Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
6.930
Поени од реакции
11.994
Знам дека газоболот зборува од него, ама не може да се каже дека не е баш во право.

За придонесот, но се изглупира со изјавата дека да не бил тој, Ибра немало што да пишува во автобиографијата.


Ако споредуваме кој што има да напише и за кого има да се пишува во фудбалскиот свет, ова е доста идиотски.Во секој случај, добро е што одговори. Нека има малку крв.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.564
Поени од реакции
22.257
Леле месец дна пројде уште плача, фудбалери, навијачи :pos: :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.432
Поени од реакции
100.702
Ае бе не умарајте нека се пецкаат и нека има крв што вика Хм Хм, преку кур од нежни и лигави дербиња. Ете и Лукаку се врати сеа само штета што Ибра нема да игра да се зајадеа и они.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.564
Поени од реакции
22.257
Calhanoglu: “We lost a game against Milan; At the 75th minute Perisic, Barella and I were subbed off. When we left the game, the match suddenly turned around. We were up 1-0 and lost 2-1. The coach also contributed to the defeat in that match. I told him this.”

20220623_131603.jpg


Ќе го казна сеа
Ретко глупо чоече еј :icon_lol:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.476
Поени од реакции
53.290
Calhanoglu: “I played for Milan for 4 years and my name wasn’t called once during the warm up [by the fans]. In my first season at Inter they call my name every time I warm up. Inter is a much stronger team than Milan.
Чаланоглу ми беше небитен се до овој момент. Од сега па натаму ќе му се обраќам со Господинот Чаланоглу. :kafence:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.452
Поени од реакции
39.495Calhanoglu: “I played for Milan for 4 years and my name wasn’t called once during the warm up [by the fans]. In my first season at Inter they call my name every time I warm up. Inter is a much stronger team than Milan.”

:icon_lol: :icon_lol:
Душиче пусто, оно си мислело дека го скандираат ради него лично. :icon_lol:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.476
Поени од реакции
53.290
Не знам како е кај вас ама во Интер се скандираат имињата на сите што оставаат се на терен за тимот. На последниот натпревар цел стадион скандираше Федерико Димарко затоа што го совладаа емоциите. Сите знаеме дека не е ни играч за Интер реално, дури и не чинеше четири бода на стартот, но дава се од себе и публиката му враќа.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.527
Поени од реакции
11.341
Не знам како е кај вас
Кај нив го свиркаа малдини на последната утакмица за клубот. Сепак Чалха требал да има предвид дека се работи за спектакуларни морони.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom