Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Зошто не? Со две раце би го потпишал. Ќе се среди и тоа како кога би отишол во среден тим и тим кој се бори за титули во тоа сум сигурен. Кога би имале можносѕ фа го земеме него би биле обезбедени за добри 6-7 сезони со играчиште кое ти гарантира +25 гола по сезона сигурица. Само што интер не би го продале во Јуве во никој случај. Едино тој самиот да сака во Јуве од инат па да се договорат некако но колку и да е скаран и се 100м би ни барале сигурно доколку нашиве загризаат по него.
Зошто не? Па има неколку причини.

Пред се, нападот е најмал проблем у Јуве. Роналдо, Манџу, Дибала, Коста, Бернардески... Нема потреба и од Икарди. Средината е најслаб дел од тимот, мада со доаѓањето на Рамзи, не би ме чудело да не инвестираат во уште еден средишњак (за жал :( ). Одбраната исто така треба да е пироритет пред нападот. Киелини иако можеби во животна форма, не е во цутот со годините, Барзаљи си оди дефинитивно на лето, исто и Касерес.

После тоа, карактерот. Не сакам у Јуве такви проблематични играчи. Ќе се среди ама ипак.. дали вреди ризикот за играч на чија позиција сме обезбедени?

И на крај, цената. Да се надоврзам на погоре, не е приоритет напаѓач у овја Јуве. Кога јас би се прашувал, би ги инвестирал тие пари во Де Лихт. Е сега проблем е што ако Дибала замине у лето, гарант ќе загризат Јуве за Икарди, сигурен сум. :(

Не дека би бил разочаран ако дојде, станува збор за класа играч без сомнение, ама не би го сакал у Јуве ради проблематичниот карактер и поради немањето место за него у тимот, а Дибала не би го жртвувал за овој у никој случај.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ќе се шитнат Коста и Квадрадо а Икарди ќе дојде а со тоа ќе се смени и формацијата, вероватно Зизу ќе ја смени :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Зошто не? Па има неколку причини.

Пред се, нападот е најмал проблем у Јуве. Роналдо, Манџу, Дибала, Коста, Бернардески... Нема потреба и од Икарди. Средината е најслаб дел од тимот, мада со доаѓањето на Рамзи, не би ме чудело да не инвестираат во уште еден средишњак (за жал :( ). Одбраната исто така треба да е пироритет пред нападот. Киелини иако можеби во животна форма, не е во цутот со годините, Барзаљи си оди дефинитивно на лето, исто и Касерес.

После тоа, карактерот. Не сакам у Јуве такви проблематични играчи.

И на крај, цената. Да се надоврзам на првата причина, не е приоритет напаѓач у овја Јуве. Кога јас би се прашувал, би ги инвестирал тие пари во Де Лихт. Е сега проблем е што ако Дибала замине у лето, гарант ќе загризат Јуве за Икарди, сигурен сум. :(

Не дека би бил разочаран ако дојде, станува збор за класа играч без сомнение, ама не би го сакал у Јуве ради проблематичниот карактер и поради немањето место за него у тимот, а Дибала не би го жртвувал за овој у никој случај.
Знаејќи го Ањели каков човек е, верувај ми ако има шанса да го доведе ќе го доведе. Манџукич не е во цутот на младоста така да, да го замениш со многу помлад играч а квалитетен е многу тешко во денешно време. Гарант ќе ја користат сега ситуацијава ќе видиш :D. Плус знаеш каков удар ќе е за интер и навивачите нивни ако дојде во Јувентус? Нема да се опорават уште 5 години :D . Не оти нас ни е којзнае колку потребен он, туку слабееш иден ''конкурент''. Знаејќи и дека Даглас Коста си оди летово 100% после сите дешавки не верувам дека Икарди би бил замена за Дибала туку со парите од Коста можно е да дојде овој, може само да нагаѓаме сега. Единствен проблем со играчот се знае кој е, ако некако успеат тој проблем да го средат и заигра овој ко што играше еден период во интер па замисли ти како би изгледале со Роналдо :).
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.564
Пиатек за 15 минути даде исто голови ко Интер во 2019 во Серија А.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Уште ве лажат бе дека ффп реално постои... :icon_mrgr:

Пјона_бомбер :uzi:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
па конечно после толку чкарт роба купена од џенова, еден скроз да се погоди :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom