Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.431
Лошо е судењето, но јас пак ќе повторам, лош е и квалитетот на лигата.

Вчера натпреварот Лацио-Интер најубаво покажа каков е квалитетот.

А и тоа што поголемите клубови ретко губат бодови од помалите.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.829
Неколку сезони веќе трае ова, порано беше реткост и цели стадиони свиркаа кога ќе се случеше, сега веќе не, многу нормално е ако Лаутаро, кој сигурно слушнал како пишти Димарко и не ја исфлил, да не ја исфрлат ни Лацио.
Криви се селските, ултра дефанзивни екипи што го злоупотребуваат фер-плејот за да крадат време и да ја убиваат играта, и после само си се пренесе праксата на другите утакмици.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.278
Некад Мирослав Клосе признаваше постигнат нерегуларен гол, сега дојде ред мајмуни ко Фелипе Луиз и од бога заборавени измислени играчи како Андерсон да се курчат. Згазни му на џигер на следната утакмица па прашај го дали ќе се смешка пак.

И оној Реина мртвиот знае да се дере и расправа на секоја утакмица му ебам тоа копилето, од балон прими гол. Куртон.

Не замарајте бе со на Калиниќ пеналот, ќе ви се смее некој. Фаул у напад било, он го удрил Ромањоли што се улета ко будала у кредит што би се рекло.
На Барела е помалце пенал од тоа на Калиниќ ако веќе ставаме на кантар.

Рака на срце мене тоа над Барела не ми е пенал иако имаше контакт, многу млако е тоа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Некад Мирослав Клосе признаваше постигнат нерегуларен гол, сега дојде ред мајмуни ко Фелипе Луиз и од бога заборавени измислени играчи како Андерсон да се курчат. Згазни му на џигер на следната утакмица па прашај го дали ќе се смешка пак.

И оној Реина мртвиот знае да се дере и расправа на секоја утакмица му ебам тоа копилето, од балон прими гол. Куртон.

Не замарајте бе со на Калиниќ пеналот, ќе ви се смее некој. Фаул у напад било, он го удрил Ромањоли што се улета ко будала у кредит што би се рекло.
На Барела е помалце пенал од тоа на Калиниќ ако веќе ставаме на кантар.

Рака на срце мене тоа над Барела не ми е пенал иако имаше контакт, многу млако е тоа.

Чисти пенал беше то над Калиниќ.

Него со вар сега треба да заборавимо на млак не млак, сваки контакт нога у нога ќе се свири. Јебига!

Може некое гурање да пројде. Ама контакт нога у нога на дефанзивец и напаѓач ќе се свири.

Него некој играњево со рука да ми го објасни, две ситуације вчера имаше со очигледно играње со рука на играчиве на Верона не им свиреа пенал на Милан. Нешто коментаторот спомна ако твој соиграч ти ја напуца у рука не е пенал, не сум чул за такво правило искрено
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
107
Поени од реакции
327
Рака на срце мене тоа над Барела не ми е пенал иако имаше контакт, многу млако е тоа.
[/QUOTE]

И не е, но пред 2-3 страни баш ти бараше жут картон за истата ситуација.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.278
Рака на срце мене тоа над Барела не ми е пенал иако имаше контакт, многу млако е тоа.
И не е, но пред 2-3 страни баш ти бараше жут картон за истата ситуација.
[/QUOTE]
Барав жут у споредба со жутиот на Бастони кого топката го удри у рака случајно. А не шутна противник у нога за да напраи пенал.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Zanci ne postou po mizeren lik od Insinje kaj promasi penal pa uste se kurci sto bese zamenet.

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ех...
Шест минути надополнување од кои две ги излежаа Наполи глумејќи фаули, и на 10 секунди пред истекот на шестте минути Торино добива корнер, судијава свири крај. :unsure:
Јас мислам Торино уште едно полувреме немаше да даде гол, ама многу глупо ова па дури и жолти картони даде зашто се бунеа играчиве на Торино.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.277
Додека другите се расправаат дали голот на Лацио бил фер плеј, дали Лаутаро имал очи на тилот, дали биле пенали пеналите на Милан и Верона, дали Алегри ебе пички како да нема утре..

...ние сме 8/8, убедливо први на табела.

Целта не е веќе освојување на титула, целта е освојување без пораз.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom