Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.316
Поени од реакции
2.334
Проблемот е што Интер има тројца во средина, и сите се поквалитетни од Јувентус. Додека беше Сенси, Интер беа подобри од Јувентус, да не се случеше повредата резултатот ќе беше поинаков. Плус Барселона си го зема данокот, се исцедија...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.737
Поени од реакции
39.112
Лукаку си е ќумбе, да беше барем за нијанса посконцентриран на крај, можеше Интер и до реми. Де Лигт е е тешка превара, за сега што го гледам. Можеби ке се развие во класа играч, ама позиционирањето му е минус.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.600
Поени од реакции
11.534
Проблемот е што Интер има тројца во средина, и сите се поквалитетни од Јувентус. Додека беше Сенси, Интер беа подобри од Јувентус, да не се случеше повредата резултатот ќе беше поинаков. Плус Барселона си го зема данокот, се исцедија...
И Коста да не беше повреден резултатот ќе беше поинаков. Таков тие муабетот
Автоматски споено мислење:

Лукаку си е ќумбе, да беше барем за нијанса посконцентриран на крај, можеше Интер и до реми. Де Лигт е е тешка превара, за сега што го гледам. Можеби ке се развие во класа играч, ама позиционирањето му е минус.
2 меча беше одличен јбг млад е :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.691
Поени од реакции
5.724
Јувентус беше генерално подобар, после повредата на Сенси, ама во што беше "целосната доминација" жити мајка? :pos:
Ne mozevte topkata da ja izvadite pa ja rogavte ko fc tanusevci
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.316
Поени од реакции
2.334
И Коста да не беше повреден резултатот ќе беше поинаков. Таков тие муабетот
Автоматски споено мислење:


2 меча беше одличен јбг млад е :)
Мислам додека играше Сенси се гледаше разликата, барем да играше Коста и да е подобар од Дибала или Роналдо па да правиме муабет. Читате како во темата Интер сите пекаме дека од средина се само тие 3 играчи.

Јувентус си има клупа и јак тим, искуство и никаков притисок, тоа се покажа пресудно и победи ама тука голем удел имаше и повредата на Сенси. Конте сака игра со пасови а Весино не е таков играч и се гледа дека не се вклпоува во играта.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.600
Поени од реакции
11.534
Мислам додека играше Сенси се гледаше разликата, барем да играше Коста и да е подобар од Дибала или Роналдо па да правиме муабет. Читате како во темата Интер сите пекаме дека од средина се само тие 3 играчи.

Јувентус си има клупа и јак тим, искуство и никаков притисок, тоа се покажа пресудно и победи ама тука голем удел имаше и повредата на Сенси. Конте сака игра со пасови а Весино не е таков играч и се гледа дека не се вклпоува во играта.
Значи од 20 минути заклучи каков ќе биди мечот. Глупа е споредбата џабе прајме муабет. Оваа е шта би било кад би било.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.316
Поени од реакции
2.334
Значи од 20 минути заклучи каков ќе биди мечот. Глупа е споредбата џабе прајме муабет. Оваа е шта би било кад би било.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Па ти кажувам дека Интер без Барела, Сенси и Брозо во средина не е најјакиот Интер, Јувентус без Коста е дури и појак, пошто си игра Дибала. Јас пишав дека Интер има подобар прв тим од Јувентус, нијанси се во прашање ама Јувентус е појак тим пошто има клупа и играчи што можат да сменат темпо. Да беше Санчез барем на клупа вака со Политано ништо не се прави...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.109
Поени од реакции
6.461
Мислам додека играше Сенси се гледаше разликата, барем да играше Коста и да е подобар од Дибала или Роналдо па да правиме муабет. Читате како во темата Интер сите пекаме дека од средина се само тие 3 играчи.

Јувентус си има клупа и јак тим, искуство и никаков притисок, тоа се покажа пресудно и победи ама тука голем удел имаше и повредата на Сенси. Конте сака игра со пасови а Весино не е таков играч и се гледа дека не се вклпоува во играта.
Дај бе доста не плачи више. Да не се повредеше Сенси па да не се повредеше. Мислиш у вреќа ги стаија дур играше Сенси. Ај ако не и Киелини да не беше повреден... ни пеналот немаше да бидне и Јуве 0-5 ќе тепаше!!!1 Глупости. Признај дека подобриот победи вечерва и продужи даље.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.600
Поени од реакции
11.534
Па ти кажувам дека Интер без Барела, Сенси и Брозо во средина не е најјакиот Интер, Јувентус без Коста е дури и појак, пошто си игра Дибала. Јас пишав дека Интер има подобар прв тим од Јувентус, нијанси се во прашање ама Јувентус е појак тим пошто има клупа и играчи што можат да сменат темпо. Да беше Санчез барем на клупа вака со Политано ништо не се прави...
Најак Јувентус е со Ксота, Дибала, Роналдо :) а тек дрппвеа треба да се интегрираат Ремзи и Рабио така да има време :)

Ете Киелини да играше ќе немаше пенал.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.691
Поени од реакции
5.724
Најак Јувентус е со Ксота, Дибала, Роналдо :) а тек дрппвеа треба да се интегрираат Ремзи и Рабио така да има време :)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Trosis vreme i zborovi na tastatura da se objasnuvas so nebitni lugje..
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
3.826
Поени од реакции
2.082
Дај бе доста не плачи више. Да не се повредеше Сенси па да не се повредеше. Мислиш у вреќа ги стаија дур играше Сенси. Ај ако не и Киелини да не беше повреден... ни пеналот немаше да бидне и Јуве 0-5 ќе тепаше!!!1 Глупости. Признај дека подобриот победи вечерва и продужи даље.
Да не се повредеше Сенси мајка ќе ебеа :icon_lol:
 
На врв Bottom