Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.954
Поени од реакции
6.503
Иличич е слободен играч летоска.
Just saying...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.954
Поени од реакции
6.503
Летово кога се поврзуваше со Интер пола Фан Клуб ја колнеше управава до имо колено.... just saying....
Да го планирав за кај нас ќе пишев во фан клуб Интер.
Во Интер незнам место кого би играл и со оваа форма,а кај комшиките (на пример)би легнал ко шамар на будала.
За безпари подобар во италија моментално нема.
Тоа ми беше муабетот.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.664
Поени од реакции
2.949
Jас ова му го посакував на Палермо кога не ебеа три сезони по ред, дома-гости. ...и ете ми се оствари, можеби и ти ќе дочекаш некој ден Аталанта да ја снема од фудбалската мапа.
Разликата е тоа што вас Палермо ви праеше проблеми неколку години, нас Аталанта од кога гледам фудбал ..па и уште претседателот на Интер излегва јавно и ги нарекува братски тим дека заеднички бизниси имале..а тие мамичето ни го расплакваат секоја година на теренот.

Па и уште ми ги величат тука оние мрсулите Иличич и Гомез јаките играчи..штета што се стари и никој не ги бара,иначе да направеа трансфер во некој клуб што има повеќе амбиции и се бори за титули ќе исчезнеа и немаше да постојат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.440
Поени од реакции
36.346
Член од
1 април 2018
Мислења
542
Поени од реакции
458
Cagliari ocaj, kako osvoija ovie tolku bodovi stvarno ne mi e jasno. Ni odbrana, ni napad ne funkcionira.
 

Mr. Mojo Risin'

Violator
Член од
14 септември 2008
Мислења
2.975
Поени од реакции
3.240
Со вакво судење, Јувентус и со таа мртва средина ќе освои Серија А, ама затоа бламот во Европа ќе продолжи и понатаму...
If it makes you feel better ya know...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom