешто друго.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.615
Абе сеа не се правете слепи можеше комотно го поништи голот имаше и за што. Мада секако на крај Верона си заслужи да изгуби. Не можеш пенал во 95 минута да пропуштиш и да се жалиш после зашто се десило нешто.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.318
Поени од реакции
16.798
Luigi Nasca, the VAR official of Inter–Hellas Verona, will be sent to Serie B as the missed call on Alessandro Bastoni’s elbow was just ‘the latest error’ made this season.

==

Многу поголема грешка беше голот против Болоња него ова ... бар според мене :toe:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.615
After the match, the AIA's head of club relations, who was present at the San Siro for #InterVerona, explained to Verona officials that Fabbri and Nasca made a mistake on Frattesi's goal. Marotta was also present at the interview. [CdS] #Inter
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.743
Поени од реакции
110.930
Еве го читам Даре дека се сменил поседот, тебе те читам дека нешто се мислиш, па пуштив да видам да не сум нешто грешка.

Во 92:37 е ударот на Бастони, топката во тој момент излегува од шеснаесетникот и завршува кај играч на Интер. Голот паѓа во 92:52, значи околу 15 секунди после настанот и во меѓувреме поседот си останува цело време на Интер, нема апсолутно никаква промена.

Свесен си дека голови се поништувале и по цела минута назад, независно од времетраењето на акцијата, важно е да не се промени поседот и да нема прекин и одново да почне акцијата во меѓувреме.

Смешно е да го споменувате голот на Верона и да спинувате ситуација каде што имаше дуел меѓу два играчи, а од друга страна да негирате удар со лакт без топка.

Не ми беше целта толку да се вртиме околу очигледна ситуација, имаше фаул од Бастони, ВАР направи грешка што не го повика судијата и тоа е тоа. Ниту некој вели дека е намерно, ниту дека ова ќе го одлучи шампионот, ниту нешто друго.
Не ме сфаќаш пак. Мислев од аспект на тоа дека Бастони шутна, удри у пречка па пак ја фати Интер топката, исто како да му одбранил голманот, конташ? На тоа мислев. Во секој случај без разлика на се имаше удар од Бастони и требаше со ВАР да поништи, ама црвен у никој случај немаше, тоа би било епски срам да го досудеше.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.686
Поени од реакции
43.731
Еве го ударот со лакт во лице и преломот на играчот од Верона, од многу добар агол


Кога Милан со Интер дадоа гол со многу поостар ист ваков прекршок на Жиру врз Алексис, помина со муабетот дека е класичен дуел и тотално куроболие имаше дали Интер биле оштетени или не, сега истите креваат глас и глумат лудило иако тогаш имаа сосем спротивен став за ваква ситуација.

јувентус отидоа во ЛШ на сметка на Наполи и со тоа финансиски поминаа со 50м евра повеќе отколку Наполи откако гомното кое е сега во Интер, направи фаул у напад и притоа доби пенал. Тотално куроболие и незамарање.

Сезонава со Болоња пенал и црвен кој не беше даден за Болоња во дуел со јуве, на старт од сезона, небитно, помина како што помина. Да не навлагам у муабетот со Верона, кога се критикуваше што играчот на Верона изглуми удар во глава и се тегавеше на терен 5 мин, ко и на видеово погоре каде исто, играчот на Верона изглуми удар во глава, па уште и директен црвен картон за ова требал да добие Бастони. :facepalm:

Муабетот ми е, тотално куроболие и сега постои кај нас за истово, дали беше фаул, ваљда беше али на видеово што мајка бара играчот на Верона да иде накај Бастони и да бара конфротација со него, по што овој го оттурна (а не удри), али у никој случај фаул како што играчот на Верона го претстави. Дали откако овој падна, акцијата траеше доста долго, каде Бастони прво имаше пречка, па топката се одби до Барела каде пак шутираше и пак имаше одбрана на голманот по што падна гол, да, све тоа се издеси додека овој глумеше и лежеше на земја, да станеше ќе имаше изгледни шанси ако ништо друго да го блокира навремено Барела, али он се реши да глуми и лежи, така да конкретно за ова, АКО му е, памет за друг пат.

Погрешија со ВАР, требаше ова да го изанализираат подобро и да го викнат судијата да одлучи и пресече, ама веќе кога вака се анализира од 20 агли, нека пушти некој исто едно 10 добри агли дали Арнаутович беше фаулиран или не пред израмнувачкиот гол на Верона, веќе ако цепидлачиме до толку, чисто ме интересира тука дали имаше елементи за прекршок или не зашто само еднаш повторија на пренос.

На крајот од денот, Верона имаа идеална прилика за реми и си ја усраа, повеќе вината кај нив нека си ја бараат, што лошо изведоа пенал и што играч у дефанзива 15 секунди глумеше удар во глава и не бранеше, бар тоа е во нивна контрола и они тука си ја усраа. Фратези motm, кај даде гол за 2-1 па и педерски ископа тупка кај пеналот пред да шутираат овие, никој не го примети. :ROFLMAO:

И среќен Божиќ на сите што го слават, покрај Исус еве и Милан полека воскреснуваат и се враќаат во ритам. :popce:
 
Последно уредено:

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.161
Поени од реакции
3.148
И среќен Божиќ на сите што го слават, покрај Исус еве и Милан полека воскреснуваат и се враќаат во ритам. :popce:
Брат Исус се родил на Божиќ а воскреснал на Велигден а Милан е голем и кине.
За многу години Божиќ.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.686
Поени од реакции
43.731
Брат Исус се родил на Божиќ а воскреснал на Велигден а Милан е голем и кине.
За многу години Божиќ.
Да бе у право си, не се разбирам ја многу у овие ствари никад не ми биле јасни искрен да бидам иако технички не прецизирав кога воскресна Исус така да ќе се вадам со ова.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom