Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.012
Поени од реакции
55.289
Утакмици по 140 минути сосе злоупотреба за трошење време и убивање темпо, што ќе биде доведено до уметност од помалите екипи.
2 челинџа ќе имаат и тоа се решава за 5 секунди, или е исправно или не. Идемо даље.

Е сеа не ја сфаќам поентава на ова со оглед на тоа што нели сите спорни одлуки се прегледуваат автоматски без некој да побара такво нешто.

Мада, добро би дошло во ситуација како на Болоња-Интер и стартот над Перишиќ (шансата да голот на Арнаутовиќ така настана) за кој Инзаги доби жут картон ради приговор за (очигледен) фаул.
Ама пак, ја виделе ситуацијата ваљда и одлучиле дека нема фаул.

Истото важи и за стартот на Барела против Емполи. Боречкиот зафат на Мората против Сасуоло итн.
Или ѓонот на Тео против Видал по кој нашиов паузираше 2 недели а за ист таков ѓон Весино доби директен црвен против Јувентус.

Пак ќе повторам, нели ги гледаат ваквите ситуации у ВАР собата, зошто би им било потребно некој да им побара да гледаат.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Не е ова тенис па да има и челинџи..мада не е лоша идеата, декс за нигде се у вар соба
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Даваат ако години подоцна докажат дека тие првите местеле таа сезона, едни Интер така земаа титула години наназад
Тогаш за трето место се даваше титула...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Епа третиот ги поткупи во федерација и директ него му ја врачиа. И 7ми да завршеше, тој ќе ја земеше.
Мн ми е јако со сила глуп кога ќе се прави некој. Да не не памтиш дека и на вториот бодови му одземаа?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Многу смешни луѓе сте вие :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Не му е прв пат да игра во костобрани со обележје на Рома, истото во Интер и Наинголан го правеше :love:
FB_IMG_1652304542350.jpg
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Епа третиот ги поткупи во федерација и директ него му ја врачиа. И 7ми да завршеше, тој ќе ја земеше.
Мн ми е јако со сила глуп кога ќе се прави некој. Да не не памтиш дека и на вториот бодови му одземаа?
Па нели за местење се исфрлаше од лига, така ти пиша во претходниот пост.

А за вчера, подебакл судење не можеше да има. Од црвениот на Брозовиќ, до пеналот за 2-2. За ситните фаули, ко опструкцијата над Дибала кога исфрлаше покрај десна аут линија, а после ист таков фаул доби Демфрис од Мората, да не зборам.До вчера бил повреден и вчера се вратил да суди. Како не скинал конци наместо да се враќа му ебам тоа педерското презиме Валери.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom