Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Добро сега и вие можи ете не бил наместен натпреварот ама како се трескате сите а заборавате какви превари и местенки во калчото се правеа, и сеуште се прават.
Има докази, има екипи на кои им се одземале поени и ги пуштале во втора лига, си местат жабарите не знам шо се чудите толку.
Едно е со судии да местиш, друго е вака колективно.:icon_lol:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Само да го поздравам Џони со неговите мадести Миланези кои коските ги оставале против појаките екипи.
За малце ти отиде титулата златен дноперт.
Го видов ова у фан клуб јуве и се угасив.


Аии лаганица испадна утакмицава.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Него дечки што се десило со Сандро бе? Едно време оѓин играч беше, сеа глеам не игра многу годинава, а и кој влезе изигра многу јако ама за Милан :icon_lol:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
За малце ти отиде титулата златен дноперт.
Го видов ова у фан клуб јуве и се угасив.
Да не се зезаме сеа, ретко кој очекуваше ваков колапс на Јуве после 0-2. :)

Титулата “уста погана“ остануе кј @Stefan-kobe и не пробувај да му ја земеш ради ваков пост.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Него дечки што се десило со Сандро бе? Едно време оѓин играч беше, сеа глеам не игра многу годинава, а и кој влезе изигра многу јако ама за Милан :icon_lol:
Шо знам, да играше Сандро можда и ќе тепаа :angel: :angel: :angel: :angel: техехехехе
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
Него дечки што се десило со Сандро бе? Едно време оѓин играч беше, сеа глеам не игра многу годинава, а и кој влезе изигра многу јако ама за Милан :icon_lol:
Еден од подобрите фудбалери на Јувентус. Сериозно.

Не знам што се изгуби и коментаторот, како прво неиграњето секогаш се должи на повреди, кога е фит Сандро игра 100% од мечевите.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.010
Имаше за мечов набој кај мене до поразот на Лацио. После тоа искочив и не го ни гледав (пратев на флешскор). Во секој случај браво за Милан што им одржал лекција по фудбал. Единствено пиздам што утре колегата што навива за Милан ќе ми се качи на глава ама тоа е, нек се порадува и он еднаш у 10 години.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.352
Него дечки што се десило со Сандро бе? Едно време оѓин играч беше, сеа глеам не игра многу годинава, а и кој влезе изигра многу јако ама за Милан :icon_lol:
Се враќаше од повреда денес иако не требаше да е дел од тимот.

2 години ги игра сите утакмици, немаме замена за него едноставно прегорен е.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Мора Juventus да ги извадат парите за новиот нивни трансфер...
4 гола за 18минути ( 3гола за 5ипол минути :pos: ) и тоа против Juventus при резултат од 0:2.
Срамота е да се каже дека цела утакмица е наместена, ама последните 30минути сигурно беа наместени ...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Еден од подобрите фудбалери на Јувентус. Сериозно.

Не знам што се изгуби и коментаторот, како прво неиграњето секогаш се должи на повреди, кога е фит Сандро игра 100% од мечевите.

Па да затоа и прашав, незнаев дека е повреден, коментаторов рече дека не играл зашто Сари така сакал
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.670
Поени од реакции
81.898
Него дечки што се десило со Сандро бе? Едно време оѓин играч беше, сеа глеам не игра многу годинава, а и кој влезе изигра многу јако ама за Милан :icon_lol:
20200708_001106.jpg

Недоволно опоравен влезе во игра, он и Келини требаа со Аталанта да бидат 100% фит.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.155
Поени од реакции
16.696
Мора Juventus да ги извадат парите за новиот нивни трансфер...
4 гола за 18минути ( 3гола за 5ипол минути :pos: ) и тоа против Juventus при резултат од 0:2.
Срамота е да се каже дека цела утакмица е наместена, ама последните 30минути сигурно беа наместени ...
Како е то не е цела наместена ама последните 30 наместени беа :ROFLMAO:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.352
Мора Juventus да ги извадат парите за новиот нивни трансфер...
4 гола за 18минути ( 3гола за 5ипол минути :pos: ) и тоа против Juventus при резултат од 0:2.
Срамота е да се каже дека цела утакмица е наместена, ама последните 30минути сигурно беа наместени ...
Абе вакво нешто да се деси во Премиер лигата или Шпанско првенство ќе е ' :vozbud: :vozbud: :vozbud: ВАУУ БРАТЧЕ КОЈ ПРЕСВРТ, КАКОФ АТОМСКИ ФУДБАЛ, ОУУУ :vozbud::vozbud::vozbud:'

Ама Серија А е во прашање, УА МЕСТАЧИ :pistoldz:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Мора Juventus да ги извадат парите за новиот нивни трансфер...
4 гола за 18минути ( 3гола за 5ипол минути :pos: ) и тоа против Juventus при резултат од 0:2.
Срамота е да се каже дека цела утакмица е наместена, ама последните 30минути сигурно беа наместени ...

Да, првите 60 не беа наместени, после ги фати камерата Ибра и Роналдо како ја договараат.

Добро не ви е некако срам некогаш вакви глупости да тресете? "последните 30минути сигурно беа наместени"

Санта марија дела салуте, дајте му ракије жуте
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Мора Juventus да ги извадат парите за новиот нивни трансфер...
4 гола за 18минути ( 3гола за 5ипол минути :pos: ) и тоа против Juventus при резултат од 0:2.
Срамота е да се каже дека цела утакмица е наместена, ама последните 30минути сигурно беа наместени ...
Многу ме интересира кога беше моментот кога ја договорија намештаљкава
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom