Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 април 2022
Мислења
78
Поени од реакции
210
Јас незнам оти сум бил на стадионот, ама ти знаеш. Да не знаеш случајно и колкав ми е?
Ти си крив што не остана Дибала во Јуве. Да кликаше повеќе, ќе собереше доволно пари за да им дадеш на Јуве да му понудат појак договор.
Затоа помалце форум, повеќе кликање. Само кликање 24/7 следните 24 месеци ако сакаш да гледаш јак Јуве.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.565
Не најсериозно сеа, мене лично не ми сметаат заебанциите на наша сметка, за Хакан, за тимовите појаки дека сме биле, за било што друго, ама озбилно глупо ми е ова со банериве што се во рацете на играчите на Милан, сметам дека е непочитување према ривалот али што е тука е.

Иначе за заебанциите боже мој, да бевме ние на местото на Милан хаос ќе напраевме низ интернетот сигурно така да таман си е. Терајте уште некој ден и после ќе се колеме за трансфери. :D
Дај брат ти барем немој со геј англиски муабети за respect your opponent, BLM, LGBTQHASHJSDGAH, и такви куротресини. Ние од Серија А не знаеме и не требаме да се понашаме како Мегваја и Стоунс или Вокер кога за малце ќе се излапаа и ќе се штипнеа по газето после изиграното градско дерби. Такви бљувотини за морал и не знам што барем нека не ни ја усерат Серија А како што ја усраа Премиер.
После деценијата бантер и на двата клуба, гурањто на Ибра со Лукаку одма ја загреа атмосферата и еве сведоци сме последниве две години што се случува кога ќе искочат од глупата апатија што предходно ги доведе до ниво да глумат паркови и зеленило и да садат багреми.
Нека има провокации, нека има борбен дух , нека има ривалство.
За романтика ако сакаме ќе си пуштиме Твајлајт.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Se otvorija interashite, ne uspeaa da doizdrzat kme kme kme
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Хахахахахахах вака кога ги читам жал ми паѓа за нервинот слом кој го имаат. Ќе си кренат рака сами на себе после целиот шок. Уште не можат се помират со реалноста.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Не најсериозно сеа, мене лично не ми сметаат заебанциите на наша сметка, за Хакан, за тимовите појаки дека сме биле, за било што друго, ама озбилно глупо ми е ова со банериве што се во рацете на играчите на Милан, сметам дека е непочитување према ривалот али што е тука е.

Иначе за заебанциите боже мој, да бевме ние на местото на Милан хаос ќе напраевме низ интернетот сигурно така да таман си е. Терајте уште некој ден и после ќе се колеме за трансфери. :D
Аха уште некој ден, до нареден Мај, минимум :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


Se otvorija interashite, ne uspeaa da doizdrzat kme kme kme

"ако го повторат подвигов пак за некоја деценија. "

Леле мислиш деценијава измеѓу се изназемале они титуле :pos: :pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.431

Se otvorija interashite, ne uspeaa da doizdrzat kme kme kme
Шкрини, Баре. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :D :D :D



И само едно ќе му кажам, затоа што се заканува со следната сезона, сексот е веќе направен, од втор план освоена титула, ништо послатко.

Ова е една од најубавите приказни во последните десет-петнаесет години во европскиот фудбал.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Леле многу се смеем со постов на интеристиве, МНОГУ

"Сликите од денешната прослава да се закачат во Апиано во соблекувалните, во ходниците и во собите на играчите, да видат на кого му поклонивме Скудето, а за останатото наредна сезона ќе се погрижат Шкрини, Баре, Броз и остатокот од екипата"

Syn ти си ова? :pos:

Коментар доле Хакан 2 - 1 Милан :pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.431
Да ги закачат сликите, да им вика Инзаги, треба да работите ако сакате да бидете како нив. Како Леао, Ибра, Тео, Мањан... :P
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Мене искрено ме бендисва ова со провокациите и банерите..нека има вакви работи шо кур..да не треба да се милуваат како педерчињата Шпански Реал и Барселона како што напиша еден член погоре?...нека има жар,ривалство,вреѓање,провокации...нека се искршат кога ќе има дерби..нека се врати жарот на дербито како во старите времиња кога коски пукаа...ќе ти ебам лигајчарите инстаграмски...нека се изнервираат и овие лузерите од Интер све да му ебам нивно ..

Иначе честито титула на Милан....заслужена иако Лацио,Виола и Саусоло излегоа да изгубат...смрдени подадени копилиња...догодина има 160 гола нив да му акниме живите нивни да му ги изнаебам....Лацио да изумрат сите до еден ѓубриња продаени
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.431
Не ми е јасно зошто Шкрини, кога си има прекрасно име Милан? :D

Ако сакал да звучи педерско центарско скопски, место Баре, можел Ники. А сељачки Ниџо.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Иначе околу драмава за навредите према Хакан кои доаѓаат и од неговите бивши соиграчи може да се навратиме на една од неговите изјави на почеток на сезона, јбг, памтат играчите и си враќаат со иста мера.

D24B111E-A264-44CC-B697-0913D6649A0D.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Не ми е јасно зошто Шкрини, кога си има прекрасно име Милан? :D

Ако сакал да звучи педерско центарско скопски, место Баре, можел Ники. А сељачки Ниџо.

никој не може да го замени Камби :pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.431
Не бе, не можат овие да бидат толку непристојни и некултурни, како што другата страна може да биде патетична.

Овој патетичен коментар само дополнително му даде смисла на целово славје.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom