Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Како за денес не знаеш? Ти виде игра со рака?
И денешното е кражба,немам збор за тоа..ама ајде да не помислат дека сум субјективен дека навивам за Интер па не го спомнувам
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Znam deka e losa snimkava, ama eve ja situacijata za kieza so atalanta, pri 0-0, gledana so var, i dosudena kako penal, bez razlika na kvalitetot, jasno se gleda tuka deka nema penal.


@Dejan <3 Viola za ova ti zborev, nema sto da se debatira, ova e uste eden klasicen primer deka sudiite svesno nosat nekoi odluki, znaci ne moze nekoj da me razubedi vo sprotivnoto, imas pred tebe hd snimka, usporeni snimki, 300 agli, i gledas sto i kako se slucuva, i pak pokraj sve toa, se sviri penal.
Objasnuvanjeto moze da bide edno i edinstveno, pricinite za odlukata nepoznati, ali toa vo momentov i ne e bitno, ama zatoa ligava i ponataka ke tone, a italija i na klupsko i na nacionalno nivo ke sonuva za poznacitelni uspesi ..
skandali, kriminal, finansiski malverzacii, namesteni natprevari, ckartni stadioni, poluprazni stadioni, sve toa e sinonim za Italija i fudbalot u taa zemja.
Лани за Рома против Кротоне исто свирнаа крајно непостоечки пенал при постоење ВАР.


Исто и за Јувентус против Аталанта кога свирнаа рака на Петања, а тој ја удри со рамо.


На Џенова-Јувентус за Џенова свирнаа пенал иако играчот над кој беше направен прекршокот беше во офјсад.

Поентата ми е дека имало и досега необјасниви и големи грешки и дека не може да се зборува за намера. Едноставно притисокот во тој момент си го прави своето, некои судии ја губат смиреноста и не се сигурни во она што го гледаат, па затоа остануваат при првичната одлука. Исто така кога станува збор за одлуки при крајот на мечот, факт е дека се под влијание на своите претходни одлуки во текот на мечот.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Лани за Рома против Кротоне исто свирнаа крајно непостоечки пенал при постоење ВАР.


Исто и за Јувентус против Аталанта кога свирнаа рака на Петања, а тој ја удри со рамо.


На Џенова-Јувентус за Џенова свирнаа пенал иако играчот над кој беше направен прекршокот беше во офјсад.

Поентата ми е дека имало и досега необјасниви и големи грешки и дека не може да се зборува за намера. Едноставно притисокот во тој момент си го прави своето, некои судии ја губат смиреноста и не се сигурни во она што го гледаат, па затоа остануваат при првичната одлука. Исто така кога станува збор за одлуки при крајот на мечот, факт е дека се под влијание на своите претходни одлуки во текот на мечот.
Сите претходни одлуки му беа исправни. Доволно искомпензира со двата признаени гола од сомнителни офсајд ситуации, немаше потреба од ова на крај. Но јбг, не можеш да го отстраниш влијанието на судиите од натпреварите, колку сакаш воведувај технологии. Ако он наумил да свирне пенал, ќе го направи тоа и ќе те сјебе. Ко да мења нешто дали ќе му стегнат суспензија или не.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Nema veze penalov,prvo go udri vo gradi posle toa ostavam mala verojatnost deka mozebi topkata se sliznala od raka sto go izlaza sudijava,ama prethodno Chiesa bez topka bez nisto go raznese na Dambrosio i tuka trebese da sudi faul i voopsto da ne se zamara so penalov... Jebiga milanista sum,se raduvam na remivo ama sto e pravo e pravo!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Лани за Рома против Кротоне исто свирнаа крајно непостоечки пенал при постоење ВАР.


Исто и за Јувентус против Аталанта кога свирнаа рака на Петања, а тој ја удри со рамо.


На Џенова-Јувентус за Џенова свирнаа пенал иако играчот над кој беше направен прекршокот беше во офјсад.

Поентата ми е дека имало и досега необјасниви и големи грешки и дека не може да се зборува за намера. Едноставно притисокот во тој момент си го прави своето, некои судии ја губат смиреноста и не се сигурни во она што го гледаат, па затоа остануваат при првичната одлука. Исто така кога станува збор за одлуки при крајот на мечот, факт е дека се под влијание на своите претходни одлуки во текот на мечот.
Чист пенал е ова на Рома, среќа нога не му скршија на Коларов
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
@Mondonico
batali sea muabeti za pritisok, covekov e debelo platen za da moze da se nosi so toj pritisok, '' ubavinata '' kaj var-ot e sto moze da se odovlekuva nosenjeto na odlukata ako treba i 10 minuti, taka ide zborot sea.
Ovde poveke od jasno bese deka ne e penal, i na obicni smrtnici ko nas, ni bea potrebni 10 sekundi za da go razbereme toa, baska sto i pred penalot, spored sky, zasto go nemam videno videoto, imalo i faul vo napad od Kieza.
Druga rabota, vlijanieto na prethodnite odluki, on e tuka da deli pravda, a ne prethodno doneseni odluki, koi vsusnost i bea celosno ispravni, da mu vlijaat vrz poslednava, i da se resi aj ke gi ukradam ovie, samo mi svirat od publika, i kieza konstantno mi place.

Ovde totalno ja utna sudijata, i ja ne veruvam deka e toa slucajno, zasto sepak, postoi ebaniov VAR tokmu za vakvive situacii nikogas da ne se sudat. Sto ako mecot odlucuva za titula, sto ako e finale vo LS ? Ne smee be ova da se desi u 21vi vek na ovaa tehnologija pa makar i igrale cremonese i pisa, nikoj pri zdrav razum vakvo nesto ne bi sudel, a sudijava veruvam e dovolno kadaren za da go vidi ona sto cel svet go vide, i on i tie od VAR sobata.
Dur gledase, duri i igracive na mobilen uspeaa da najdat deka ne e penal, dambrosio se smeese, znaese kade go udri topkata, a ovoj sepak dosudi nepostoecki penal vo situacija koga ima mehanizam koj mu sugerirase deka negovata prvicna odluka e pogresna.

Isto i so penalot ponazad sto go staviv, kieza so atalanta, koj pritisok tamu go imase sudijata, prvo poluvreme, 0-0 rezultat. Ali morase izgleda po sekoja cena toa da go dade za penal, drugo objasnuvanje ne ni moze da postoi.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ако топката удри во друг дел на телото па потоа во раката не е пенал, така да ова е грешна одлука.

Но и пеналот на Интер не е пенал, имаше фаул над играчот од Фиорентина кој ја чепна со рака топката.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.172
А според стрелките на часовникот, како беше поставена раката на играчот?
:kafence:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Turning point во никој случај не беше.
Една од причините, да.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Да се потсетиме. Ова и со ВАР немаше да биде гол.

Ama cekaj sega, ama kako, ama zasto? Neli Juventus osvoi bez poraz taa sezona? Ama kako sega Milan osteteni?? Koj mu e kriv na Milan sto imal los menadzment? Kaj mozel Milan so Muntari da osvoi? Pa Barza, Boni i Gio najjaci...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom