Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
проблеми со коленото, потенцијално може да е пауза која ќе претставува проблем за нас, ќе видиме.
1581792392035.png

mestena bajo moj, nisto ne mu e, slsuaj sto ti zboram, glumi demek e povreden, albancive mu dale pari da ne igra so kosovo, sega ke se penzionira i albancive ke go staat gazda na ffm slusaj sto ti zboram, parite zborat bajo moj, gajle mu e na ovoj za reprezentacija
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Кој и да игра против Џенова и Сампдорија сега има да им биде финале ЛШ.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Сигурно имаше промена на посед или прекин од фаулот на Ибра, до играта со рака.

Стави ја цела акција ќе видиме. Мене ми се чини дека помина доста време меѓу тие две работи, а секако измеѓу акцијата не течеше во континуитет. Секако нема да ми рамните недосуден фаул на 30 метри од гол, со прекршок за пенал, каде што ако не види има целосно право да користи ВАР :D
Најдов видео, имаше прекин на играта, Ромањоли ја исфрли во аут па Јуве продолжи оттука и дојде до пеналот. Таман за да не можи судијата да ја прегледа таа ситуација.
Не рамниме фаул на 30 метри од гол со пенал, ама факт е дека е несанкциониран прекршок по кој минута и пол подоцна беше досуден пенал за Јуве.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Најдов видео, имаше прекин на играта, Ромањоли ја исфрли во аут па Јуве продолжи оттука и дојде до пеналот. Таман за да не можи судијата да ја прегледа таа ситуација.
Не рамниме фаул на 30 метри од гол со пенал, ама факт е дека е несанкциониран прекршок по кој минута и пол подоцна беше досуден пенал за Јуве.
Факт е дека на еден меч има еден куп несанкционирани прекршоци, кадешто после една, две минути се дешаваат голови и пенали.

Мене ми се стварно глупави овие дискусии, ама кога имаме црно на бело ваков недосуден пенал над Квадрадо, срамота е реално да се коментира дека Јувентус пак бил помогнат и да се брои дека 7 - 1 биле во жолти картони, како демек некакво мерило е тоа.

На тоа да не го напоменуваме и намерниот удар на Кеси во главата на Квадрадо, каде што многу лесно можеше да заработи директно исклучување.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Ако не ги фатат Јувентус со судииве ќе ги фатат со ФФП, како беше она за платата на Роналдо дел ќе му ја плаќале преку ФИАТ? :pos: Како електричар ќе го пријавувале...

Баш Сити ради тоа го рокнаа дека преку Етихад внесувал 60 милиони а они само 8...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Мислам дека најдов.

На видеово не само Суарез туку и Фусиле прво пробува со раце да спаси гол ама му поминува мегу рацете.
Башка кога се работи за полуфинале на светско првенство, 90+ мин е и твојата репрезентација има еден гол разлика предност или нерешено, тогаш можеш само да испаднеш херој и покрај заработениот директен црвен (како во случајов Суарез) доколку голманот твој го одбрани пеналот. Инаку сите останати ситуации што немаат ни малку некакво дирекно влијание на резултатот се многу идиотски испади доколку играчот намерно одигра со рака во 11м.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Пратете на 0:06 како му ебат племе на овај од Гана, џигерите му ги извадија :pos: нема играње со Уругвајциве, ќе убиеа ако требаше во оваа ситуација :sakasuste:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Дај да видиме дали било пенал или не, уште за тоа се немаме расправано :D
Незз баш, чудна ситуација.
Играше со цицка оваа на Интер и судијата го квалификува како пенал зашто не и биле во природна положба.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Силиконски да не и се? Ваљда имале влијание на игра тогаш.... :sramezliv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom