Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Имаше за мечов набој кај мене до поразот на Лацио. После тоа искочив и не го ни гледав (пратев на флешскор). Во секој случај браво за Милан што им одржал лекција по фудбал. Единствено пиздам што утре колегата што навива за Милан ќе ми се качи на глава ама тоа е, нек се порадува и он еднаш у 10 години.
Блазесити само 1 колега миланез.. јас за кај сум со 7-8 .. се мислам боловање да земам :sick:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Да, првите 60 не беа наместени, после ги фати камерата Ибра и Роналдо како ја договараат.

Добро не ви е некако срам некогаш вакви глупости да тресете? "последните 30минути сигурно беа наместени"

Санта марија дела салуте, дајте му ракије жуте
Замисли го слушаш Сари 60 минута онака со цигарата в уста незапалена вика од на клупа МЕСТИИИ СУНЦЕ ТИ ЈЕБЕМ :pos:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.991
Блазесити само 1 колега миланез.. јас за кај сум со 7-8 .. се мислам боловање да земам :sick:
Абе имам само двајца колеги (другите се жени) и двајцата се за Милан ама со коронава не поделија во групи и другиов не е на работа моментално па само од еден ќе го јадам.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Да, првите 60 не беа наместени, после ги фати камерата Ибра и Роналдо како ја договараат.

Добро не ви е некако срам некогаш вакви глупости да тресете? "последните 30минути сигурно беа наместени"

Санта марија дела салуте, дајте му ракије жуте
Цел пост е заебанција, уживај...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Головите што ги прими Јуве се трагикомични, но срамота е да се рече дека е местена.

Ругани сто години нема играно прва постава, Сандро влезе недоволно спремен а Данило е приказна за себе.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Чиста победа ко солза, 3 победи у низа со Рома, Лацио, Јуве, местеле....

Срам од размислување.

Ромањоли денес беше криминален во некои дуели ама у глобала добра утакмица изиграа и он и Кјаер, мојот човек Бенасер изгази, машинче <3

Oвој Милан почна да се крева од утакмицата со Интер па навака, тогаш имаа страшно прво полувреме ама не успеаа да останат фокусирани до крај, овие позитивни резултати сега се резултат на напорна работа и потребното искуство што во тимот го донесоа Кјаер и Ибра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Ами голот шо го прими Милан, реакцијата на Кјаер и Ромањоли е за во смешни инсерти да врти на секое :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Замисли го слушаш Сари 60 минута онака со цигарата в уста незапалена вика од на клупа МЕСТИИИ СУНЦЕ ТИ ЈЕБЕМ :pos:
Сеоски фудбал, на 0-0 му бараш 9 кубика дрва за да му ја дајш утакмицата и не прифаќаат, му даваш 2 гола и нема кај да бегаат, другиот ден ти носат дома 12 кубика.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom