Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

 • Да

  Гласови: 82 50,3%
 • Не

  Гласови: 32 19,6%
 • Интер

  Гласови: 28 17,2%
 • Рома

  Гласови: 7 4,3%
 • Наполи

  Гласови: 7 4,3%
 • Милан

  Гласови: 20 12,3%
 • Фиорентина

  Гласови: 5 3,1%
 • Лацио

  Гласови: 4 2,5%
 • Друг тим

  Гласови: 3 1,8%

 • Вкупно гласачи
  163
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Stallion

Michael
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.092
Поени од реакции
751
Комшии, ако гледате од позитивен аспект, нека осети како е да се биде од другата страна на правдата, му ебам тоа ќоравиот.

Криминално судење, ти се чини нема крај.
 
Последно уредено:

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
650
Мислење мое е дека доколку одреден судија има симпатии спрема некој клуб истиот не треба да биде делегиран да суди на таа екипа. Еве гледам во фан клуб Интер постираа слика судијава со дрес од Милан на млади години :D, немора ништо да значи ама и на Орсато брат му мислам дека навива за Јувентус па го делегираа Орсато со интер и имаше фрки. Колку и да се банални ваквите работи имаат улога, исто ко оној Гвида мислам Наполитанец тежок нон стоп контроверзии има и со него. Битно одма да се удри против Јувентус а кога ќе излезат вакви работи (доколку е вистинска сликата а не заебанција :D) искача дека фан на Милан го поебал Интер хаххаххах. А и кога ќе погледнеме едниве земаа замав итаат према четвртото место, мораше некој да му ги скрати крилјата на интер :D:D:D.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.461
Поени од реакции
4.697
Не е проблемот дали Јуве да се меша во ситуацијава или не.Проблем е што лигава е тиња и има милион докази дека е мафијашка лига.
Кога ќе видиш какви работи се случуваат ти е јасно колкави ти се шансите да се спротиставиш на мафијата.НУЛА.
Да свирнеше некоја 50-50 ситуација во нивна корист немаше никој да се буни,а реално и тогаш можеби судијата ќе си ја збркал работата.Никој немаше да вика дека интер е оштетен или дека натпреварот е издиригиран од друга страна.
Никој не ги гледа тие ситници кои што влијаат на резултатот како дозволување на погруба игра,прекинување и сецкање игра доколку на фаворизираниот тим му одговара или па обратно.И онакви 50-50 ситуации кои што може да си ги свирне како што сака.
Кога може без срам да свирни ваков пенал,замислете си што се случува и колку работи прават судиите што не се баш видливи за голо око а ја диктираат играта и си ја завршуваат работата.Затоа ќе остане џупска лига и ќе тоне.А вие дркајте како тоа Интер завршил 3-3 со непостоечки пенал или па Пјанич не го исклучиле и сл.Особено ова до фановите од останатите клубови(не арамиите),затоа што ова индиректно е и на ваша штета.Лигата продолжува да тони а со тоа и вашите клубови.
Не знам зошто воопшто гледаме Сериа А после утакмицата со помилувањето на Пјанич и не давањето на 2ор и трет жолт картон.ОД таа утакмица се виде како функционира Сериа А и кој ќе биде шамп по секоја цена,па макар и најголем срам се случил и ги исмевал цел свет.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
650
Не е проблемот дали Јуве да се меша во ситуацијава или не.Проблем е што лигава е тиња и има милион докази дека е мафијашка лига.
Кога ќе видиш какви работи се случуваат ти е јасно колкави ти се шансите да се спротиставиш на мафијата.НУЛА.
Да свирнеше некоја 50-50 ситуација во нивна корист немаше никој да се буни,а реално и тогаш можеби судијата ќе си ја збркал работата.Никој немаше да вика дека интер е оштетен или дека натпреварот е издиригиран од друга страна.
Никој не ги гледа тие ситници кои што влијаат на резултатот како дозволување на погруба игра,прекинување и сецкање игра доколку на фаворизираниот тим му одговара или па обратно.И онакви 50-50 ситуации кои што може да си ги свирне како што сака.
Кога може без срам да свирни ваков пенал,замислете си што се случува и колку работи прават судиите што не се баш видливи за голо око а ја диктираат играта и си ја завршуваат работата.Затоа ќе остане џупска лига и ќе тоне.А вие дркајте како тоа Интер завршил 3-3 со непостоечки пенал или па Пјанич не го исклучиле и сл.Особено ова до фановите од останатите клубови(не арамиите),затоа што ова индиректно е и на ваша штета.Лигата продолжува да тони а со тоа и вашите клубови.
Не знам зошто воопшто гледаме Сериа А после утакмицата со помилувањето на Пјанич и не давањето на 2ор и трет жолт картон.ОД таа утакмица се виде како функционира Сериа А и кој ќе биде шамп по секоја цена,па макар и најголем срам се случил и ги исмевал цел свет.
Другар нон стоп алаудираш на тоа, ајде прегледај ќе видиш колку спорни моменти има низ цела сезона, да кривиш друг тим кој со паметна работа стигнал до нивото на кое што е сега а тимот за кој навиваш во која не се знае кој пие која плаќа, со тотално промашена политика, со назначување на тренери кој од кој полош, и на крај да ја бараш вината на друго место е срамота. Јас разбирам дека неколку пати бевте оштетени серизоно, ама што драстично менува тоа измеѓу интер и Јувентус кога разликата е 22 бода. 22 бода неможе судиите да ти донесат, срамота е правдање да се бара во ваквите работи. Да лигата е падната многу ниско, ама за тоа не ти е крив Јувентус туку раководните лица посебно на миланските тимови кој дозволија да станат просечни екипи, таа е вистината сакале вие да се помирите со нејзе или не е ваше. Ете и Јувентус имаше исти периоди со Раниери, со Дел Нери, со Ферара, со Закерони тие беа квалитетите на екипата и тоа е тоа, седмо место. Неможе Торино и Сасуоло да ти играат викторија среде Меаца и да се вадиш на судии, жално е. Да разбирам и револт и нервоза ради одлукава којашто е катастрофална ама што драстично менува за Интер? Ок ќе бидат четврти и што потоа? Проблемот е на друго место само многу од вас пре се фаќаат за местење и слични работи отколку согледување на реалните проблеми со тимот :).
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.247
Поени од реакции
436
Vazi praviloto gol gosti za kupov?
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
650
Aјде нека се изјасни некој од судииве от трета македноска лига :D, мислам Трибиани ака Џони дека е судија, кој е принципот и зашо слепциве кога им текне на к***т гледаат ВАР а кога не не. Па во таа соба не ли се гледа па да му се сугерира, или може овој да одбие да гледа?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.112
Поени од реакции
1.124
Aјде нека се изјасни некој од судииве от трета македноска лига :D, мислам Трибиани ака Џони дека е судија, кој е принципот и зашо слепциве кога им текне на к***т гледаат ВАР а кога не не. Па во таа соба не ли се гледа па да му се сугерира, или може овој да одбие да гледа?
Прашуваш македонски судии за ВАР.
Па уште од Трета Лига некој да ти даде стручен одговор.
Пола судии се без опрема, а другата половина им позајмува штуцни и дрес на овие останатите.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
4.092
Поени од реакции
4.394
Трибиани освен гледање како се цртаат линиите на терен со Вар, друго ништо нема видено, добро може и он со Вар ги боел линиите. :P:P
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
650
Прашуваш македонски судии за ВАР.
Па уште од Трета Лига некој да ти даде стручен одговор.
Пола судии се без опрема, а другата половина им позајмува штуцни и дрес на овие останатите.
Е добро сигурно имаат повеќе познавање од нас :D, ваљда ги имаат прочитано правилата кај и да е можда и кај нас ќе се воведе којзнае :ROFLMAO:.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
28.850
Поени од реакции
70.757
Мојот човек Лукас доминира на терен, не мрднаа миланезиве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom