Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.770
Поени од реакции
13.434
Алегри се бранеше со внесувањето на Бонучи, кога си ја растури концепцијата што му функционираше, Инзаги од седма минута. Разликата е што Јуве последен го изгуби моментумот. Или Инзаги немаше ни желба да се брани, но не можеше Интер поинаку

Во секој случај Алегри е за ќотек, Инзаги ако ништо друго не калкулираше во продолженија, знаеше дека Јуве е готов и тргна да ги докрајчи.

Алегри свати што направи, па ќе се тепаше на крај, демек Лаутаро му е крив. Иако овој веќе на втор дерби натпревар се покажува како лигав провокатор.

Валери по идиотската реакција на Брозовиќ, изреагира како просечен гледач на фудбал. Реши да му прогледа низ прсти, за да не заврши натпреварот уште во таа 55та минута. :D

Цела сезона Интер живее на словенски погон, пред се Екс Ју. Брозовиќ, Перишиќ, Хандановиќ и Шкринијар.

Треба да се спомене прославата на Жанг со навивачите. Се израдува како мало дете, а ваму го плукаат. :P


И да, Интер верува дека може да дојде до титула и во лигата, повеќе од неговите фанови на Кајгана. Или овие нашите не сакаат да се изјаснат.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Пишав дека имаше минимален контакт кој го изнуди и после натаму се е историја.
Исто ко лани што Квадрадо изнуди најмизерен контакт со Перишич и доби пенал.

И да, тоа впрочем му е едина грешка на Валери, му прости чист црвен на Брозович.
Она лани на Квадрадо беше окарактеризирано како непостоечки пенал. Јас само тоа те прашувам, дали и ова е непостоечки исто како тој.

Едина грешка, ама не е мала. На 1-2 резултат, Интер да останеше со 10 играчи немаше воопшто да биде исто.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Де Лигт сигурно има срушено некој рекорд за направени пенали. Каков глупав играч мајко мила аххаах.
Kако сега те памтам кога ме убедуваше дека е топ играч кој секој тренер би го посакал во клубот. Како вчера да беше.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Она лани на Квадрадо беше окарактеризирано како непостоечки пенал. Јас само тоа те прашувам, дали и ова е непостоечки исто како тој.
Не.
Де Лихт го поткачи Лаутаро, па потоа Бонучи го оттурна и плус не му дозволи да реагира со тоа што се постави пред него. Лаутаро прв играше со топката и си создаде шанса. Не се резилете барем за ова.



1652345247338.png 1652345273148.png



Ако за тебе ова е исто ко она со Квадрадо каде колумбиецот сам отиде кај Перишиќ тогаш те молам не ми реплицирај, нема што да муабетиме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.637
Фудбалски, Јувентус подобар до точно 67ма минута кога Алегри реши да го вади Бернардески и да го внесе Бонучи. После тоа, немаше фудбал.
Жими се да сум претседател на клуб за вакви измени би давал отказ. И Спалети се усрами пред пар години со Икарди-Сантон измената, еве и Алегри гледам редовно се глупира со вакви измени.

Иначе Шкринијар имаше ГОАТ партија вчера, исссскина.
Автоматски споено мислење:

Kако сега те памтам кога ме убедуваше дека е топ играч кој секој тренер би го посакал во клубот. Како вчера да беше.
Пијан сум бил.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
И да, Интер верува дека може да дојде до титула и во лигата, повеќе од неговите фанови на Кајгана. Или овие нашите не сакаат да се изјаснат.
Ja верувам, многу, све до последниот свиреж на Аталанта и Милан, тука ќе се знае дали Интер може до титула или не. Ова е убедливо најтешкиот испит за Милан и навивачки е да се надеваме дека ќе изгубат, Аталанта им се можда и најсјебан мечап у првенството, лани ги добија 0 - 3, сезонава гребат за ЛЕ и не е дека ќе им е сеедно ако извисат така да сигурно ќе одат на победа.

Е тука ако победи Милан или па изигра нерешено ни ронка надеж нема да иам дека задње коло било какви бодови ќе изгубат и титулата ќе ви е поише од заслужена све ако се земе во предвид, ама до тој момент нема предаје. :D

У глобала и у моите постови тука и у муабети надвор од групава само оваа утакмица ја форсирав ко клучна за Милан во контекст на тоа дека може да изгубат. Се надевав и на Верона ама преслабо, не беа они екипа што може да се надигрува повеќе од 45 минути, на ура играат од старт и издишуваат а и онака имаат слаб прв тим нарочито во одбрана, а за замените да не зборам, али Аталанта се друга приказна и у моментов од цела лига за Милан се најнезгоден противник.

И Интер има сјебана со Каљари, мада и тие на многу тенок мраз ќе се зашо нит нерешено не им одговара и ако не победат практично и испаѓаат така да огромен им е притисокот и нив и у таква ситуација поголеми се шансите да прегорат и да се укочат, нарочито што ќе бидат тепани од пар ултраси гарант после пораз, ама за таа текма ќе се размислува у оние саат и нешто после Милан и Аталанта, мош нема ни да вреди замарање ако Милан не изгубат.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Пијан сум бил.
Настрана мајтапот, цела таа генерација на Ајакс од аспект на трансфери испадна тешка превара. Ван Де Бек во манчетсер исчезна, Де Лихт е дупе во Јуве, Де Јонг во Барса игра понекогаш но далеу е од парите за кои е донесен. Кој беше друг? Дест беше од таа генерација, не ми текнува? Ако беше, му е резерва на младиот Алвез во Барса.

Инаку, сега Манчестер планира да се прослави и да ги спои Де Бек и Де Јонг, со идеја дека сва минуси ќе дадат плус. Генијалци.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Не.
Де Лихт го поткачи Лаутаро, па потоа Бонучи го оттурна и плус не му дозволи да реагира со тоа што се постави пред него. Лаутаро прв играше со топката и си создаде шанса. Не се резилете барем за ова.



Прегледај го приврзокот 331999 Прегледај го приврзокот 332000



Ако за тебе ова е исто ко она со Квадрадо каде колумбиецот сам отиде кај Перишиќ тогаш те молам не ми реплицирај, нема што да муабетиме.
Ватрен направи паралела со Квадрадо, не јас.

Инаку каков Де Лихт, ова беше свирено поради контактот со Бонучи. Дискутабилна ситуација во најмала рака, Бонучи не направи ништо, туку само стоеше во место, а Лаутаро во обидот да шутира изнуди контакт кој го извади од баланс.
Судијата го свирна во живо и 100% бев убеден дека нема да го бараат на ВАР, бидејќи тоа ти е теренска одлука.

Немам проблем јас со оваа одлука, пак ќе кажам, пеналите се ептен до тој степен заштитени напаѓачите, што ова во денешни услови е повеќе пенал отколку не. Јас имам проблем со она на Брозовиќ, немаше карактер таму Валери да му залепи втор жолт и да го испрати на туш порано.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.770
Поени од реакции
13.434
али Аталанта се друга приказна и у моментов од цела лига за Милан се најнезгоден противник.
Ја претера малку, барем Интер и Јуве (доколку би им значеле тие бодови) би биле понезгоден противник.

Не мислам дека Аталанта е толку незгоден противник за овој Милан, кој повеќе се мачи со добри дефанзивни екипи, кои се бранат во низок блок.

Аталанта со играње човек на човек и излегување високо, остава доста простор, а Милан има брзи фудбалери.

Зборуваш за поразот од 3:0, но потоа Милан има две победи.

Добро движење, брзина, дуел игра, борба за втори топки и паѓаат вакви екипи, особено што Аталанта не е во некоја форма.

Само да не падне Милан под притисок и да се залетува многу, а и ако се не тргне добро од старт. Сигурно овие ќе почнат доста агресивно и ќе создаваат проблеми во организација.


Инаку Верона ти е Аталанта во мало.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.637
Црвен е она на Броз по сите фудбалски параметри али јебига немаше муда Валери да даде црвен.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.770
Поени од реакции
13.434
Сега гледам дека Аталанта има само четири лесни победи по кратката зимска пауза.

Сампдорија, Удинезе и две против Венеција. Од крајот на февруари до сега, само против Венеција.

Немаат победа против првите десет. Ако добро избројав, само 4 гола имаат постигнато против првите седум.

Не дека ќе биде лесно, па Милан ќе останеше без бод против Салернитана, но не е дека шансите се поголеми за Аталанта.

Да баталиме што се зафркаваме со тие глупости како суеверија, малери и што ти знам. Мислам дека Милан ќе остане непоразен во овој натпревар.

Иако не би сакал Х, па да мора да се брка победа против Сасуоло. Од нив трауми имам.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Првиот пенал беше пенал колку тоа над Квадрадо лани. Повеќе се уплетка Лаутаро отлколку шо имаше контакт. Ако беше тоа, имаше и над Влахо еден исто мек пенал у екстра тајм чинам. Брозо требаше да јаде шкослки црвен, не знам зашто не му даде, нема објаснување. Вториот пенал чист, незнам што мислеше Де Лихт. Се на се, катастрофа судеше Валери, факт.

Исто така факт е дека Интер севкупно подобар годинава од Јуве. Или да преформулирам, се земено у предвид Јуве послаб од Интер годинава. Катастрофа сезона за Јуве. А ако Интер не земе Сериа А, и за нив ќе биде фејл, колку и да сакаат интерашиве да се тешат дека имаа успешна година. Има уште многу да работа италјанскиов фудбал у целина. Од управи, до играчи, тренери, судии....
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Исто така факт е дека Интер севкупно подобар годинава од Јуве. Или да преформулирам, се земено у предвид Јуве послаб од Интер годинава. Катастрофа сезона за Јуве. А ако Интер не земе Сериа А, и за нив ќе биде фејл, колку и да сакаат интерашиве да се тешат дека имаа успешна година. Има уште многу да работа италјанскиов фудбал у целина. Од управи, до играчи, тренери, судии....
Уопште не е сезонава феил за Интер, 2 титули, пројдена група у ЛШ и загарантирано 2ро место после егзодусот летово, каде заминаа 3ца класа првотимци и замената на Конте со неискусен тренер. Дали можеше (и уште може) повеќе? Да. Дали е ова феил? Апсолутно не.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom