Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
5.941
Поени од реакции
3.073
Да играше Ериксен друго ќе беше... значи кукаа за играчи во Јануари за на крај да земат неспремен играч кој не може да изигра ни 90 минути и му даваат 10 мил. плата:cuc:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.399
Поени од реакции
7.434
Небитна утакмица, на крај пак Интер осваја Скудето
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
4.254
Поени од реакции
4.626
Да играше Ериксен друго ќе беше... значи кукаа за играчи во Јануари за на крај да земат неспремен играч кој не може да изигра ни 90 минути и му даваат 10 мил. плата:cuc:
Ne deka nemoze,pice e konte.
Snajder od avion se simna i igrase derbi so Milan.
Pandev, pola sezona nemase igrano, so Kievo u starten sostav.
Se toa u Voda pagja.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.435
Поени од реакции
30.521
Бриј секоја чест за Лацио, дај боже да имаат сезона ала Лестер пошо тотално заслужено се каде што се!


Не сум го хејтал толку Инзаги колку што ме нервирал ради тоа лигушење негово ама доктор е сега за сега.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
5.941
Поени од реакции
3.073
Ne deka nemoze,pice e konte.
Snajder od avion se simna i igrase derbi so Milan.
Pandev, pola sezona nemase igrano, so Kievo u starten sostav.
Se toa u Voda pagja.
Сигурно дека Ериксен е желба на Конте? Видал мислам дека беше баш тип на играч на Конте,Ериксен има скроз различни карактеристики,ај ок не е спремен 90 минути мада не верувам,зашто го зимаа тогаш во Јануари ако не е спремен да изигра цела утакмица?
 

SinisteR.

осми патник
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.634
Поени од реакции
6.021
Никој не спомнува дека Луиз Алберто и е моторот на Лацјаните, браво за дечково.
Лацијали се тие, или ако си растен со Зоран Мишевски, бјанкочелести
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.380
Поени од реакции
38.054
Лацио имаат сериозен проблем со поставување во одбрана и само заради тоа нема можеби нема да бидат шампиони. Просто невозможно беше колку им беше тесно поставена одбраната, и не им постоеше тој лев бек. За нивна среќа, таму играше Кандрева, со глава во земја, и ниту еден пас не погоди. Контри исто лошо бранат, имаа ситуација 7 на 4 кога примија гол.

СМС, страшен, одамна немам видено играч што онака може да прими пас и да смири топка под притисок, неверојатно нешто. Штета што нашиве не запнаа за него пред 2 сезони. Сега има да кошта 130-140 милиони.

Ериксен дно допира засега. Интер со пола ПЛ кај нив, Јанг, Санчез, Мозес, Ериксен, Лукаку.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.978
Поени од реакции
5.415
Лацио имаат сериозен проблем со поставување во одбрана и само заради тоа нема можеби нема да бидат шампиони. Просто невозможно беше колку им беше тесно поставена одбраната, и не им постоеше тој лев бек.
Не постоеше затоа што таму играше Џони, кој е класично лево крило и не знае да игра баш добро во одбрана. Се осети остуството на Лулиќ на таа позиција. Инаку Лацио има најдобра одбрана сезонава.
 
На врв Bottom