Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.968
Силни Јувентус..покажаа зошто се шампиони и доминација во Италија т.е. екипа што е градена со години и се знаат како дишат..Интер е екипа што е во изградба со нов тренер и 5-6 нови играчи..

Реално Јувентус подобар па можам да кажам дека Роки ги поштеди играчите на Интер сто пати од жолт..добар ќотек му удрија на овие од Јувентус и овај ништо...па после да се извади т.е. да компензира на Мартинез каков прекршок не му свирна на 25-6 метри:facepalm:.

Ништо не е загубено за Интер..има уште многу до крајот и следат натпревари со малите екипи каде Конте си ја знај работата.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.309
Поени од реакции
3.625
Проблемот е што Интер има тројца во средина, и сите се поквалитетни од Јувентус. Додека беше Сенси, Интер беа подобри од Јувентус, да не се случеше повредата резултатот ќе беше поинаков. Плус Барселона си го зема данокот, се исцедија...
:pos: Ако било така (а не е) како е тоа проблем? Ете и без Сенси сте го имале Брозович и Барела кои се нели поквалитетни од цела средина на Јуве,плус и одбрана боље имале Интер,а на крај пак изгубивте.

Не можеш да глеаш така,ете да влезеше она на Весино друг тек може ќе имаше мечот или пречката на Роналдо за 0-2 и онаа при крај на прво(кај што одбани Ханданович),ќе беше готов мечот уште во прво полувреме.
Интер годинава се коска екипа под Конте и очекувам до крај борба за скудето,али денес боље играше Јувентус и заслужено победија.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.109
Поени од реакции
6.461
Чекај чекај, сериозно со муабетиве дека средината на Интер е подобра од оваа на Јуве? :icon_lol:

Im out.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.968
Чекај чекај, сериозно со муабетиве дека средината на Интер е подобра од оваа на Јуве? :icon_lol:

Im out.
Бекојте најмногу ја прават разликата..ги изедоа со заби ..буквално како двајца играчи повеќе да имаа Јувентус до 60-та минута..ги здроби Квадрадо
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.801
Поени од реакции
5.659
аии тактички го надмудрил, абе што ви е на вас, едниов праи измени Сенси - Весино и Годин - Бастони (а.к.а нуево ранокија) а другиот Бентанкур и Игуаин. Јувентус денеска победи на ростер, никакви тука надмудрувања или незнам моменти на генијалност од страна на Сари немаше, ама по никаква основа. Ако добрите измени се сметаат за тактичко надмудрување, ондак океј имаше тактичко надмудрување од страна на Сари :) .

Токму тие две измени и ја направија разликата. дури и Чан освежи доста по таа страна.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.316
Поени од реакции
2.334
:pos: Ако било така (а не е) како е тоа проблем? Ете и без Сенси сте го имале Брозович и Барела кои се нели поквалитетни од цела средина на Јуве,плус и одбрана боље имале Интер,а на крај пак изгубивте.

Не можеш да глеаш така,ете да влезеше она на Весино друг тек може ќе имаше мечот или пречката на Роналдо за 0-2 и онаа при крај на прво(кај што одбани Ханданович),ќе беше готов мечот уште во прво полувреме.
Интер годинава се коска екипа под Конте и очекувам до крај борба за скудето,али денес боље играше Јувентус и заслужено победија.
Па јас пишав дека overall Јувентус има подобра екипа пошто има и замени плус искуство и никаков притисок и тоа се виде денес.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
3.826
Поени од реакции
2.082
аии тактички го надмудрил, абе што ви е на вас, едниов праи измени Сенси - Весино и Годин - Бастони (а.к.а нуево ранокија) а другиот Бентанкур и Игуаин. Јувентус денеска победи на ростер, никакви тука надмудрувања или незнам моменти на генијалност од страна на Сари немаше, ама по никаква основа. Ако добрите измени се сметаат за тактичко надмудрување, ондак океј имаше тактичко надмудрување од страна на Сари :) .

Токму тие две измени и ја направија разликата. дури и Чан освежи доста по таа страна.
Денеска Сари тактички го надмудри Конте, само фудбалски неук човек нема да го види тоа.
Конте требаше и мораше да стави фластер играч на Пјанич затоа што сите работи зависат од него. А се случи токму спротивното. Сари го стави Бернадески фластер на Брозович што комплетно ја отсече играта на Интер. Помогна и повредата на Сенси, али и со Сенси во игра Јуве беше тактички супериорен. Интер почна да диши кога веќе немаше фластер на Брозович, али работата е што Сари го направи тоа што сите очекуваа Конте да го направи. Плус, Јуве го даде вториот гол кога интер имаше повеќе посед на топка.

А зашто Конте не стави играч на Пјанич ваљда ќе кажа на пресот.

п.с. Уствари ме боли цеф, џабе се тресеше, го измочавме :icon_lol:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.615
Поени од реакции
1.407
Гледам јувенташиве се напалени како никогаш досега, демек биле каде каде по квалитетен тим?!

Реалноста и разликата е само тоа што имаат поширока клупа од Интер, и тоа е тоа ништо повеќе.

Кај нас моментално Сенси е незаменлив, и моторот на овој Интер, како едно време Снајдер, и затоа се виде одма разликата без него во тимот, богами се виде и против Барса.

Нашите ако не купат на зима квалитетни играчи за прв тим(двајца), наебавме бидејќи сезоната само што почнала.

пс. Јувентус не е истиот, сметам дека моментално игра покилав фудбал од претходните години...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
375
НемојТ нас да не напалиТ просечен клуб

Гледам јувенташиве се напалени како никогаш досега, демек биле каде каде по квалитетен тим?!

Реалноста и разликата е само тоа што имаат поширока клупа од Интер, и тоа е тоа ништо повеќе.

Кај нас моментално Сенси е незаменлив, и моторот на овој Интер, како едно време Снајдер, и затоа се виде одма разликата без него во тимот, богами се виде и против Барса.

Нашите ако не купат на зима квалитетни играчи за прв тим(двајца), наебавме бидејќи сезоната само што почнала.

пс. Јувентус не е истиот, сметам дека моментално игра покилав фудбал од претходните години...
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.968
Гледам јувенташиве се напалени како никогаш досега, демек биле каде каде по квалитетен тим?!

Реалноста и разликата е само тоа што имаат поширока клупа од Интер, и тоа е тоа ништо повеќе.

Кај нас моментално Сенси е незаменлив, и моторот на овој Интер, како едно време Снајдер, и затоа се виде одма разликата без него во тимот, богами се виде и против Барса.

Нашите ако не купат на зима квалитетни играчи за прв тим(двајца), наебавме бидејќи сезоната само што почнала.

пс. Јувентус не е истиот, сметам дека моментално игра покилав фудбал од претходните години...
Не си во право..можеби не се богој ама пак се поквалитетни и тоа увиде кај бековски позиции најмногу..нон стоп правеа вишок и имаат еден куп простор токму поради нив..клупата да не прајме муабет...го прават Сари бог а всушност и обратно да беа Конте и Сари пак Јувентус ќе ја добиеше утакмицата бидејќи има појака екипа и подолга клупа..
 
На врв Bottom