Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.612
Да те потсетам дека Лаутаро не доби директен црвен со Јуве или барем мораше втор жол да добие? Утакмица која ја добивте и фативте залет после мизерната форма што ја имавте?
Не требаше и ае не ме умарај, ќутиш цела сезона и сеа ко путе некое провоцираш и измислуваш муабети.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Така е. Гледаш се знаеш како ќе биде. Да ни кажеше бар порано да уплатевме нешто. Ова судииве само ни помагаат.
Па вие на Интер имавте уплатено, федерацијата ги турка нели. Што фајде ако ве просветлев?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Не требаше и ае не ме умарај, ќутиш цела сезона и сеа ко путе некое провоцираш и измислуваш муабети.
Ахам, доброоооооо, значи со Јуве не било помош ама ќе ги игнорираме Торино и Емполи? :icon_lol:

Иначе не ќутам бро ама не сме се запраиле муабет пошо некако ми исчезнаа форсовите и замарантките у групна порака последниов месец па затоа имаш таков впечаток.

Еј не ми се верува што прочитав, Стек-кобе обвини некој друг член за провоцирање и измислување муабет, мош е време да падне пак форумов.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.431
Родител: "Што плачеш сега?"

Дете: "Не плачам" (се слуша шмркање на мрсули и цвилење)

Р: "Ај, престани, да не те истепам, па да има зашто да плачеш!"

Д: "Никој не ме сака, секогаш сте на страна на брат ми" :place:



Ваков е муабетот за судењето со навивачите на Интер.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.491
Поени од реакции
4.730
Прво вие вратете ги трите бода против Аталанта па после ние бодот со Торино, к?
И да судеше фал пак ќе освоевме три бода, ама ај ќе ги вратиме сите три ако ни ги вратите трите со Специја, едниот со Наполи и двата со Удинезе.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.431
Плачењето на Дибала ќе изгуби секаква смисла доколку отиде во Интер.

Толку емоции за клубот кој го напушташ и навивачите, за да отидеш кај нивните најголеми ривали!? :D
 
D

dobramuzika

Гостин
Плачењето на Дибала ќе изгуби секаква смисла доколку отиде во Интер.

Толку емоции за клубот кој го напушташ и навивачите, за да отидеш кај нивните најголеми ривали!? :D
Imashe nekoj pishano na tviter "tolku go saka Juve shto ne mu se igra za niv pod 10 milioni". Podobro objasneto zdravje.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Дибала ако сака нека иде у Интер, само у Милан нека не дојде. Нема збор за неговата игра дека е одлична, ама човекот има 10 текми изиграно у последни 2 години.. а и плус платата му е огромна, нека крши глава.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Дибала ако сака нека иде у Интер, само у Милан нека не дојде. Нема збор за неговата игра дека е одлична, ама човекот има 10 текми изиграно у последни 2 години.. а и плус платата му е огромна, нека крши глава.
31.jpg
...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Па нели беше готова работата за у Интер со Дибала? Глеам сеа Тотенхем, Рома, Милан
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Клуб од ПЛ не знам дали ќе може да го потпише поради тие имиџ правата што ги има.

2020/21 му беше лоша сезона, а го избраа за најдобар играч.
Само 14 натпревари во прв тим и смешни 5 гола.
Оваа сезона нешто подобар, но како и да е за без пари и толку да изигра ќе се исплати на било кој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom