Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 септември 2014
Мислења
981
Поени од реакции
1.399
Догодина шампионски интер без Конте ке се бори за 4то место џабе си правите бајрам со паметот XD
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Како така на не завршено Меркато Милан лошо се покажал? Т.е не е ни почната. Донарума го сменија со сосема добар голман кој ги кошта помалце отколку Донарума да продолжеше. Донарума ќе зема 10м плата +2м бонуси и 20м провозија за Мино. 5 годишен договор ете ги 80 милиони.
Рашковски математика. Еве Мирабели вика дека со заминувањата на Донарума и Хакан Милан изгубил 130М, а вие тешете се дека Малдини покажал муда и не сакал да преплаќа играчи. И да, и двајцата можете да ги замените, ама со огромна финансиска загуба. Ебан денар не земаа Милан за најдобриот талент во генерацијата.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Рашковски математика. Еве Мирабели вика дека со заминувањата на Донарума и Хакан Милан изгубил 130М, а вие тешете се дека Малдини покажал муда и не сакал да преплаќа играчи. И да, и двајцата можете да ги замените, ама со огромна финансиска загуба. Ебан денар не земаа Милан за најдобриот талент во генерацијата.
Го видвоме Мирабели колку кредилибитет има се виде он што постигна.
Автоматски споено мислење:

Лошо си ме сфатил можеби.
Милан сега ќе има -2 играчи, позиции којшто ќе треба да ги покрива и да лупа пари. Покрај и останатите позиции којшто треба да се покриваат. А 0 евра инкасираа за тие 2 позиции. Муабет тука правевме како на Милан ќе му требале околу 50 м за да покрие се и да биде на "Ист" квалитет како и лани. Сеа рачунај барем уште 10 +. А кај се тука појачувањата?

Околу Донарума, стварно многу барал братот. Иако да бидеме реални предобар голман е, ептен млад и веќе прв избор за репка како Италија. Штета Мино што му е агент. Мислам дека појакиве клубови од Англија, Реал или Барса би му платиле и таква сума т.е 80м на 5 години, но јасно ни е во Италија како идат работите :)




Сфатете дека Хакан е земен за НУЛА евра, денари, динари, драхми, лева....
Никој не очекува Хакан да биде главна карика у тим, доволно е да е пристоен играч којшто ќе врши работа. Нема Интер ококу Хакан да гради тим туку Хакан ќе дојде во веќе готов тим.
Реално 15 милиона за 3 години, бонбона бизнис е тоа. Сигурно за 0 немаше да најдат биље играч. Е сеа ќе видиме како ќе се покаже.
Кај има -2 кога замена за Донарума веќе има?
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Го видвоме Мирабели колку кредилибитет има се виде он што постигна.
А ти сериозно мислиш дека сте добиле со тоа што го дадовте Донарума за 0?
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
А ти сериозно мислиш дека сте добиле со тоа што го дадовте Донарума за 0?
Не. Никој не вика дека сме добиле. Донарума е топ 3 голман во свет ама едноставно не постоеше начин за да се задржи. Финансиски беа нереални неговите барања.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
А ти сериозно мислиш дека сте добиле со тоа што го дадовте Донарума за 0?
Апсолутно ништо, фудбалски ништо не доби Милан, пошто изгуби еден од најдобрите голмани у свет.
Финнасиски загуби, ама не како што мислат свите, Милан да го продадеше лани ќе земеше некои 50мил преку сила.
Да го продужеше летово ќе ги кошташе 80мил, што според мене колку и да е добар, за голман не вреди!
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.049
Поени од реакции
656
Navivaci na Inter drzat lekcija po ekonomija , e do tuka e dojden denesniot fudbal
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.930

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ама зошто толку голем butthurt кај Миланезиве ако Хакан е лош фудбалер?

Ја никад не би го зел Турчинов во екипа, ама ситуацијата со Ериксен и стаклениот Сенси го налага тоа... да се земе некој што ќе покрие дупка во средината на Интер. Е сеа тој некој се погоди да е Хакан, а од наша перспектива за 0 евра добиваме играч проверен во Серија А, играч кој клубот за 3 години ќе го кошта 15 милиони евра. И тоа под услов да не го продадат во меѓувреме. Така да муабетите за тоа дека не заслужувал толку голема плата ви се тотално небитни.

Најбитно од се - сигурен сум дека НИКОЈ во Интер нема од Хакан да очекува да се претвори во Де Брујне, дел од Миланезите имаат многу погрешна претстава ради тоа што им беше еден од најдобрите во тимот. Во тимот на Интер од ланска сезона, Хакан би добивал некоја скромна минутажа, а од Гаљардини сигурно е подобар.

Да сумираме, Интер во една од најголемите клубски финансиски кризи успеа да закрпи на место каде што воопшто не беше планирано крпење... и тоа со еден од најдобрите играчи од градскиот ривал. Им реков во фан клуб, за нас нема зима додека е тука професор доктор Бепе Марота.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ќе си кажи луѓе времето со резултатите на екипите...можеби Чаканоглу ќе испадни епски флоп или ќе се повреди (скраја да е) и ништо нема да бидни...како и да е од сегашна перспектива ќе биди интересна и изедначена сезона бидејќи Јувентус,Наполи,Лацио и Рома имаат посериозни тренери и ќе бидат консолидирани како екипи.
Реално знаејќи го Чаканоглу, очекуваш дека ќе биде некој фактор во Интер?
Јас само како повремен гледач на Серие А, кога и да сум го гледал Милан дечково никогаш немал некој позначаен придонес во играта, а брат брату често и ме нервирал со неговото педерчење!
И сега во тим кој има цврста фудбалска филоСофија, како Интер на пример, земаш пичлеме на кое ни времето ни местото не му е во Интер, што понатаму?
Мислам дека ова е преуранета одлука на фон на случајот со Ериксен и потег од типот: поголем ми е од на комшијата!
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.220
Факт е дека секој фан на Милан го боли што Хакан отиде у Интер за 0 евра. И факт е дека ни беше главен плејмејкер у тим последниве 2-3 сезони, каков и да е пак е солиден играч.

Али реално да збориме само плачипичка може за пола миљон да отиде у директен ривал. И на терен е таков мртов, превртува очи цело време а ништо нема изиграно.

Искрено јас боље Сашко од фан клуб би го гледал поред Ибра на терен него Чаноглу, затоа што е пичка у душа.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Мене ми е многу смешно коа навијачи ја бранат секоја одлука или потег на управата на тимот, по секоја цена. Демек навивам за тимот, мора да бранам. Па јас не знам дали некогаш сум се согласила со Лотито, шо ако е газда на клубот за кој навивам, навивам уште пред Лотито да го земе, а ќе навивам и откоа ќе умре он, му ебам тоа гомнарот.
Али мора да признаам, забавно е да се смени малце главниот дискурс јувентини интераши :icon_mrgr:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Реално знаејќи го Чаканоглу, очекуваш дека ќе биде некој фактор во Интер?
Јас само како повремен гледач на Серие А, кога и да сум го гледал Милан дечково никогаш немал некој позначаен придонес во играта, а брат брату често и ме нервирал со неговото педерчење!
И сега во тим кој има цврста фудбалска филоСофија, како Интер на пример, земаш пичлеме на кое ни времето ни местото не му е во Интер, што понатаму?
Мислам дека ова е преуранета одлука на фон на случајот со Ериксен и потег од типот: поголем ми е од на комшијата!
Ќе си кажи времето...и за Ериксен очекувавме дека ќе биди одличен, почна лошо, цела година нигде го немаше за на крај да се вклопи во играта и да биди дел од шампионскиот мозаик....и Милан дробеше до Јануари за после бродолом да му се случи и да се тресат до последно коло за Топ 4.

Многу работи можат да се случат и тешко е за предвидување....затоа реков ќе си кажи времето...јас од Интер ништо не очекувам за наредната сезона реално.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom