Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.609
леле стефан музикавааа
Mad world на кавал, абе нема полудо :pos: Цела сезона на Милан во 10 секундно видео со најтажниот кавал на светот. :ROFLMAO: Има едно и за ЛЕ дека влегуваат ама треба да го најдам. :icon_mrgr:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Не можеше да се посака подобро деби за Роналдо, првиот „дејт“ со дамата во Верона. Романтики уште на почеток :D .
Се надевам овие Ро(мео)налдо и Ју(лија)вентус ќе имаат среќен почеток и крај во Верона.
Другите се небитни.
Всушност љубовната драма се одвива во Џеновската околија помеѓу клановите на Толомеи,Салинбели,Марескоти :D..а Јувентус со нивното реноме можи да биди Салинбели, а не Толомеи(Јулија) :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
За да освои некој друг,треба да ја победи мафијата.Што значи не земање на титулата од арамииве = пораз на мафијата.Шансите за тоа се 0%
Пуста мафија :place::place:

@santino од она што го пишувам 90% ми се познати информации, а за жал Лацио и Фиорентина и не ги следам така летово. Слободно некој од нивните навивачи нека напише нешто повеќе, да го прочитаме секако. Воведот е само за старт и онака е едвај крај на јули, ќе има уште еден тон промени.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Има некој што не е за Јуве а има надеж дека друг клуб ќе успее да им ја прекине серијата? :D
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
150
Поени од реакции
96
Ovaa sezona Juve so Ronaldo ke se fokusira na LS( se razbira deka nema da pomini polufinale) i Inter osvojuva Seria A :D:D
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Ако случајно се поклопат термините во првото коло на утакмиците Милан-Џеноа и Киево-Јувентус, јас со чиста совест кажувам дека ќе ја гледам Киево-Јувентус.

Едноставно морам да го гледам дуелот на онаа геријатриска клиника со Роналдо. Апапапа тоа ќе биде шоу. Перпарим Хетемај ќе проба да му ја искрши ногата со отворен прелом, Качијаторе ќе го уклиза најмалку 3 пати со чист старт по аут линија, Томович ќе му напраи црвен картон и пенал кој големиот Стефано Сорентино ќе му го одбрани. На крај, во 88 минута, Киево ќе изедначи со луд гол на Сержо Пелисиер кој ќе биде првиот играч во Серие А, кој ќе размени дрес со Кики Роналдо. Да не се пензионираше, ќе знаев и дека Таљавенто ќе го суди тој меч и најверојатно ќе го штипне Кики за гз и ќе му понуди сочен блоуџаб во соблекувалната. Роналдо не знае каде дојде јебеш ми матер. Какви дуели ќе бидат тоа апапапа.

Овие битанги и преваранти од Киево чекаа до 38 години и најверојатно првиот меч од новата сезона ќе им биде утакмица живота еј, да им ебам фосилите мртви да им ебам :pos:Само во Италија може да постои онаква екипа у курац еј. Хетемај конечно има шанса да напраи добро дело за фудбалот. :pos:

И не прашувајте глупости, нормално дека Милан ќе освои Скудето. Ама само ако донесе нов напаѓач кој гарантира 25 гола по сезона или евентуално да го задржи овој стариот што ги гарантираше истите.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
@Boom Shaka Lakka ако некој од тебе или твоите 2-3 акаунти :kafence: има одено во Рим на утакмица на Рома, нека ми пише ПП.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
@Boom Shaka Lakka ако некој од тебе или твоите 2-3 акаунти :kafence: има одено во Рим на утакмица на Рома, нека ми пише ПП.
Вториот акаунт му има отидено у Рим, ама скарани се - не праат муабет више 5-6 дена.

За Малком се испокараа :(
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Mad world на кавал, абе нема полудо :pos: Цела сезона на Милан во 10 секундно видео со најтажниот кавал на светот. :ROFLMAO: Има едно и за ЛЕ дека влегуваат ама треба да го најдам. :icon_mrgr:
Mad World ми е омилена песна од филм (Donnie Darko). Кај го најде видеово бе, кавалов не ми излага од глава хахахах.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Постигнат усмен договор Калдара - Бонучи и платена позајмица за Игуаин. Иде на сериозно работава, до сеа мислев заебанција...
Незнам само со кое лице ќе се врати Бонучи и како ќе го прифатат фановите после голот и радуањето у фаца



Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Бонучи друже, средношколка не ти е рамна...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Бонучи друже, средношколка не ти е рамна...
Лигушење од невидени размери, не ми е јасно зашо Јуве би го зимале назад ама очигледно е дека ќе одат all-in на ЛШ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom