Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Луѓе, му треба време на Сари, целосно сменета формација, концепција, стил, јебига тоа е. Глејте сеа користете док не се уиграле :icon_mrgr:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.337
Поени од реакции
57.949
Луѓе, му треба време на Сари, целосно сменета формација, концепција, стил, јебига тоа е. Глејте сеа користете док не се уиграле :icon_mrgr:
Ќе се уиграат против нас после пак ќе ги снема, класика Лацио. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.079
Нема шанси...кај Интер недостасуваат Мартинез,Кореа,Весино и Видал од играчите шо можат да играат...кој ќе дај гол?..татко ми?...и плус Лацио дома секогаш е незгоден противник каков и да е....па и плус против Интер нозете ќе ги искршат...според мене 2-1 или 3-1 за Лацио.

Ја не играм за Интер !
:D:D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.029
Поени од реакции
55.424
Хисај што го шутна Барела за пеналот не доби картон, а Бастони што го удри топката у рака му дава жут.
Какво е ова правило?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.029
Поени од реакции
55.424
Сељачка екипа, ама па од друга страна никој нема да застане у ваква контра али педерски у секој случај.

Имаше и услови за фаул тука над Димарко али ај, никој не им е крив на Интер што умреа у второ полувреме.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.029
Поени од реакции
55.424
Зошто да застане Лацио коа самиот Лаутаро не го рецна ни 2% кој и да беше ботот од Интер што лежеше на терен и продужи со акцијата?
Пошто Лаутаро има очи на тил. :pos: :facepalm:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.725
Зошто да застане Лацио коа самиот Лаутаро не го рецна ни 2% кој и да беше ботот од Интер што лежеше на терен и продужи со акцијата?
Чек чек сериозен си? Значи Лаутаро прими пас 1 секунда после фаулот над Ди Марко, како да застане кога е во налет и не ни знае дека постои Ди Марко на терен?

Не викам дека голот на Лацио е нерегуларен него дека направија неспортски потег и тоа е тоа, селска екипа.
Автоматски споено мислење:

Иди бе легни си
Ја чекам мајка ти бро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom