Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Неможе да е најдобар кога Јувентус пола бодови ги собраа на среќа....никаква игра у напад и со некој отпадок/пенал даваат гол и после се бранат како да се Киево...да тоа има резултат за сега али долга е сезоната ќе видиме дали ќе продужат така...
Колку шо собра на среќа толку и изгуби на несреќа поради Шчезни првите кола. Тогаш Алегри виде колку е сатот со одбраната Ма да ќе видиме како ќе се одвива се натаму.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Требаше и двете екипи да изгубат ради ова што го прикажаа. Коа ќе се стави све на вага, мртви и двете, нема со нешто да речеш еј овие тука беа боље. Мирисаше оваа на 1-1.
За вакви пенали искоментирав уште за Барела против Лацио, истото коло ако не се лажам се свирна уште еден таков, не ми текнува на која утакмица беше, истото го коментиравме тука.
Тоа е, јеби га, се свират секакви контакти у 16тник. Утре вакво нешто ќе одлучи многу поголема и побитна утакмица ако се и ако не се свирне. Тоа кај идела топката и дали некој ќе ја земел или не е многу глупаво за да се остави на нечија проценка.
Интер требаше да нападне у второ или барем да проба да го направи истото, вака многу повлечени и се знае што следи после, па макар и против ваков умрен Јувентус. Абе што зборам, за ваков пристап може Салернитана да те казни а не Јувентус.

Што кур, у мртво време најдоа Х да изиграат кога веќе се наостривме тука. Имаше крв да паѓа ако имаше нечија победа.
Ne bidi tolku ekstremen.. bidi kulturen i mesto krv da pagja ke si kazes solzi...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Неможе да е најдобар кога Јувентус пола бодови ги собраа на среќа....никаква игра у напад и со некој отпадок/пенал даваат гол и после се бранат како да се Киево...да тоа има резултат за сега али долга е сезоната ќе видиме дали ќе продужат така...
Да бе нема да има простор да се дигне форма до крај на сезоната све на среќа ќе се тепа.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Posle golot na Inter zaspav i se razbudiv za penalot na Dibalkata, ko shto chitam komentari nishto ne sum propushtil. Toa e toa Alegri efekt, ko diazepam mi delue spijam ko bebe od antifudbalot shto go igrame :) Najvishe mi e maka Umriljo ne igrashe…
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Posle golot na Inter zaspav i se razbudiv za penalot na Dibalkata, ko shto chitam komentari nishto ne sum propushtil. Toa e toa Alegri efekt, ko diazepam mi delue spijam ko bebe od antifudbalot shto go igrame :) Najvishe mi e maka Umriljo ne igrashe…
Si zaspal posto si mislel tolku e ke izgubime.. posto inter 1 pol igrase mnogu podobro od nas..
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Од “моќен е овој Интер” до “ Ќе се бориме за 4 место дечки”. За неполн месец ова.
Па да, пореални сме од вас. Вие лани до 35то коло мислевте дека имате најдобар тим/средина у Италија.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Од “моќен е овој Интер” до “ Ќе се бориме за 4 место дечки”. За неполн месец ова.
Како стојат работите, ќе се бориме за четврто место со вас, така да немаме многу простор за радување ни ние ни вие.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Па да, пореални сме од вас. Вие лани до 35то коло мислевте дека имате најдобар тим/средина у Италија.
Смири се и не претерувај, барем за средината сите сме едногласни дека не ја бива сезони наназад.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom