Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
Првпат видов (барем во Серија А) поништување на црвен картон откако е воведен Варот. Точно е дека не го закачи со десната нога, но стартот си беше многу лош, плус со левата нога убаво го собра. Храбро од судијата што си поништи сам одлука за црвен, но мислам дека и да си останеше немаше да биде особено грешка.

Мечот инаку беше интересен ама се гледа дека и двете екипи се далеку од потребното ниво. Уште стрелците кога ќе ги виде човек, од една страна штоперите Мусачо и Де Вриј, а пак уште полошо двајцата копачи Бакајоко и Весино што останало друго.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Првпат видов (барем во Серија А) поништување на црвен картон откако е воведен Варот. Точно е дека не го закачи со десната нога, но стартот си беше многу лош, плус со левата нога убаво го собра. Храбро од судијата што си поништи сам одлука за црвен, но мислам дека и да си останеше немаше да биде особено грешка.

Мечот инаку беше интересен ама се гледа дека и двете екипи се далеку од потребното ниво. Уште стрелците кога ќе ги виде човек, од една страна штоперите Мусачо и Де Вриј, а пак уште полошо двајцата копачи Бакајоко и Весино што останало друго.
ФА куп на Линделоф исто викендов му поништија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.829
I sto ima vrska koj gi dal golovite so kvalitet na nekoj mec?

Na Azamoa inace mu ponistija crven protiv Lazio vo kupot.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
I sto ima vrska koj gi dal golovite so kvalitet na nekoj mec?

Na Azamoa inace mu ponistija crven protiv Lazio vo kupot.
Сите голови со исклучок на првиот беа од прекин, така да тоа многу кажува. Небитно, во секој случај беше интересен.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
I sto ima vrska koj gi dal golovite so kvalitet na nekoj mec?

Na Azamoa inace mu ponistija crven protiv Lazio vo kupot.
Сака да кажи дека од неизградени позиции и случајн и голови паднале наместо од акција или организиран напад...што донекаде е во право,ама и мора да го има во предвид фактот дека Интер и Милан немаат таков квалитет како екипи па затоа за нив очекувано е да дадат онакви случајни голој од центаршутеви..иако Интер имаше неколку изработени акции каде ги испаднаа како деца дефанзивците на Милан..додека Милан играше селски фудбал типичен за нашата фиромска лига
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.554
Поени од реакции
21.581
Кај се квалитетите на Интер, нели има многу подобар тим од Милан? Толку беше разликата со Милан 2 играча, што не е голема разлика. Или и сеа имаат подобар тим?
Најмалку две класи подобар тим од оној од минатата сезона. :icon_lol:
Сега еден шљап на дерби, и пак си е во нормала табелата.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Да почекаме сезоната да заврши, па после ќе даваме изјави ко "им покажаа каде им е местото" на Милан. Јакиот муабет ако ги тепале Милан а пак од наредно коло продолжуваат со очобол игра и резултати.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.829
Сака да кажи дека од неизградени позиции и случајн и голови паднале наместо од акција или организиран напад...што донекаде е во право,ама и мора да го има во предвид фактот дека Интер и Милан немаат таков квалитет како екипи па затоа за нив очекувано е да дадат онакви случајни голој од центаршутеви..иако Интер имаше неколку изработени акции каде ги испаднаа како деца дефанзивците на Милан..додека Милан играше селски фудбал типичен за нашата фиромска лига
Pa Juventus kakvi golovi dade protiv Atletiko? Ne sfakjam, vrska nema ova so kvalitet na fudbaslki mec. Ne deka bese kojznae kakov kvalitet denesniot mec ama taman si bese derbito spored mene.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.260
Поени од реакции
41.691
ke ima hehenca i seir normalno ako ne ide inter, ili milan u ls, arno ama, i na ednata ekipa i na drugata im odgovara i dvete da idat vo LS, mnogu podobro ke se odrazi toa obostrano, prvo milano ke ima 2 pretstavnika u LS, vtoro, inatot megjuseben, onoj pozitvniot za dokazuvanje, da se atakuva na sto podobri igraci i da se sostavi sto bolji tim, plus, milan ako idat ls, skoro sigurno gatuso im ostanue trener. :D

sledno kolo e bitno za site 4 ekipi za ls, inter lazio megjusebna, milan sjebano gostuvanje so sampdoria, roma so napoli doma.
Pauzava na site im doaga dobro, narocito za inter i roma koi imaat nekoi raboti za sreduenje u tim.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.455
Поени од реакции
5.424
Не пратам, зошто Биља не му играше прва постава? Ако е повреда ок, ама ако бил спремен макар за 60 минути нека се убие Гатузо одма, едини играч од средњаците на Милан што знае со топка и овој не го игра...
Спремен е Биља и за цел натпревар, прошлата утакмица ја изигра цела супер, даде и гол од слободен ама проблемот е што Бакајоко ја игра неговата позиција, ако игра едниот не игра другиот а Бакајоко добри партии пружа...




Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Си загуби милан, поштено денес, нема тука многу што да се додаде. Едно од поинтересните дербиња во последно, во секој случај, што е за пофалба, гризеа на терен денес, посебно интер, на што укажува и самиот резултат.

Гринтузо тактикс од друга страна сеуште чека на победа врз фудбалскиот филозоф, два заслужени пораза сезонава, боли како фан али тоа е тоа, целта е пласман за лш и тоа е она што е најбитно во моментов.

Голем плус за интер е и меѓусебниот дуел, кој пак милан го има против рома (интер допрва треба да игра со нив), а и на двете им престои дуел со лацио кој имено е must win и за едните и за другите, судејќи по краткиот ростер на селаните.

Во секој случај многу е подобро и за двата тима, и двата да се пласираат за л.ш, се слагам со syn тука, што е и реален исход, е сеа тоа што ние сакаме тие да не идат, а они обратното доволно кажува како стојат и двете екипи натпреварувачки моментално, како одговор на доминацијата на јуве веќе години уназад.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.807
Поени од реакции
8.965
Сериозни се со шпекулацијава Заниоло у Јуве за 60М?? Мислам стварно е добар малиот, ама ако Киеза вреди 70М, далеку е Заниоло од таа сума.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Сериозни се со шпекулацијава Заниоло у Јуве за 60М?? Мислам стварно е добар малиот, ама ако Киеза вреди 70М, далеку е Заниоло од таа сума.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Kaj ja procita? Btw Zaniolo e prva transfer cel na Paratici e sega ako e procenet na tolku vajda tolku ke ponudat...

Ima se, moze se :icon_lol:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.807
Поени од реакции
8.965
Kaj ja procita? Btw Zaniolo e prva transfer cel na Paratici e sega ako e procenet na tolku vajda tolku ke ponudat...

Ima se, moze se :icon_lol:
Македонски портал беше, ја зимам со резерва. Ама и по твитер гледам кружи таа бројка, некако многу ми се гледа.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Македонски портал беше, ја зимам со резерва. Ама и по твитер гледам кружи таа бројка, некако многу ми се гледа.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Mozno da e taa cena niso cusno.. previse e i spored mene.. Ako ja se prasuvam ke lupnam tolku pari za klasa stoper, previse ofanzivci imame.. Ma da ako gledas realno na rabotite, daglas kosta izglea ke si ide pa realno 40 milki ke go dadat i ete ti 2/3 od transferot na zaniolo..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom