Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Тоа што Папу не заигра за некоја поголема екипа и не напрае посериозна кариера е најголемата фудбалска неправда у поновата фудбалска историја.
Магија од играч
А какви све играчи се прошлепаја во поголемиве тимови низ Европа
ne e nepravda, go baraa jaki timovi, od italija fiorentina i inter, ali na kraj skoro gotovo bese da otide kaj simeone u atletiko ali odbi u posleden moment za da ide u .... metalist khhharkiv od ukraina, planiraa oni jak proekt, mu dadoa jaka plata se polakomi, plus sakal da igra vo LS so niv deka bea plasirani i instantno posle potpisot sve im umre od smrt, gi baniraa od LS radi mestenje u 2009 mislam ili 2008, uz put depre go fatilo u toa mrtvata ukraina i se vrati u italia odma.
Klasicen leprikon.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280


"The League has chosen, after the 15 positive cases at Genoa, to postpone the match between the Genoa and Torino scheduled for Saturday at 6 pm . However, this decision will not apply in the future. According to Sky Sport, the Uefa regulations will apply from now on in Serie A: it is played with at least 13 healthy players (12 + 1 goalkeeper). Clubs with at least 10 Covid positives within a week, can ask not to play once a year. "
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
ne e nepravda, go baraa jaki timovi, od italija fiorentina i inter, ali na kraj skoro gotovo bese da otide kaj simeone u atletiko ali odbi u posleden moment za da ide u .... metalist khhharkiv od ukraina, planiraa oni jak proekt, mu dadoa jaka plata se polakomi, plus sakal da igra vo LS so niv deka bea plasirani i instantno posle potpisot sve im umre od smrt, gi baniraa od LS radi mestenje u 2009 mislam ili 2008, uz put depre go fatilo u toa mrtvata ukraina i se vrati u italia odma.
Klasicen leprikon.

Значи никад не го барале јаки тимови.

хехехехехехех

ок сам ќе излезем
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Стек од хумор, сам по себе језив, морничав и секако канцероген со зголемена доза на радијација.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Милан изгледа пак се договориле со УЕФА да не играат нискоразредно такмичење. :pos:

Да ти ебам глупавата екипа.
Автоматски споено мислење:

Милан изгледа пак се договориле со УЕФА да не играат нискоразредно такмичење. :pos:

Да ти ебам глупавата екипа.
Сепак не се договориле.

Научи се да не јадеш гомна пред време бе глупердо глупава крвта да ти ја ебам твоја. Идиот. Куртон. Мрш.

Честитки до Милан хехе :smirce: не се лутете па и вие одма малце хумор не беше на одмет хеехехехехеххее
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
И двете екипи треба да јадат бан од билокаков еврокуп у наредни 5 години... 2 саата шутираа пенали ебате инвалидите... цела кутија цигари испушив само за време на изведување на пеналите...
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Аталанта ако продолжи да игра вака јако голема е веројатноста дека Јуве ќе се збогува со титулата само со таа разлика што треба да го тепа и него,бар на една утакмица.Конечно да се создаде некој вид на забавна атмосфера,да има тензија нешто вредно за гледање,иако е рано да се кажува за било што,Но ако ја земеме Аталанта од лани,а се гледа уште на првите 2 утакмици дека и си останала таа што ја знаеме,башкка секоја утакмица да ја прави 7+,со дадени +100 гола што за Италија е премија со оглед на фактот дека Halifax од 8ма лига Англија што игра на стадион колку Фк Трубарево има дадено 85+ гола,говори за јака напаѓачка,фајтерска екипа што,и така треба да биде наместо глуп,спор,млитав фудбал со 0-1 гол,и паѓање на секој 4 минути синки сме на плажа.Можеби и целава ова разиграност,и се должи,на тој ослободен притисок од публика и тн,но да не ја должам да не пробувам да го разбивам секој сегмент.Не сум ги гледал другиве екипи како играат Интер,Наполи иако гледам дека,сите тие таканаречени тесни фаворити за титулата стартувале со 2 врзани победи што е добар знак,и ни следува се надевам добар фудбал.И дали Старата дама ќе биде симната од тронот на Италија после толку време останува да видиме:)
:pijanco:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Аталанта ако продолжи да игра вака јако голема е веројатноста дека Јуве ќе се збогува со титулата само со таа разлика што треба да го тепа и него,бар на една утакмица.Конечно да се создаде некој вид на забавна атмосфера,да има тензија нешто вредно за гледање,иако е рано да се кажува за било што,Но ако ја земеме Аталанта од лани,а се гледа уште на првите 2 утакмици дека и си останала таа што ја знаеме,башкка секоја утакмица да ја прави 7+,со дадени +100 гола што за Италија е премија со оглед на фактот дека Halifax од 8ма лига Англија што игра на стадион колку Фк Трубарево има дадено 85+ гола,говори за јака напаѓачка,фајтерска екипа што,и така треба да биде наместо глуп,спор,млитав фудбал со 0-1 гол,и паѓање на секој 4 минути синки сме на плажа.Можеби и целава ова разиграност,и се должи,на тој ослободен притисок од публика и тн,но да не ја должам да не пробувам да го разбивам секој сегмент.Не сум ги гледал другиве екипи како играат Интер,Наполи иако гледам дека,сите тие таканаречени тесни фаворити за титулата стартувале со 2 врзани победи што е добар знак,и ни следува се надевам добар фудбал.И дали Старата дама ќе биде симната од тронот на Италија после толку време останува да видиме:)
:pijanco:
Enter брат, Enter.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Се заебаа Милан...поарно ќе беше да испаднеа....вака ем се исцедија до последно за да одат понатаму, ем ќе играат дополнителни натпревари во четврток во текот на сезоната....тие така одвај прв тим неможат да состават па и уште ЛЕ му фалеше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom