Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
30.273
Поени од реакции
69.450
Ја колку што разбрав денеска им е одбиена понудата од 10 мил. за да се расчистат сметките.

Он е згаснат од летоска и ова само чиста формалност.
Ќе испадне истата ситуација како Фиорентина претходно.
Типични италијански фори и за 4-5 сезони пак ќе се во Серија А.
Се натпреваруваат моментално во Серија Д и имаа 17.000 публика, така да ништо не е сменето освен што на папир тој претходниот не постои ама на никој нема да му прави разлика кога се истите бои,стадион и навивачи.
Ne znam stvarno, samo znam deka niz netov se vrtese taa vest.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.545
Поени од реакции
2.615
Одлична вест, уште Виола,Лацио,Рома,Торино,Аталанта и Наполи да згаснат и ќе биди перфектно
 

Marquess

Audentes fortuna iuvat !
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.844
Поени од реакции
6.178
Богами,лига со еден јак тим треба комплет да се укине.
Бетер од гаднана бундес е станато калчово.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.749
Поени од реакции
26.111
posle pekolnava pauza bas ova ni trebase, lazio - atalanta :aplauz:

ali vidi go imobile kolku e glup, dava penal za 3-3, 4 min do kraj, kaj atalanta gomez povreden stoi na teren nemaat pravo na izmena, idiotov dve minuti se raduva, trca po atletska pateka ide kaj navivaci se soblaka, pu ti ebam, zimaj topka smesta stai na centar i idi na pobeda.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
194
Поени од реакции
213
Провинцијалски менталитет шо би рекле жабарите, затоа и не успеа во голем клуб.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.962
Поени од реакции
4.918
Каков шугав пинбОл се деси.....
----
Зашо не им даде пенал?
----
Какви шанси....Ќе беше GGWP


Чекаше, кажа играј, па кажа чекај и на крај к*р им даде......
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.509
Поени од реакции
11.450
Неможи покрај вар онаков пенал да не свирни. Се спука жолти првото после се испичлај. Мн чудна утакмица можевме и 5 да дајме ама и да заврши нерешено...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.749
Поени од реакции
26.111
cist penal ne svirna na kraj za bolonja, nejasno kako so var ova ne go dadoa a gledaa, da bese sam ke razberev, ama palasio bese pozadi de ligt i da ne bese negovata raka topkata ke dojdese do nego i ke bese vo gol sansa, baska sto sam zgresi i radi toa i mu udri vo raka, ne ni bese pucana od drug igrac.
Se isplasija sudiive da svirnat u 92ra penal protiv juve, drugo objasnuvanje ne gleam zaso so sila slepi se napravija, da bese ova 20ta minuta ke go dadea bez oko da im trepne.
 
На врв Bottom