Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
За разлика од лани, кога трансфер рокот заврши пред да започне новата сезона, ова лето е променето односно се враќаат италијанците на стариот принцип.
Па така, затоа што последниот ден од Август се паѓа сабота, а недела е први, трансфер рокот завршува на 2ри септември.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Трансфер рокот завршува пред да почне сезоната а не во септември.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.565
Трансфер рокот завршува пред да почне сезоната а не во септември.
Ne e veke taka, samo lani bese i zz, se otkazaa od toa, do kraj na avgust ke si trae ko porano, vo anglija samo ostanaa na ova pravilo, do startot na prvata utakmica u avgust.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ne e veke taka, samo lani bese i zz, se otkazaa od toa, do kraj na avgust ke si trae ko porano, vo anglija samo ostanaa na ova pravilo, do startot na prvata utakmica u avgust.
Отвори го линкот што го постирав имаш за сите држави кога се отвора и затвора.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.565
Отвори го линкот што го постирав имаш за сите држави кога се отвора и затвора.
dobro de ne e bitno, muabetot mi bese deka castiel izglea mislel deka ke teraat i letovo ko lani sto bese, pred prvata utakmica vo sezona da se zatvori transfer periodot, sea pak si e po staro.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
dobro de ne e bitno, muabetot mi bese deka castiel izglea mislel deka ke teraat i letovo ko lani sto bese, pred prvata utakmica vo sezona da se zatvori transfer periodot, sea pak si e po staro.
Мислев на Премиер Лига.
И они се до 2 септември.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.565
Мислев на Премиер Лига.
И они се до 2 септември.
greska im e ova, samo oni ostanaa do 8mi avgust, koga im pocnuva sezona, sea proveriv i na nekolku statii od nivnive mediumi. E sega ako nesto ne se promenilo od juni do sega, zasto od togas se tie vesti, pa da smenile, ama bas pamtam i za lukaku sea pred nekoj den koga citav, istovo go pisuvase.

p.s. i na transfermarket, sedi deka im e do 8mi[DOUBLEPOST=1562973000][/DOUBLEPOST]Bez da navlagaat vo detali, corriere della sera izlegoa so info deka Mihajlovic e seriozno bolen, i moral da odi na lekuvanje pa postoi moznost veke da ne e trener na Bolonja.

The Corriere dello Sport claims Sinisa Mihajlovic might have to leave his job as Bologna Coach to deal with a serious illness.

According to Saturday’s edition of the newspaper, Mihajlovic recently had tests and medics warned he should go ahead with aggressive treatment.

This would take a lot out of the Serbian tactician and he would not feel ready to continue working in these circumstances.

He will either make a statement or hold a Press conference on Saturday to explain the situation.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
greska im e ova, samo oni ostanaa do 8mi avgust, koga im pocnuva sezona, sea proveriv i na nekolku statii od nivnive mediumi. E sega ako nesto ne se promenilo od juni do sega, zasto od togas se tie vesti, pa da smenile, ama bas pamtam i za lukaku sea pred nekoj den koga citav, istovo go pisuvase.

p.s. i na transfermarket, sedi deka im e do 8mi.
Моја грешка.
Тоа горе линкот е официјално и не е грешно. Пишува Англија до 02.09 ама се подразбира на државата но не се потенцира лигата.
Премиер Лига и Чемпионшип се до почеток на лигата 08.08 а Лига Еден и Два до 02.09
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
За Синиша има засега непотврдени информации дека боледува од леукемија :( ....
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Синиша е сериозно болен, ја напушта Болоња. Наводно бил примен во болница поради грип и висока температура и се покажало дека има леукемија. Треба да одржи прес конференција денес...
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Си одбра малиот клуб по мерка каде се дава шанса на млади таленти со одличен тренер.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Си одбра малиот клуб по мерка каде се дава шанса на млади таленти со одличен тренер.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Плус најбитно клуб шо форсира офанзивен фудбал, нешто што највеќе му лежи него, од сите споменати клубови мислам дека најдобар избор направи.

Ништо чудно и по препорака на Пандев да оди во Наполи, доста блиски се тие двајца а и Пандев е во супер односи со сите каде што бил освен рецимо Лотито.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom