Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.695
Поени од реакции
3.027
Да да, Лестер и Дортмунд се симпатични фудбалски бајки додека екипава шо еве трета сезона како праи ствари кои никој не ги очекува од нив, ги мелат и Милан и Интер и Јуве и Рома и Наполи биле селска екипа.


Супер.

Е да, исто така прв пат у ЛШ, одма 1/8 финале, селска екипа, 2 пати испаѓање у групи по ред, супер екипа, грми Контенаторот.
Нема ништо симпатично во Иличич и Гомез..најгадните играчи шо постојат...просечен шпонски играч од Шкендија е посимпатичен лик од овие сељаците ..нула од играчи.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.032
Поени од реакции
4.979
Полни до крај испаѓа ова. Без запирање. Ненормални... :aplauz:

Е овие се сељачка екипа, не гостите. Ќе тепаат сеа ко пизди најголеми?
Нека ги допунат сеа. И судијата педер, стави продолжение, нека ги полнат ради пичкарскиов фаул црвен.

Како и да е, огромно браво.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.126
Поени од реакции
1.742
Мале мале! Сега Интер сфаќа колку господ ги помилувал, пред две недели!
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.988
Поени од реакции
11.230
Селска екипа,селски играчи да му ебам све по список на онај Иличич..мрсул од играч..заедно со онај Гомез да играат во малце поамбициозна екипа ќе исчезнат и нема да постојат...сега следната нека изгубат од некој тим што се бори за опстанок на домашен терен..го чекам денот кога ќе се распаднат и кога ќе ги снема од фудбалската мапа заедно со Виола
Нај канцер фан клуб сте на форумов, ти и мртвиот кобе со форс хумор, ништо нормално немате пишано со години.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.472
Поени од реакции
7.630
Мале мале! Сега Интер сфаќа колку господ ги помилувал, пред две недели!
Или колку е Интер добар што успеа да остане непоразен од супер моќните Аталанта. :icon_lol:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.615
Поени од реакции
1.407
Нај канцер фан клуб сте на форумов, ти и мртвиот кобе со форс хумор, ништо нормално немате пишано со години.
Да си фан на јувентус е полошо и од канцер да те фатило.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.255
Поени од реакции
36.150
Ова што го играат е нереално. Госенс, Де Рон, Иличич, Гомез, Кастањ, Хатебур се играчи кои претходно ниедна поголема екипа не би ги купила.

Повеќето играчи им се од Холандија, погодени за ваков офанзивен фудбал.
Овој трансфер период купиле лев бек од Хераклес и се очекува и овој да се убие од голови и асистенции. Има добра статистика и уште сега се спремни за замена за Госенс кој можно е ова лето да направи трансфер некаде.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.457
Поени од реакции
4.033
Ова што го играат е нереално. Госенс, Де Рон, Иличич, Гомез, Кастањ, Хатебур се играчи кои претходно ниедна поголема екипа не би ги купила.

Повеќето играчи им се од Холандија, погодени за ваков офанзивен фудбал.
Овој трансфер период купиле лев бек од Хераклес и се очекува и овој да се убие од голови и асистенции. Има добра статистика и уште сега се спремни за замена за Госенс кој можно е ова лето да направи трансфер некаде.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Koga igras bes pritisok e mnogu lesno od atalanta nikoj ne ocekuva trofei i slicn9. Koga ovie igraci bi otisle vo pogolemi klubovi ja mislam od site sto gi nabroja dali samo 1 ke uspee.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.481
Поени од реакции
14.265
Да да, Лестер и Дортмунд се симпатични фудбалски бајки додека екипава шо еве трета сезона како праи ствари кои никој не ги очекува од нив, ги мелат и Милан и Интер и Јуве и Рома и Наполи биле селска екипа.
Супер.

Е да, исто така прв пат у ЛШ, одма 1/8 финале, селска екипа, 2 пати испаѓање у групи по ред, супер екипа, грми Контенаторот.

Џони кажи му на дечково што не се разбира у фудбал и не е експерт како тебе, дека оваа селска екипа би била 16-та у Шпанија, и како Бетис е 4 пута појак :icon_lol: :icon_lol:

Ова што го играат е нереално. Госенс, Де Рон, Иличич, Гомез, Кастањ, Хатебур се играчи кои претходно ниедна поголема екипа не би ги купила.

Повеќето играчи им се од Холандија, погодени за ваков офанзивен фудбал.
Овој трансфер период купиле лев бек од Хераклес и се очекува и овој да се убие од голови и асистенции. Има добра статистика и уште сега се спремни за замена за Госенс кој можно е ова лето да направи трансфер некаде.
У Милан ќе дојде за 28 мил евра, и ќе игра као брат му Конти
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.522
Поени од реакции
70.673
Нај канцер фан клуб сте на форумов, ти и мртвиот кобе со форс хумор, ништо нормално немате пишано со години.
Жива среќа те има тебе на форумов, првенец во глупавост.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.116
Поени од реакции
7.516
Што му се случило на Кастровили од Фиорентина? Некој потрес на мозок да не добил?? Демек не се сеќавал на ништо од утакмицата,затоа бил и заменет...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.538
Поени од реакции
6.157
Селска екипа,селски играчи да му ебам све по список на онај Иличич..мрсул од играч..заедно со онај Гомез да играат во малце поамбициозна екипа ќе исчезнат и нема да постојат...сега следната нека изгубат од некој тим што се бори за опстанок на домашен терен..го чекам денот кога ќе се распаднат и кога ќе ги снема од фудбалската мапа заедно со Виола
Jас ова му го посакував на Палермо кога не ебеа три сезони по ред, дома-гости. ...и ете ми се оствари, можеби и ти ќе дочекаш некој ден Аталанта да ја снема од фудбалската мапа.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.638
Поени од реакции
53.335
Мене ми изгледа дека Аталанта и оваа година ќе фатат место во ЛШ, посебно вака ако ги млатат послабите екипи, ептен се воиграни како тим. Знам дека се блиску со Рома, али волчицава е склона да кикснува со помаливе екипи.

Жал ми падна за Џиги синоќа :place:
 
На врв Bottom