Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.262
Честито прва победа на најдобриот тренер Пирло, сигурно се израмнил со Зидан, Анчелоти, Мурињо, Кројф, Ринус Мичел и Гвардиола во некои параметри добро познати само за Тутоспорт и остала багра јувенташки медиуми. :kafence:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.591
Не дека се суди според првата утакмица од првенството али не му се пишува добро на Јувентус сезонава. Доста бледо изиграа, Сампа имаше еден тон простор да игра али тоа што се преслаби е друг муабет.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Не дека се суди според првата утакмица од првенството али не му се пишува добро на Јувентус сезонава. Доста бледо изиграа, Сампа имаше еден тон простор да игра али тоа што се преслаби е друг муабет.
Брат не заебавај, првото Роналдо да не беше со копачките на Амаури можеа да ја решат утакмицата. Каде каде беа подобри не знам од каде бледа игра виде....

Можи јас сум грешка :toe:

а дека се слаби Сампдорија се.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Da bog da ispadnat Sampdoria, koja mizerija se, kako uspea da se spasat lanskata sezona. Sto odvratni se za gledanje.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Не дека се суди според првата утакмица од првенството али не му се пишува добро на Јувентус сезонава. Доста бледо изиграа, Сампа имаше еден тон простор да игра али тоа што се преслаби е друг муабет.
Честито титула :icon_mrgr:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Многу бледо, што да се каже , 9 години така играле, хаххаххахахах. Ако и оваа година кренат скудето распушти ова лигава, нема смисла да се гледа веќе. Па и не му се пишувало добро на Јувентус, као демек имаат мега јака конкуренција во велесилата интер, хахаахахахаххаахахах, Пирло упалува а магот Конте потфрла :D ВЕЧИТО ТРЕТИ ;).
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.262
Многу бледо, што да се каже , 9 години така играле, хаххаххахахах. Ако и оваа година кренат скудето распушти ова лигава, нема смисла да се гледа веќе. Па и не му се пишувало добро на Јувентус, као демек имаат мега јака конкуренција во велесилата интер, хахаахахахаххаахахах, Пирло упалува а магот Конте потфрла :D ВЕЧИТО ТРЕТИ ;).
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Не дека се суди според првата утакмица од првенството али не му се пишува добро на Јувентус сезонава. Доста бледо изиграа, Сампа имаше еден тон простор да игра али тоа што се преслаби е друг муабет.
Ај објасни зашто изиграа бледо?? да не ги помеша со Јунајтед вчера? доминација од прва минута,3-0 резултат со неколку добри шанси ама бледо изиграа?еве ја сум субјективен може дека сум за Јуве:toe:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.591
Брат не заебавај, првото Роналдо да не беше со копачките на Амаури можеа да ја решат утакмицата. Каде каде беа подобри не знам од каде бледа игра виде....

Можи јас сум грешка :toe:

а дека се слаби Сампдорија се.
Не се заебавам сериозен сум. Не мора да значи, прва текма е, неспремни се доста од играчите, нов тренер бла бла, ама не ми се допадна тоа што го гледав денес. Сеа знам одредени ќе се качат на кур 3 0 тепавме бла бла, али играта беше далеку од убедлива. Тоа на Роналдо у прво беше несакајќи шанса, али јебига требаше да погоди нема збор тука. Вториот гол како падна жити се? Пинбол гол, дно дупнаа играчите на Сампа. Веќе на 2 0 не се играше фудбал, умре утакмицата. Ајде живи били па видели, имаат 2 појаки противници сега во однос на Сампа, ќе видиме како ќе изиграат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
Не се заебавам сериозен сум. Не мора да значи, прва текма е, неспремни се доста од играчите, нов тренер бла бла, ама не ми се допадна тоа што го гледав денес. Сеа знам одредени ќе се качат на кур 3 0 тепавме бла бла, али играта беше далеку од убедлива. Тоа на Роналдо у прво беше несакајќи шанса, али јебига требаше да погоди нема збор тука. Вториот гол како падна жити се? Пинбол гол, дно дупнаа играчите на Сампа. Веќе на 2 0 не се играше фудбал, умре утакмицата. Ајде живи били па видели, имаат 2 појаки противници сега во однос на Сампа, ќе видиме како ќе изиграат.
За голојре имаше др шанси кои не влегоа а беа одлични акции јбг тоа е фудбал. Не се согласувам дека беше бледо ама убо рече рано е, ќе видиме има време :)

Мене ми се бендиса ептен денес ова ма да се согласувам Сампдорија е слаба. Ма да ланската сезона да беше ќе изгубивме колку и да се слаби.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom