Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.490
Поени од реакции
62.233
Да беше сменет тренерот во Јуве, некако би го разбрал. Ама он, заради несогласување со истиот Алегри си замина, направи скандал во Кардиф, и сега ке се враќа назад.

Душата ке му ја испијат фановите заради прославата на голот против Јувентус.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.004
Поени од реакции
6.025
Наместо да продолжат со правењето паметни работи по купувањето на Роналдо, они мора да се Јингјангносаат:)D).
Кај сакаат да го вратат, па уште и даваат помлад и играч кој доста ветува. Наместо да ја подмладат одбраната, они планираат да ја подостарат.
Фали уште Ругани да го продадат у Челзи при ваква размена и се најбоље.
Ако за Роналдо се збореше и се збореше, за оваа размена се збори уште толку, укажувајќи на тоа колку простачки потег би била.
Ако се паметни оние у Торино, може ќе се обидат да го блокираат трансферов. Ако можеа оние на Интер да блокираат.

Ќе идат на All-in у ЛШ, и пак со .!. у раце ќе останат. Не Роналдо, и свети Роналдо нека го донесат :D.
 
C

Castiel

Гостин
Eдино ако освои Јуве ЛШ и Бонучи им одигра клучна улога некако ќе може си го испере образот. Ама се друго ќе му биде феил. Им даде гол се израдува како на најголем душман гол да им дал сеа ќе се враќа назад. Не знам како очекува дека ќе го прифатат.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Какви тектонски поместувања во калчото..пред една година да ми кажеше некој дека Бонучи од Јувентус ќе оди во Милан и наредната сезона ќе се врати пак,вклучувајќи го и Игуаин во Милан(после 90 и кусуро милиони што ги рогнаа Јувентус на него),плус и Кристиано во Јувентус каде што ќе му даваат еден вагон пари годишно (невообичаено за нив) ќе го сметав за благоретардиран..и сето тоа денес е реалност
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Последно уредено:
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Да прашам нешто оф топик.Даваа Италјанско на Раи уно дуе или тре или нешо друго треба да се става?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.092
Поени од реакции
9.008
Да прашам нешто оф топик.Даваа Италјанско на Раи уно дуе или тре или нешо друго треба да се става?
На Arena Sport каналите даваат италијанско, имаш преку Телеком MaxTV.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ke se trampaat li.. igracite prifatija li.. aj boni saka a drugive 2ca
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Така се прави трампа без претходна согласност на играчите да се започнат преговори.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Шо прајме со тетоважите на Видал со скудетата на Јуве? Ќе тетовира -2 до нив или каков е планот?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.353
Поени од реакции
25.030
Се ми е чудно околу ситуацијата со Бонучи. Онака ми е, ко да ми е застаната кнедла во грло. Не знам дали да бидам разочаран и што да очекувам од сета оваа приказна, некако не ми е по кејф ништо од ова, како она кога те јаде туѓ срам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom