Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
The governments scientific committee is proposing that all sports be stopped for 30 days "Avoid demonstrations for 30 days, including sports, which involve crowding people and not respecting the safety distance of at least one meter" #CoronaVirus [GdS]

:cautious:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Колку утакмици се откажани од претпоследно а колку од последно коло?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Колку утакмици се откажани од претпоследно а колку од последно коло?
Од претпоследното четири, од последното шест
Автоматски споено мислење:

Пет екипи ги имаат одиграно сите мечеви:
Лацио, Рома, Наполи, Болоња и Лече
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Напревар помалку од вас, 2 помалку од Лацио. Кога не би испаднале од Куп и ЛЕ, ни теоретски не можеме да ги одиграме натпреварите од лигата. Тоа го прави одлагањето апсурдно, не дека и вам не ви е густ распоредот. Еве, занемари ги можните натпревари од Куп и ЛЕ подолу на листава, бидејќи ќе испаѓаме, и види како треба да играме:


26/4 Roma - Inter
30/4: LE
3/5: Inter-Fiorentina
7/5: LE
10/5: Genoa - Inter
13/5: Italijanska mafija-Inter
17/5: Inter-Napoli
20/5 Coppa Italia Finale
24/5: Atalanta-Inter
27/5: EL-finale

Во листата не е натпреварот со Сампдорија и следното коло што го одложија.

Ама сега Интер финале хехехехе... :)
Не дека Интер не може да игра финале, муабетот е дека колку што не му одговара одлагањето на Интер, толку не му одговара и на Јуве. И јас лично сакав да играат во терминот одреден за мечот ама го одложија скоро цело коло. Федерацијата сигурно не одложила толку мечеви само за да камуфлира дека ја врти водата на воденицата на Јуве. И не гледам логика на Јуве да му одговара мечот да биде одложен. Буквално никаква придобивка нема од тоа. Демек ќе одмореле, ова-она. Па преку 30 години ги пратам и не ми текнува на повеќе од 2-3 меча да им биле одложени (поради магла, невреме и сл. непредвидени работи). Не само Јуве туку сите екипи се навикнати на тој ритам Среда-Недела и баш сега им текнало да наместат одложување на мечот ко прв пат да се борат за титула со Интер па непозната ситуација им е оваа.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Ne mi e jasno zosto gi odlozija natprevarite vo kupot. Vo neapol toj del nema zarazeni od korona virus i moze da se odigra natprevarot i juvent-milan bez navivaci. Ne mi e jasno sto ja komplicirat ovie nesposobnite tolku mnogu.


Ili tolko ako sakat navivaci pred sekoj vlez dajte im po edna maska.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Ne mi e jasno zosto gi odlozija natprevarite vo kupot. Vo neapol toj del nema zarazeni od korona virus i moze da se odigra natprevarot i juvent-milan bez navivaci. Ne mi e jasno sto ja komplicirat ovie nesposobnite tolku mnogu.


Ili tolko ako sakat navivaci pred sekoj vlez dajte im po edna maska.
Затоа што само денес умреле 27 луѓе од корона вирусот.

Sent from my Redmi
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.664
Не дека Интер не може да игра финале, муабетот е дека колку што не му одговара одлагањето на Интер, толку не му одговара и на Јуве. И јас лично сакав да играат во терминот одреден за мечот ама го одложија скоро цело коло. Федерацијата сигурно не одложила толку мечеви само за да камуфлира дека ја врти водата на воденицата на Јуве. И не гледам логика на Јуве да му одговара мечот да биде одложен. Буквално никаква придобивка нема од тоа. Демек ќе одмореле, ова-она. Па преку 30 години ги пратам и не ми текнува на повеќе од 2-3 меча да им биле одложени (поради магла, невреме и сл. непредвидени работи). Не само Јуве туку сите екипи се навикнати на тој ритам Среда-Недела и баш сега им текнало да наместат одложување на мечот ко прв пат да се борат за титула со Интер па непозната ситуација им е оваа.
Pa vidi go rasporedot na Inter na krajot i vidi koga bese prvicno vmetnat terminot i se ke ti stane jasno. Plus pritisokot od strana na Juventus radi navivacite...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.646
Поени од реакции
81.684
Многу неодговорна нација се италијаниве, којзнае Хитлер колку си ја чукал главата кога решил да ги прими жабариве во неговиот пакт, не освоиле ниту една педа територија, а и таму каде биле прекомандувани да чуваат земја (посебно во Африка) и таму ја загубиле :icon_lol:

Само за во кујна ги бива, за ништо друго.

Рашковски mode off...:kafence:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Ne mi e jasno zosto gi odlozija natprevarite vo kupot. Vo neapol toj del nema zarazeni od korona virus i moze da se odigra natprevarot i juvent-milan bez navivaci. Ne mi e jasno sto ja komplicirat ovie nesposobnite tolku mnogu.


Ili tolko ako sakat navivaci pred sekoj vlez dajte im po edna maska.
Затоа што се е за пари,без публика нема кеш.
Во ЛЕ и ЛШ ќе се играат натпреварите без публика, Валенсија со Аталанта и Гетафе со Интер,штета за Гетафе, еднаш ќе играат ваков натпревар и тоа со голем клуб и ја шо им се дешава.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Затоа што се е за пари,без публика нема кеш.
Во ЛЕ и ЛШ ќе се играат натпреварите без публика, Валенсија со Аталанта и Гетафе со Интер,штета за Гетафе, еднаш ќе играат ваков натпревар и тоа со голем клуб и ја шо им се дешава.
Od kade ova info?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom