Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Се ми е чудно околу ситуацијата со Бонучи. Онака ми е, ко да ми е застаната кнедла во грло. Не знам дали да бидам разочаран и што да очекувам од сета оваа приказна, некако не ми е по кејф ништо од ова, како она кога те јаде туѓ срам.
Вака се чувствуваат останатите фанови од Серија А за дешавкиве. Ова е ваш срам кој го делите со Јувентус :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Мене нема да ме чуди да е масло ова и на оној Лучи агентот, кој по се изгледа беше близок со прошлата управа.
Монтела беше негов чуек, и излегоа муабети дека не бил избркан порано Монтела само ради тоа што Лучи го донел Бонучи у Милан.

Еве сеа одма излегоа шпекулации и за Сусо дека ќе иде, и овој е клиент на Лучи.

Место да ги бркаат гомната на Свињата, Донарума, Абате и Бонавентура.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сусо пред една година поради го смени агентот поради тоа што тој претходниот го притискаше да направи трансфер.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Како и сите фанови на Јуве и Милан така и јас сум поделен за зделкава.. Инаку фан факт, прошлава сезона Игуаин беше прогласен од страна на фановите за играч на годината во Јуве, сега преоѓа во Милан.. Претходната година исто беше и со Бонучи, прогласен од фановите за играч на годината - прејде во Милан.. Сега тековнава сезона шу праиме? Да се пазиме Кики да не бидне прогласен за најдобар :P
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
OFFICIAL: President of SSC Napoli, Aurelio De Laurentiis, has saved FC Bari 1908 from bankruptcy & becomes their owner.


Tocno li e toa deka eden gazda nemoze da bide sopstvenik na dva tima i tie tima da se natprevaruvat vo ista liga toest ako bari dojde vo seria A
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
OFFICIAL: President of SSC Napoli, Aurelio De Laurentiis, has saved FC Bari 1908 from bankruptcy & becomes their owner.


Tocno li e toa deka eden gazda nemoze da bide sopstvenik na dva tima i tie tima da se natprevaruvat vo ista liga toest ako bari dojde vo seria A
Точно е пошто ќе има конфликт на интереси.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
OFFICIAL: President of SSC Napoli, Aurelio De Laurentiis, has saved FC Bari 1908 from bankruptcy & becomes their owner.


Tocno li e toa deka eden gazda nemoze da bide sopstvenik na dva tima i tie tima da se natprevaruvat vo ista liga toest ako bari dojde vo seria A
Да, ако влезат во А ќе мора да се тргне од едниот. Мислам дека и Лотито има тим во втора или трета лига.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Анкетава ви е наместена како рандом референдум во Македонија: Да, Не (за да се разводнат гласовите на конкурентите) и после Интер, Рома Наполи... Избришете ја и почнете нова, срамота е.

@beneamata што имаш ти да кажеш во врска со ова?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom